Skocz do zawartości
mrevil2

ile trwa żywotność zasilacza komputerowego?

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyśleć, że mój CM M520 działa już tyle lat bez zająknięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinienem był dopisać, że trzeba wymienić słownik, a nie zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując temat, żywotność zasilacza komputerowego trwa tyle, ile trwają w nim kondensatory. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując temat, żywotność zasilacza komputerowego trwa tyle, ile trwają w nim kondensatory. :cool:

 

Niekoniecznie, wentylatory z łożyskiem ślizgowym w tanich jednostkach mogą paść wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, wentylatory z łożyskiem ślizgowym w tanich jednostkach mogą paść wcześniej.

To tylko wymiana wiatraka, a zasilacz nadal jest sprawny elektrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopóki nie podasz nazwy zasilacza, o którym pisałeś nie mogę odpowiedzieć na zadane wcześniej pytanie...

 

Pytanie brzmiało: na ile trwa żywotność zasilacza komputerowego? bez podania konkretnego modelu, a wiec pytanie ogólne.

 

Nie da się na nie bezpośrednio odpowiedzieć, można jedynie wymienić czynniki, które mogą mieć na to wpływ większy lub mniejszy (zakładając, że sprzęt wolny jest od wad). Co też uczyniłem.

Uczepiłeś się serwisowania, a ja przecież podałem to jako opcję dla tych którzy potrafią, chcą i lubią grzebać. Wychodzę z założenia, że jeśli można coś tanim kosztem naprawić, lub przywrócić konkretne parametry, a ktoś ma stosowną wiedzę i sprzęt, to po co wyrzucać...

Nie musisz odpowiadać na żadne moje pytanie, większość z nich była retoryczna.

Nawet Ci napisałem (czego bardzo unikam), że jeden z posiadanych ma moc bodajże 500W i szukam czegoś nawet słabszego o sprawności wyższej niż Platynowa - na chwile obecną nic nie znalazłem. Wiec gdyby występowały problemy z obecnym, raczej spróbowałbym reanimować, niż udawać się do sklepu po kolejny o podobnej sprawności. Z racji, że sprzęt chodzi non stop, można przypuszczać i spodziewać się zużycia wentylatora i kondensatorów. Coś takiego można reanimować we własnym zakresie (przy odpowiedniej wiedzy i sprzęcie). Ty w odpowiedzi piszesz o cudownym zasilaczu, chwaleniu się, bajkopisarstwie itd. Zupełnie bez sensu i potrzeby.

Naprawdę, nie musisz się fatygować z kolejnymi odpowiedziami, nie są mi one do niczego potrzebne:)

Edytowane przez .:Proxy:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartosz302 nie bedziesz mial tej satysfakcji.szczerbaty.gif

proxy kondesatory potrafia wymienic nawet laicy. Bez wiedzy i z slabym sprzetem.

 

Caly ten temat to nie potrzebne rozwazania. Zasilacze bylyby lepsze gdyby nie niektore normy. Przyklad: zaklocenia, pfc. A na ten temat trzeba by zalozyc kolejny watek.wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmiało: na ile trwa żywotność zasilacza komputerowego? bez podania konkretnego modelu, a wiec pytanie ogólne.

więc do kogo to pisałeś?

 

Po to się ma wiedze i umiejętności, aby z nich we właściwy sposób korzystać. Na mój zasilacz gwarancja dawno minęła, a w konkretnym przedziale mocy, nie ma nic o wyższej sprawności. To dlaczego mam kupić coś nowego, skoro w łatwy sposób mogę wydłużyć życie obecnemu? Wytłumacz.

sam do siebie?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proxy kondesatory potrafia wymienic nawet laicy. Bez wiedzy i z slabym sprzetem.

 

Nie zgodzę się.

Z racji występujących tam napięć, żaden laik (przede wszystkim) bez stosownej wiedzy nie powinien tam zaglądać - dla własnego bezpieczeństwa :)

 

więc do kogo to pisałeś? sam do siebie?

 

Przeczytaj raz jeszcze moja poprzednią odpowiedź na Twój komentarz. Jeśli wciąż nie rozumiesz, to przykro mi, ale ja Ci już w tym nie pomogę.

Pozdrawiam.

Edytowane przez .:Proxy:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opary absurdu.

Temat o ogólnej sprawności zasilaczy, padają luźne przykłady długo działających modeli... Bo przecież wiadomo, że nie musi mieć to przełożenia na aktualnie dostępne modele.

Pochwal się zasilaczem o niesamowitej sprawności, którego już zapewne nie ma na rynku skoro chwalony jest za długie działanie.

Bełkocz coś o wiarygodności przez kilka postów dalej nie odpowiadając na proste pytanie - jaki to zasilacz.

 

Przecież i tak jest to pytanie zadawane z czystej ciekawości bo... patrz wyżej. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padło wyraźne stwierdzenie, żeby wyjaśnić - ale bez nazwy tego zasilacza, wyjaśnić kwestii opłacalności grzebania w nim, nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opary absurdu.

Temat o ogólnej sprawności zasilaczy, padają luźne przykłady długo działających modeli... Bo przecież wiadomo, że nie musi mieć to przełożenia na aktualnie dostępne modele.

Pochwal się zasilaczem o niesamowitej sprawności, którego już zapewne nie ma na rynku skoro chwalony jest za długie działanie.

Bełkocz coś o wiarygodności przez kilka postów dalej nie odpowiadając na proste pytanie - jaki to zasilacz.

 

Przecież i tak jest to pytanie zadawane z czystej ciekawości bo... patrz wyżej. :hmm:

 

Pytanie tematu brzmiało " na ile trwa żywotność zasilacza komputerowego?" - lub po jakim czasie należy go wymienić. Nie dotyczyło sprawności zasilaczy, w rozumieniu efektywności transformacji napięcia. Przynajmniej tak ja to zrozumiałem.

O wiarygodności bełkotał kto inny, sugerując, że jej nie posiadam - no przecież ma do tego prawo.

Nie jest to dział o chwaleniu się czymkolwiek.

Nie wiem jaki jest sens wymieniania modeli w tym wątku, które działają najdłużej, lub najkrócej. Są zasilacze z tzw. czarnych list działające dłużnej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać, są też i takie które są polecane, kosztują krocie, a potrafią paść bez żadnej oznaki po kilku, kilkunastu miesiącach.

Na żywotność mają wpływ pewne czynniki, które wymieniłem. Nie rozumiem w czym tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sprawność" użyłem 2x w 2 znaczeniach - mój błąd.

 

To czemu w ogóle służył tekst o tym świetnym modelu?

Sam zacząłeś mówić o konkretnym modelu tylko nie dokończyłeś.

Chwalenie się nie byłoby to żadne bo masa osób na tym forum ma dobre i drogie PSU.

Luźna wymiana do której częściowo dołączyłeś, a jak Cię zapytano to się dziwnie zacząłeś wykręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padło wyraźne stwierdzenie, żeby wyjaśnić - ale bez nazwy tego zasilacza, wyjaśnić kwestii opłacalności grzebania w nim, nie da rady

 

No wiec zwalniam Cię z tego obowiązku, ponieważ nie mogę udzielić pełnej odpowiedzi na Twoje pytanie. Przepraszam za fatygę, ale też doceniam chęci i upartość godną podziwu.

Taki to już jestem, że zawsze zachęcam do próby reanimacji (o ile ktoś ma wiedzę), niż od razu kupna nowego. Czasami są to blachę pierdołki, a czasami faktycznie nie ma sensu czegoś ruszać. Tak ze wszystkim postępuje, a w szczególności z samochodem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To czemu w ogóle służył tekst o tym świetnym modelu?

 

To nie ja użyłem tego określenia.

Nie wiem czemu on miał służył. Podejrzewam, że takiej delikatnej prowokacji, ale mogę być w błędzie. Trzeba by kolegę bartosz302 zapytać - o ile dobrze kojarzę :)

Sam zacząłeś mówić o konkretnym modelu tylko nie dokończyłeś.

Chwalenie się nie byłoby to żadne bo masa osób na tym forum ma dobre i drogie PSU.

Luźna wymiana do której częściowo dołączyłeś, a jak Cię zapytano to się dziwnie zacząłeś wykręcać.

Pisałem o zasadności wymiany zasilacza na inny o takich samych parametrach i takiej samej sprawności (podałem te dane), w odniesieniu na komentarz ww kolegi.

Tekst o chwaleniu się nie był mój, ja tylko żartobliwie na niego odpowiedziałem, dając do zrozumienia, że nie udzielam takich informacji i powtarzałem to później wielokrotnie.

Po prostu nie opisuje swoich posiadanych sprzętów, tutaj czy to na innych forach, przynajmniej staram się tego pilnować. Inny powód to taki, że przecież jak kolega pclab_test stwierdził, mogę sobie coś wymyślić i wpisać :) No wiec, każdy może sobie wymyślić co chce, wpisać to gdzie chce i komu chce. Często w rożnych dyskusjach dochodzi do momentu, że druga strona oczekuje potwierdzenia rzuconych słów i przecież nie raz osoby wstawiały na forum foty z adnotacjami potwierdzającymi prawdziwość. To już jest granica której nie mógłbym przekroczyć a od kłamstw również stronie:) Dlatego nie widzę w tym żadnego sensu i nie podaje takich informacji.

Nie przypuszczałem, że coś takiego wzburzy tyle kontrowersji (nauczka dla mnie na przyszłość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na mój zasilacz gwarancja dawno minęła, a w konkretnym przedziale mocy, nie ma nic o wyższej sprawności.

Oj, napisałem tak ponieważ jeszcze nie znalazłem jednostki 500W lub najlepiej słabszej, certyfikowaną logiem Titanium (chodzi o sprawność przy niższych wartościach obciążenia). Akurat ten jeden (najsłabszy) jest tylko w Platynie

Nawet Ci napisałem (czego bardzo unikam), że jeden z posiadanych ma moc bodajże 500W i szukam czegoś nawet słabszego o sprawności wyższej niż Platynowa - na chwile obecną nic nie znalazłem.

są zasilacze, których szukasz (500w w tytanie), ale musisz podać model, który chcesz zastąpić - może jest lepszej jakości i nie warto...

 

...chyba, że...

 

mogę sobie coś wymyślić i wpisać :)

i nie możesz znaleźć modelu pasującego do opisu, który sam wcześniej podałeś

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Chieftec CFT-500A-12S padł po niecałych trzech latach, tzn. nie całkiem padł, popuchły kondensatory, PC działał niestabilnie(restarty). Niedługo będę składał nową stacjonarkę, ale na pewno nie postawię na Chieftec, może kiepsko trafiłem, ale niesmak pozostał. Niecałe trzy lata to stanowczo za słaby wynik jak na markowy zasilacz, tym bardziej że nie pracował on bez przerwy(średnio 10h dziennie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiles swoimi postami, a pozniej trollowales. 1/4 watku szczerbaty.gif

 

Mam nadzieje, że tylko tym pierwszym. Kolejne były zupełnie zbędne (co wyjaśniłem). Nie wydaje mi się, żebym to ja trollował.

 

są zasilacze, których szukasz (500w w tytanie), ale musisz podać model, który chcesz zastąpić - może jest lepszej jakości i nie warto...

 

Dzięki za informacje. Poszperam w sklepach (za czym nie przepadam), może rzeczywiście pojawiło się coś ciekawego. Sprawdzałem jakiś czas temu i znalazłem najsłabszy 650 watowy chyba Seasonic-a (ale nie dam się za to pociąć). Ja potrzebowałbym coś znacznie słabszego.

 

i nie możesz znaleźć modelu pasującego do opisu, który sam wcześniej podałeś

Nie bądź śmieszny. Jednostek 500 watowych w specyfikacji platynowej jest całkiem sporo.

Edytowane przez .:Proxy:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ich sporo i na tym polega problem... bo musisz dobrać jeszcze taki, w którym długość gwarancji będzie się zgadzaćwink.gif

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ich sporo i na tym polega problem...

 

Wiec masz twardy orzech do zgryzienia i pewnie kilka zarwanych nocy. Powodzenia! ;)

Edytowane przez .:Proxy:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wklei mema z csi jak w przypadku tematu sarny ?szczerbaty.gif

lol2.gif

 

f5

bartosz302

Co ci sie najczesciej trafia z zasilaczy firmowych (bedzie male badanie rynku szczerbaty.gif)? Czy obecnie nikt nie naprawia markowych zasilaczy ? Mozesz podac ogolne koszty takiej naprawy ? W ilu przypadkach uklad sterujacy byl zapsuty ? Pomijam mosfety i inne elementy bo to standard.

Edytowane przez pclab_test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...