Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SongokuH

Reanimacja Xperia M5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Kolega zabalował na tyle, że kompletnie rozbił ekran, dotyk i cały przód telefonu.

Postanowiliśmy go reanimować, zakupiłem dla Niego komplet - dotyk + wyświetlacz, obejrzałem kilka filmów z wymiany na YT i przystąpiłem do działania.

Demontaż przebiegł całkiem nieźle, ale chyba coś jest nie tak przy złożeniu ;)

Jeśli uruchomić telefon "na pająka" to działa, ale po złożeniu wszystkiego razem [jeszcze bez zakładania tylnej, szklanej obudowy] to wyświetli pierwszy ekran z logo SONY, a następnie zostaje tylko podświetlenie i czarny obraz.

 

W jednym z poradników zwracano uwagę na dobre położenie tej aluminiowej taśmy [chyba] na tasiemce od wyświetlacza/dotyku, ponieważ inaczej mogą występować jakieś zwarcia. Mi taśma lekko się poszarpała przy demontażu. Czy można kupić gdzieś zapas takiej tasiemki? Przyda się na przyszłość. Czy może wystarczy użyć taśmy izolacyjnej?

 

Jeśli potrzeba Wam jakichś zdjęć, to wieczorem mogę dodać.

Proszę o porady.

 

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak musiałem kupić trafiony ekran, kolejny działa bez zarzutu w całkowicie złożonym telefonie.

Powstał jednak inny problem, aparat nie działa. Zauważyłem, że chyba brakuje jednego pinu w złączu na płycie głównej.

Myślicie, że da się to naprawić w domowych warunkach czy raczej serwis/złotnik?

Na dniach będę miał jeszcze inny moduł aparatu na próbę, aby wykluczyć awarię samego aparatu.

 

8FQu2zD.png

 

Zadziałało z nowym modułem aparatu i telefon jest w pełni sprawny ;)

Koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...