Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ARTURRO$$

Karta dźwiękowa do ok. 70 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnie korzystam z zintegrowanej dźwiękówki ALC 887 i ALC 1150 zastanawiam się czy tania karta dźwiękowa podniosłaby jakość dźwięku? Sprzęt to głośniki Creative T3100 i słuchawki Superlux 681, ale zdecydowanie częściej korzystam z głośników. Wypatrzyłem takie 2 oferty:

1. Xonar DG

2. SB Xtreme Music

 

Czy warto zainteresować się którąś z tych kart? Czy są w odpowiedniej cenie? Może znajdzie się coś lepszego w tej kwocie? I przede wszystkim czy warto biorąc pod uwagę mój sprzęt i integry (ALC1150), z których korzystam?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Superluxów HD681 na ALC 1150 na płycie z mojego podpisu i na SB Xtreme Music. Różnica na plus na korzyść SB. SB ma cieplejsze brzmienie i lepiej kontroluje niskie częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem DG i szczerze wolałem alc 1150. Prócz lepszych basów na DG cała reszta gorsza. Ostatnio kupiłem SB0880 za 100 zł z wliczoną wysyłką i chyba dzisiaj będę testował. Jak czytałem na temat music i gamera to niektórzy mają problem z ich poprawnym działaniem i te stare PCI też na dzisiejsze czasy nie zachęca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

U mnie 2 sztuki xfi sb0460 nie chciały w ogóle działać (nie wykrywało) sb audigy se bez najmniejszych problemów 2 szt działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar DG to taka lepsza integra, karta dźwiękowa zaczyna się od X-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę, że jeśli już w coś celować to w extreme music, polecicie jakiś konkretny model? SB0460 będzie dobry?

Szkoda, że jest na PCI w przyszłości mogą być problemy z montażem. Z tego co przejrzałem na szybko to ciężko znaleźć PCI w tanich płytach 1151, a raczej nie chciałbym dobierać płyty kierując się tylko tym parametrem.

No nic w tej cenie nie ma co wymagać cudów. Ten SB0460 będzie dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż do czegoś na PCI express bo jak kupisz karte na PCI to przy przejściu na 1151 ograniczysz sobie wybór płyt głównych do 3-4 modeli w formacie ATX i w cenie powyżej 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż do czegoś na PCI express bo jak kupisz karte na PCI to przy przejściu na 1151 ograniczysz sobie wybór płyt głównych do 3-4 modeli w formacie ATX i w cenie powyżej 300 zł.

Jakieś propozycje? Coś do 150 zł, na pci-e grającego lepiej od extreme music SB0460 się znajdzie? Jeśli nie znajdzie się nic lepszego od extreme music to przy przesiadce na nową platformę zmienię też kartę dźwiękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 100-120 zł sb0880 i xonar dx za 120-150 zł.

 

Edit: Trochę opóźniły się testy sb0880 ale lepiej później niż wcale ;) Powiem prosto że jeśli chodzi o muzę czy filmy to niewiele lepiej niż na alc 1150 ale słychać ciut czystszy bas i dźwięk jest bardziej szczegółowy(lepiej słychać tupania osób czy trzeszczenie deski) Mała różnica może być spowodowana przez moje ediefier c3, w każdym razie zawsze trochę lepiej. Co do sparowania się słuchawek somic v2 to jak kupiłem je i testowałem z alc 1150 to stwierdziłem wreszcie coś normalnego ale jak teraz mam sb0880 to moje alc czy xonar dg może pucować sb0880 buty. Wręcz ogromna różnica i coś mi się zdaje że na znacznie droższym aime sc808 znowu zagra lepiej bo słuchawki aż proszą się o lepsze źródło. Niemniej ten zestaw który posiadam gra już na prawdę bardzo dobrze. Reasumując dla głośników nie ma większego znaczenia czy to będzie alc 1150 czy sb0880 ale dla słuchawek z kolei po prostu trzeba kupić kartę dźwiękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Creative Sound Blaster Z? Będzie lepsza od SB Xtreme Music albo Titanium sb0880? Mam okazję kupić okazyjnie Z-kę od kumpla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz za ile możesz kupić to Ci napiszą inni czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...