Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MihuJ

Komputer raz działa normalnie, a raz zamula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru tygodni mam pewien dosyć dziwny problem. Jak uruchamiam kompa to w grach czy nawet przeglądarce są co parę sekund jakieś ścinki, natomiast jak uruchomię go ponownie to wszystko działa bez problemu, czy ktoś wie o co może chodzić ? :(

 

Specki:

płyta główna: ASRock Z77 Pro3

procek: i7 3770

grafika: Radeon HD 7950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie dokturze, wczoraj kichłem. Co mi jest?

:E

 

Zakładając, że to nie toczeń, można sprawdzić najpierw, czy nie masz jakiegoś syfu w komputerze.

Wejdź w podforum o bezpieczeństwie sieci, przeczytaj przyklejone tematy, zrób odpowiednie logi, załóż tam temat i w odpowiedni sposób te logi przestaw.

 

Potem można sprawdzić stan dysku. Będzie potrzebny program do odczytu danych SMART. Na przykład Crystal Disk Info.

 

W dalszej kolejności, temperatury. Ten Radosław lubi się grzać, a z nim może się grzać cała okolica. Temperatury odczytasz czymkolwiek. Jak będą za wysokie - czyszczenie budy i zmiana pasty na procesorze. Przy okazji sprawdzamy mocowanie wszelkich wtyczek, zwłaszcza tych z papu.

 

Do tego można zaktualizować stery, sprawdzić programy działające w tle, upewnić się, że system jest aktualny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer po formacie, skanowany różnymi virus removal tools-ami i zainstalowany esecik, mimo wszystko sprawdzić ?

 

w tym programie jest napisane, że stan obydwu dysków jest dobry, także chyba ok ? :D

 

też myślałem że temperatury, ale to nie to, sprawdzałem.. poza tym jak uruchomi się w tym "normalnym trybie" że wszystko jest ok, to jak długo mu nie rzucę czegoś wymagającego to nie ma z tym problemu

 

stery karty graficznej są na bank aktualne, a co do reszty to co aktualizować jeszcze ? nie ma niczego w tle co by żarło cokolwiek, a system to win10 więc sam się cały czas aktualizuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamula bo mikrosoft wysyla na swoj serwer twoje nagie zdjecia z dysku i lewe programy/gry.lol2.gif

Process exporer ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od paru tygodni mam pewien dosyć dziwny problem. Jak uruchamiam kompa to w grach czy nawet przeglądarce są co parę sekund jakieś ścinki, natomiast jak uruchomię go ponownie to wszystko działa bez problemu, czy ktoś wie o co może chodzić ? :(

 

Specki:

płyta główna: ASRock Z77 Pro3

procek: i7 3770

grafika: Radeon HD 7950

Sprawdź temperatury i taktowanie procesora w czasie gdy ci zamula/pod obciążeniem, może być tak , że procek thrlottuje aby utrzymać temperatury na poziomie. Sprawdź dyski innym oprogramowaniem do diagnozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...