Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kabonga

Xiaomi Redmi Note 4 - zakup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem zainteresowany kupnem Xiaomi Redmi Note 4 i chciałbym dowiedzieć się o zagrożeniach wynikających z zakupu tego telefonu sprowadzanego z Chin. Z moich obserwacji wynika, że telefon można już kupić w granicach 700zł i wiele polskich stron ma go w swojej ofercie. Nigdy nie dokonywałem zakupu zza granicy, tym bardziej z Chin, więc chciałbym się dowiedzieć jakie są zagrożenia, na ile jest to bezpieczne, czy będe mieć 100% gwarancje, że telefon do mnie dotrze? Jak wygląda w takiej sytuacji sprawa z systemem? Przy zakupie telefonu sprowadzanego będzie miał polskie menu itp? Dodatkowo chciałbym prosić o polecenie pewnych i sprawdzonych sklepów, które ten telefon mają w swojej ofercie. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na telchina pl. Tam znajdziesz odpowiedzi.

Ogilnie to nie ma strachu, jedyne co to dolicza VAT. Aczkolwiek za 700zl masz w Proline z polskiej dystrybucji z 24m-ce gwarancji więc zakup w Chinach jest nieopłacalny.

I lepszy od note 4 jest cool 1. I tańszy, w Chinach za 400zl (500zl z VAT), na allegro z wysyłką , Polski i gwarancja 24m-ce to niecałe 600zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na telchina pl. Tam znajdziesz odpowiedzi.

Ogilnie to nie ma strachu, jedyne co to dolicza VAT. Aczkolwiek za 700zl masz w Proline z polskiej dystrybucji z 24m-ce gwarancji więc zakup w Chinach jest nieopłacalny.

I lepszy od note 4 jest cool 1. I tańszy, w Chinach za 400zl (500zl z VAT), na allegro z wysyłką , Polski i gwarancja 24m-ce to niecałe 600zl.

Na jakiej podstawie twierdzisz ze Cool 1 jest lepszy od RN4? Kupiles tego Coola 1 i teraz w kazdym temacie bedziesz wciskac jaki on jest super? Tak sie sklada, ze troche telefonow od Letv (Leeco) przerobilem sam i tez sprzedalem. Nie sa to napewno bezawaryjne telefony. Czesto padalo ladowanie, latwo tlukacy sie ekran itp. BTW telchina jako zrodlo sensownych informacji o sprzecie to chyba najgorsze zrodlo z mozliwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak zakupie w proline to nie ma żadnych obaw związanych z przesyłką itp? Tak zwany pewniak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, jeśli kupisz go z chin to szukaj wersji global, czyli takie jak u nas są do dostania w innym wypadku będziesz mieć wiele syfu w systemie i będziesz musiał go sam zmienić. Do ceny już możesz doliczyć VAT, chyba że znajdziesz dobrego sprzedawcę co go przerzuci do Europy i wyśle do Ciebie. I tak telefon powinien do Ciebie dotrzeć bez problemu, Chiny to nie Polska poza tym takie aliexpress ma jakiś tam program ochrony kupujących, że sprzedawca dostaje kasę dopiero jak potwierdzisz że paczka dotarła do Ciebie, jak przez 2 miesiące nie dotrze to powinni Ci oddać kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, odpowiedziałeś w momencie pisania mojego posta. Więc w Proline masz wersję global czyli taka że wyciągasz tel z pudełka i już działa, nic nie trzeba kombinować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że Proline to w pełni legit sklep i warto u nich kupić, szczególnie że cenę tego modelu mają najniższą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mogę polecić Proline bo kupiłem u nich Redmi Note 4 4/64GB w czerwcu. Po tygodniu pojawił się problem po aktualizacji softu - telefon zaczął się restartować samodzielnie.

Kontakt z serwisem Proline bezproblemowy. Była zarówno pomoc z wipowaniem telefonu (to nie jest takie oczywiste bo wymaga uzyskania uprawnienia od Xiaomi) jak i propozycja ewentualnej wymiany telefonu. Ostatecznie wipe i ponowne flashowanie zadziałało ale podejście serwisu Proline było wzorowe.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam proline jesli chodzi o RN4 co prawda za granicą kosztuje ok 125$ ( ten z b20) ale trzeba liczyć się z Vatem, krótsza gwarancją wymagającą odsyłki telefonu do chin, więc lepiej dopłacić te 100-150zł i mieć z Polską gwarancją , Cool 1 jest co prawda tani, ale ma tylko 32GB pamięci bez możliwości włożenia karty sd, na dzisiejsze standardy to zdecydowanie za mało, a wersja 64GB już taka tania nie jest niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz ze Cool 1 jest lepszy od RN4? Kupiles tego Coola 1 i teraz w kazdym temacie bedziesz wciskac jaki on jest super? Tak sie sklada, ze troche telefonow od Letv (Leeco) przerobilem sam i tez sprzedalem. Nie sa to napewno bezawaryjne telefony. Czesto padalo ladowanie, latwo tlukacy sie ekran itp. BTW telchina jako zrodlo sensownych informacji o sprzecie to chyba najgorsze zrodlo z mozliwych.

 

Na szczęście tylko Ty jeden masz kontakt z telefonami a inni to na internetach co najwyżej sobie zdjęcia oglądają.

 

Pokaż mi aspekty, w których rn4 jest wyraźnie lepszy od cool 1 i ewentualna przewaga jest na tyle istotna, że wpływa na ogólny odbiór telefonu.

 

I jakbyś nie zauważył nie neguję rn4 jako telefonu. Po prostu twierdzę, że cool jest lepszy. Bo jest.

 

Edit

A odsyłam na telchina bo jest tam wszystko odnośnie zakupów w Chinach. Gwoli ścisłości.

 

I piszesz tak, jakby to xiaomi było totalnie bezawaryjnym sprzętem, w tym rn4

 

Czytaj ze zrozumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ciągle w każdym wątku piszesz o tym telchina, to może idź już tam i sobie polecaj te leco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ciągle w każdym wątku piszesz o tym telchina, to może idź już tam i sobie polecaj te leco.

I specjalnie po to się zarejestrowałeś, żeby to napisać? Łał, ale kozak, Petru23 się nie pozbiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zamiast nad note 4 pomyślałbym nad 4x.

Przecież note 4x to note 4(s625), ale bez B20 ( pierwsze partie miały co prawda sensory sony, ale te obecne już nawet nie mają samsunga a omnivision)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodźmy w kwestie nazewnictwa, bo to temat rzeka.

Kupować należy wersję z snapem625 i b20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

154$. Masakra.

 

I sprawdź jeszcze global version bo też ma takie w ofercie.

 

A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo note 4x nie wspiera b20, kupujemy redmi note 4 "global version" ( dokładnie taki napis ma być na opakowaniu) a cena to 125$ za tyle idzie spokojnie kupić. Ale i tak polecam proline za 699zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo note 4x nie wspiera b20, kupujemy redmi note 4 "global version" ( dokładnie taki napis ma być na opakowaniu) a cena to 125$ za tyle idzie spokojnie kupić. Ale i tak polecam proline za 699zł.

No to napisz jeszcze gdzie kupisz redmi note 4 z sd625 "global version" za te 125$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

139$ z kuponem. Nie widzę tańszych opcji. A tu mam PL na czym mi zależy. ROM czysty, nie jakieś syfmiui jak to nazywają? Srał pies to LTE 800, mieszkam w mieście i w 99% procentach tu przebywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas pojawiją się kupony na te telefony ostatnie z tydzień temu widziałem na gearbest właśnie za 125$ ( pewnie już nieaktualne, ale jak nie ta promocja to inna), sam kupiłem 5 miesięcy temu za równe 140$ więc obecnie 139$ to żadna okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni poluje, ale nic nie ma. Jak wyskoczy coś to zaraz, że kupon expired...

Ale może faktycznie poczekam:) Poniżej 130$ dałbym śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

139$ z kuponem. Nie widzę tańszych opcji. A tu mam PL na czym mi zależy. ROM czysty, nie jakieś syfmiui jak to nazywają? Srał pies to LTE 800, mieszkam w mieście i w 99% procentach tu przebywam.

 

Skoro tak to czemu nie cool 1? Masz pełny pl, lepszy aparat,wydajniejszy soc a w tej cenie co mówicie to będzie 4gb ram. 3gb za 110$. Warto dopłacać do redmi?

 

Aha, soft masz oficjalny i czysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - inne pytanie

 

polak 700 czy z chin czekac na 130$ około?

 

czy w proline maja inna wersje jak czarna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No słabe wnioski wyciągnęli z tej analizy, bo właśnie ubrali to w rasizm i seksizm AI  Gdzie to może wynikać np. z różnic w danych, bo skąd pewność, że AI została "nakarmiona" taką samą ilością danych każdej z ras? Jeżeli dali np. 80% danych dotyczących osób białych z różnymi chorobami oraz 20% danych pochodzących od osób czarnoskórych i potem kazali AI najpierw rozpoznać rasę, potem chorobę, to oczywistym jest, że model może być stworzony tak, że błędnie "uzna" że niektóre choroby dotyczą tylko białych więc u innych ras symptomów tych chorób już może nie wychwycić.  No ale łatwiej wyciągać wnioski pasujące do poglądu autora, który te wnioski pisał  Bo szkoda że artykuł skupił się na tak małym wycinku. W pracy jest napisane np. że model nauczył się rozróżniać (z różnym rezultatem, ale jest możliwość pójścia w tym kierunku) rozpoznawania chorób serca na podstawie obrazu tęczówki.
    • Jak tam sytuacja, poprawili, połatali można dodać do listy w co zagrać czy dalej lepiej nie tykać? 
    • Ludzie to dziwne istotki, nie próbuje już tego rozkminiać Przkład ostatniej "zadymy" z Dogma, recenzja Rocka i jego komentarzach z których potem wyszło że on nie widzi różnicy jak mu FPS spadnie do 40 czy tam 30.
    • USA to różne stany i różne prawa ale sam jakoś nie chciałbym żyć w tym kraju. Za dużo właśnie dzikiego kapitalizmu. Jest dobrze póki jesteś zdrowy i silny gorzej jak ci się coś stanie. Leki silnie uzależniające w jakichś stanach sprzedawali jak cukierki i w którymś stanie zrobiono eksperyment społeczny i zalegalizowano twarde narkotyki. Druga sprawa zobaczymy co będzie z tymi migrantami bo tam do nich miliony rocznie przybywają bez wiedzy, umiejętności i bogatych rodziców.
    • Nie ma prawie w ogóle, skończyłem wczoraj Emily i to niemalże to samo, w cut-scenkach są inne dialogi, czasem pojawiają się inne postacie w domu (w sensie, te same, tylko w innych miejscach xD), dowiesz się trochę więcej  z lore, jedyne co jest warte uwagi, to zupełnie inne wspomnienie, ale to tyle, nic co by zmieniło postrzeganie fabuły. IMHO można na spokojnie ominąć, albo walnąć speedruna na easy - mi zeszło około 3h przejście drugą postacią, czy było warto dla tego wspomnienia? No tak średnio bym powiedział xD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...