Skocz do zawartości
mrevil2

ile trwa żywotność zasilacza komputerowego?

Rekomendowane odpowiedzi

skąd nagle taka skromność?szczerbaty.gif ma to spory związek z tym, co do tej pory napisałeś... dlatego ponawiam pytanie o ten cudowny zasilacz

Na mój zasilacz gwarancja dawno minęła, a w konkretnym przedziale mocy, nie ma nic o wyższej sprawności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, napisałem tak ponieważ jeszcze nie znalazłem jednostki 500W lub najlepiej słabszej, certyfikowaną logiem Titanium (chodzi o sprawność przy niższych wartościach obciążenia). Akurat ten jeden (najsłabszy) jest tylko w Platynie (pamiętam, najsłabszy jaki mogłem dostać), nabyty z okresem gwarancji 3lat? (pewnie była opcja rejestracji i wydłużenia, ale nigdy tego nie czynie) - który to, dawno już minął. Wszystkie zasilacze pracują niemal non stop. Wiec nie widzę sensu wymiany, jeśli (odpukać) będzie chciał wyzionąć ducha. Lepiej przywrócić do życia, lub odświeżyć :]

 

Co do tej skromności - to cecha wrodzona :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ibox szczerbaty.gif. Kupno na lata - zadnych budzetowek. Zaplacic >250zl i miec spokoj.

 

offtop

Przegladnalem swoj 2 zasilacz i powiem, ze w tym nowszym jest wiecej mosfetow (nie sprawdzalem jak sa podlaczone). Czyli od strony pierwotnej w kluczu mam 4, a w starym sa 2 duze. Podobni na wtornej. Moc na wieksza o okolo 100W. Rdson pewnie jest duzo mniejszytongue.gif. Pomiary z gniazdka nie wykazaly wiekszej sprawnosci przy obciazeniu 50%. Regulacja grupowa napiec btw.

To jest ten postep.szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair HX520 kupiony w... 2007 bodajże? Co prawda już nie w głównym PC ale dalej sobie działa po ~12h dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwal się, jaki to zasilacz posiadasz...

ma to spory związek z tym, co do tej pory napisałeś... dlatego ponawiam pytanie o ten cudowny zasilacz

wszystko ślicznie, ale dalej nie podałeś nazwy tego zasilacza...

 

 

A zdjęć z odręczną adnotacją nie chcesz?

 

Nazwa zasilacza ma spory związek z tym co napisałem? Dokładnie z czym konkretnym ma związek? Może inaczej, gdzie w takim razie popełniłem błąd? - w tym co napisałem, jak rozumiem do tego się odnosisz.

Naprawdę nie pojmuje Twojej logiki...

 

Od lat jestem zarejestrowany na wielu różnych forach i jeszcze nigdy w żadnym z nich, nie wypełniłem sygnaturki - dlaczego miałbym to zmieniać?

 

@pclab_test

 

Z całą pewnością jeden z tej "czarnej listy" za maksimum 50zł :)

Edytowane przez .:Proxy:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz to musi być chyba jakiś prototyp... albo nie możesz znaleźć żadnego, który by pasował do Twojego opisu i pozostałych baśni o tym, jak to dbasz o swój ""cudowny zasilacz"szczerbaty.gif

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspomniał o tym, że jeśli mamy zatruty prąd w gniazdkach, to i zasilacz będzie zatruty. Jego żywotność się nie zwiększy, a nawet wydłuży ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zatruty prad" jest zawsze. Filtracje masz w zasilaczu, a konfiguracja jest standardowa nawet dla wysokiej klasy. Wiec watpie zeby to przedluzalo czas zycia. Chyba ze naczytales sie marketingu.wink.gif

Edytowane przez pclab_test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron FSP460-60GHN działał bez problemu u mnie 3 lata, potem 4 lata u znajomego. I nic się z nim nie dzieje, a znajomy dużo więcej grał ode mnie. Fortron ATX-400PNR działa już chyba 8-9 rok w biurowym komputerze mojej mamy. Żadnych problemów. Mój obecny zasilacz BQT L8-CM-430W ma już prawie 5 lat i dalej z nim nic się nie dzieje, choć muszę przyznać, że nie ma dużo do roboty, coraz mniej gram na kompie. Wg mnie po prostu trzeba mieć pecha albo mocno przeciążać zasilacz aby jego żywotność skrócić do zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz to musi być chyba jakiś prototyp... albo nie możesz znaleźć żadnego, który by pasował do Twojego opisu i pozostałych baśni o tym, jak to dbasz o swój ""cudowny zasilacz"szczerbaty.gif

 

Prototyp czego? No i najważniejsze dlaczego? Nie rozumiem.

 

Ale do jakiego opisu miałby pasować - czy mógłbyś przytoczyć kilka cytatów?

 

Czy mógłbyś podać kilka argumentów, gdzie popełniłem błąd, w czym racji nie mami i uzasadnić to jak normalny człowiek? W chwili obecnej wymyślasz historyjki o cudownych zasilaczach i tym jak to cudownie o niego dbam. W czym się ta cudowność objawia wg Ciebie?

 

U mnie sprzęty pracują praktycznie non stop, a nie jestem jakimś pedantem co jeździ ze szmata po domu trzy razy dziennie. Obudowy są modyfikowane ze starych BTX-ów i nie posiadają żadnych flitów. Nie lubię gdy coś mi się psuje i gdy muszę przedzierać się przez strony sklepowe w celu zamówienia nowych części. Czyszczę komputery jak każdy inny normalny człowiek - Ty twierdzisz inaczej.

 

W czym i gdzie popełniłem błąd? - postaram się do tego odnieść, lub przyznać do błędu. Pitoleniem o cudownych zasilaczach i prototypach, marnujesz tylko mój czas i zaśmiecasz wątek.

Edytowane przez .:Proxy:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co taka epistoła? w dalszym ciągu nie odpowiedziałeś na moje pytanie o nazwę tego "cudownego zasilacza"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proxy jak sie wstydzisz zasilacza to napisz, ze masz zasilacz 1,5kw seasonica o sprawnosci 95%. I wszyscy beda odczuwac zazdrosc.szczerbaty.gif Prototyp prosto z fabryki, bo wujek byl inzynierem.

 

Co do zimnych lutow w zasilaczu, jakos nie spotkalem. Moze przez to, ze naprawilem tylko pare sztuk dla znajomych plus wymiana kondesatorow. Zwykle duze ilosci kleju przez producentow pomagaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co taka epistoła? w dalszym ciągu nie odpowiedziałeś na moje pytanie o nazwę tego "cudownego zasilacza"...

 

Czyli rozumiem, że nie masz żadnych konkretnych argumentów do dodania, jak również błędów do wytknięcia.

 

Myślę, że na tym dyskusję można uznać za zakończoną :)

 

proxy jak sie wstydzisz zasilacza to napisz, ze masz zasilacz 1,5kw seasonica o sprawnosci 95%. I wszyscy beda odczuwac zazdrosc.szczerbaty.gif Prototyp prosto z fabryki, bo wujek byl inzynierem.

Najpierw miałem się chwalić, a teraz mam się wstydzić i jeszcze do tego kłamać, by sztucznie wzbudzić zazdrość :lol2: Co raz ciekawsza robi się ta dyskusja :thumbup:

Edytowane przez .:Proxy:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tak ciężko podzielić się dobrem skoro już dołączyłeś do tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie robisz z tego tajemnice.Przez to tracisz na wiarygodnosci.

Edytowane przez pclab_test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Zwykła statystyka. Musiałbyś mieć bardziej globalne dane np. z serwisów. Zdarza się, że zasilacze z "czarnej listy" działają bezproblemowo po ładnych kilka lat a topowe lądują w serwisie po kilku miesiącach. Pytanie: jak często?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tak ciężko podzielić się dobrem skoro już dołączyłeś do tematu?

 

A po co jak można trollować i bełkot ciągnąć następne pińset postów, bartosz uderzył w czuły punkt i można było przewidzieć jaki będzie dalszy przebieg rozmowy.

 

Już nie wspomnę że nasz wielki "mistrz" logiki Proxy ma nawet kompleksy na punkcie stawiania obudowy na biurku, ot wszystko co nie pasuje pod jego ideologie jest złe, lepiej wrzucić ignora i mieć spokój :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie robisz z tego tajemnice.Przez to tracisz na wiarygodnosci.

 

Wiarygodność w czym?

I w jaki sposób zmieni ją podanie nazwy zasilacza? - skoro sam nawet doradzałeś, żeby sobie jakaś wymyślić! No gdzie tu logika? Dlatego pytałem wcześniej poprzedniego kolegę, czy wysłać od razu zdjęcie z stosowną adnotacją.

No cóż, jeśli wypełniona sygnaturka jest wyznacznikiem wiarygodności jakiejkolwiek porady (obojętnie czy byłaby ona sensowna, czy też nie), to w takim razie bardzo mi przykro. Nie podaje takich informacji jak również nie udostępniam dokładnych danych osobowych - posługuje się nickiem. Zapewne tracę również wiarygodność jako osoba, człowiek.

 

To co tutaj napisałem było ogólnego zastosowania i to nie tylko do przetwornic montowanych w komputerach. Jeśli w którymś momencie popełniłem kardynalne błędy (co do tych porad), to koledzy z wypełnionymi sygnaturkami mieli mnóstwo okazji żeby zareagować (o co sam zabiegałem).

 

Skoro mój wpis utracił wiarygodność, a raczej nigdy jej nie miał - mod jak najbardziej może go usunąć i pozostałą konwersację również :)

 

Dziękuję za rzeczowy komentarz i radę na przyszłość :)

 

A po co jak można trollować i bełkot ciągnąć następne pińset postów, bartosz uderzył w czuły punkt i można było przewidzieć jaki będzie dalszy przebieg rozmowy.

 

Już nie wspomnę że nasz wielki "mistrz" logiki Proxy ma nawet kompleksy na punkcie stawiania obudowy na biurku, ot wszystko co nie pasuje pod jego ideologie jest złe, lepiej wrzucić ignora i mieć spokój :cool:

 

O! Kolejny fantastyczny komentarz nie będący bełkotem - tak jak moje:)

Co się tyczy obudów, to wyrażałem tylko swoja opinię popartą konkretnymi argumentami - co chyba zabronione nie jest. No ale próba argumentacji, czy wyrażenie zdziwienia, to dziś przejaw trollowania. No cóż...

Również zachęcam do ignorowania, przynajmniej nie będę musiał czytać bezpodstawnych oskarżeń :)

 

EOT

Edytowane przez .:Proxy:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puki działa i nie ma niepokojącyh symptomów nie tykać

Jak w zasilaczu słychać puki, trzeba szybko wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zasilacz puka od nowości jak go odpalam. Karta dźwiękowa też mi puka. I kino domowe. Muszę wszystko wywalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samochidzi przekaźniki też mi pukaja. Też go wywalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że nie masz żadnych konkretnych argumentów do dodania, jak również błędów do wytknięcia.

dopóki nie podasz nazwy zasilacza, o którym pisałeś nie mogę odpowiedzieć na zadane wcześniej pytanie...

Po to się ma wiedze i umiejętności, aby z nich we właściwy sposób korzystać. Na mój zasilacz gwarancja dawno minęła, a w konkretnym przedziale mocy, nie ma nic o wyższej sprawności. To dlaczego mam kupić coś nowego, skoro w łatwy sposób mogę wydłużyć życie obecnemu? Wytłumacz.

mydlisz oczy jakimś bełkotem o prywatności, skromności i na proste pytanie zadajesz milion innych - wymijających... typowe zachowanie bajkopisarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisał, że jakiś Platinum o małej mocy (jak dobrze pamiętam, FSP albo Seasonic miał coś takiego).

 

Ale po co się kryć z konkretną nazwą, tego już nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...