Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ArturPie99

Monitor za ok. 600zł + HDMI czy DisplayPort?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję kupić nowy monitor.

Przeznaczenie: gaming (gry typu FIFA, Telltale Games, Battlefield, NFS etc.), użytek codzienny.

Budżet: Około 600zł

Chętnie spojrzałbym na wasze propozycje, sam zastanawiam się nad którymś z tych trzech, aczkolwiek monitory nie są moim mocnym punktem i wolę posłuchać się tu bardziej obeznanych użytkowników: https://www.morele.net/monitor-lg-24mp59g-p-1227351/ https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-black-hawk-ge2488hs-b2-649008/?reviews_page=2 https://www.morele.net/monitor-aoc-g2460vq6-829271/

 

Dodatkowo chciałbym się Was spytać o kabel, którego miałbym stosować. Mam dostępne złącza DisplayPort, HDMI oraz DVI, z tego co widzę w zestawie dołączony jest kabel HDMI, ale już kabla DisplayPort nie ma. Warto w niego "zainwestować" 20zł i kupić coś takiego ( ) czy używać HDMI dołączonego w zestawie? Czym one się tak naprawdę różnią poza tym, że Display jest lepszy gdy ma się więcej monitorów niż 1? Oraz czy 75hz które podane są w tym monitorach będą dobrym pomysłem, czy wziąć jednak 60-tki? Jeśli potrzebna komuś specyfikacja mojego komputera to nie ma sprawy i zaraz podeślę.

 

PS. NA Iiyamę jest promocja i cena wynosi 599 zamiast 699.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie LG. IPS, 75hz to już dla mnie znacząca poprawa względem 60hz. Powiem szczerze, że widzę większą różnicę pomiędzy 60hz a 75hz, niż pomiędzy 75hz a 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do 85-90hz poprawa jest największą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do 85-90hz poprawa jest największą.

 

Po przesiadce z 75hz na 144hz stwierdzam, że przynajmniej w BF4 jakiejś magi płynności nie doznałem. Staty także nie wzrosły niestety :hmm:

W CS-a nie gram.

 

 

Ogarnij się może za tą reklamą.

22 posty jednakowej treści z reklama jakiś szrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary najszybciej poprawisz zmniejszając detale do minimum i w miarę możliwości podbijając jasność aby w cieniu nikt się nie chował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary najszybciej poprawisz zmniejszając detale do minimum i w miarę możliwości podbijając jasność aby w cieniu nikt się nie chował.

 

Wiem to doskonale, all LOW najlepiej 1366x768 i FPS nie schodzący poniżej 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo bardziej istotne jest to jaka matryca została wybrana. Jeden monitor ma IPS, dwa mają TN. IPS ma świetne kolory niezależnie od kąta patrzenia na ekran, TN ma szybki czas reakcji, dzięki czemu może bez ryzyka ghostingu mieć szybkie odświeżanie rzędu 144Hz, ale kolory zmieniają się zależnie od miejsca patrzenia.

Dobre porównanie IPS i TN:

Ja bym brał 60Hz IPS niż 75Hz TN. Chociaż to też trochę zależy od karty graficznej, czy jest w stanie utrzymywać 60 czy 75Hz minimum w tych grach na zadowalającej Cię jakości ustawień graficznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem to doskonale, all LOW najlepiej 1366x768 i FPS nie schodzący poniżej 200.

 

Rozdzielczość to już nieeee.. to już chory masochizm.

 

Grunt żeby wroga było widać a nie żeby był pixelem na ekranie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość to już nieeee.. to już chory masochizm.

 

Grunt żeby wroga było widać a nie żeby był pixelem na ekranie:D

 

Akurat BF4 dobrze skaluje więc tak tej pikselozy nie widać.

Obecnie gram na 1680x1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę, to monitory gsync nie mają scalera. Więc ja nie kombinuje. 1080ti łyka fullhd z palcem w nosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten LG ma problem z pionowymi pasami. Coraz więcej negatywnych opinii się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...