Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tonik87

Problem z Uruchomieniem. File: \Boot\BCD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z uruchomieniem laptopa (Windows 7). Podczas startu pojawia się czarny ekran

 

9350613_bcderror.jpg

 

Chciałem użyć narzędzia do naprawy systemu. Mam na pendrive windowsa, wybieram aby laptop go odpalił, ładują się pliki ale dalej pojawia się tylko czarny ekran i strzałka.

 

Przeglądałem różne fora ale nie znalazłem odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to świeża instalacja win7 na tym laptopie czy może nagle coś się popsuło? Jesteś pewny w 100% że pendrive z windowsem dobrze nagrałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to świeża instalacja win7 na tym laptopie czy może nagle coś się popsuło? Jesteś pewny w 100% że pendrive z windowsem dobrze nagrałeś?

 

Laptop w trakcie używania się zawiesił i go wyłączyłem "z palca" i przy ponownej próbie uruchomienia pojawił się problem.

 

Sprawdziłem dwa pendrivy, które zawsze używałem i były ok. Teraz ładują pliki, pokazuje się "windows starting" i dalej tylko kursor na czarnym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to lapek?

 

emachines e725

 

Edit/

Z płyty udało się po dłuższym momencie dojść do opcji odzyskiwania systemu. Użyłem narzędzia do naprawy systemu podczas uruchamiania ale nie przyniosło rezultatów.

 

Przywracania systemu też nie mogę wybrać.

Mam jeszcze wiersz polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prosciej sprawdzic czy konfiguracja bcd jest poprawa lub co sie zepsulo w jej ustawieniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prosciej sprawdzic czy konfiguracja bcd jest poprawa lub co sie zepsulo w jej ustawieniach ?

 

Chętnie to zrobię... tylko jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam bootice wraz z windows pe modyfikacja. Lub mozesz skopiowac pod linuxem i sprawdzic na innym komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej samemu edytować, ale trzeba dobrze wiedzieć, co się robi

 

ponadto żeby edytować trzeba ten plik załadować, a twoje sposoby załadowania są delikatnie mówiąc dziwne - windows pe albo linuks do przekopiowania!, itd - po co?, przecież bez problemu można ten plik sprawdzić i edytować z płytki lub odzyskiwania, po to przecież jest odzyskiwanie na płytce i w systemie

 

tonik87 - jeśli to polecenie rebuild nie pomogło musisz użyć programu bcdboot z dysku, w każdym razie problem powinien dać się w prosty sposob rozwiązać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glakus

Ty wolisz klepac komendy, a ja wole z gui program. Linux i widows pe byl podany bo nie znam zaawansowania autora. Windows recovery nie uzywam bo on praktycznie nie naprawia moich problemow.

Mam 2 kompy i w razie problemow nie mecze sie, tylko podpinam dysk.  A programow jest pelno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko wklepanie komend zajmie ci 10 sek, natomiast zrobienie windowsa pe, ściągnięcie bootice i dodanie do niego (ciekawe po co bootice, skoro windows pe ma wszystkie narzędzia do sprawdzenia bcd i naprawy bootowania), itd, zajmie ci pół dnia

 

z wiersza polecenia po prostu wpisujesz

 

c:

 

cd windows\system32

 

bcdedit

 

i masz wyświetlony plik bcd - co tu wymaga zaawansowania

 

można wyświetlić także ten plik bezpośrednio z płytki, tylko trzeba wpisać do polecenia, w jakim magazynie\folderze (store) ma bcd szukać pliku bcd, czyli polecenie

 

bcdedit /store c:\boot\bcd

 

oczywiście przykłady - w tym konkretnym przypadku chyba? trochę bardziej skomplikowane, bo wszystko wskazuje na to, że folder boot i plik bcd jest na partycji system, bez litery - ale polecenie dla bcdedit z system32 będzie działać i w tym przypadku, itd, więc edytowanie przez specjalnie zrobiony winpe, itd to podróż do warszawy przez honolulu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź i dyskusję w związku z moim problemem, który nadal występuje :)

 

Napiszę do czego mam dostęp, a do czego nie.

 

Nagrałem win7 na płytkę i mam bootowalnego USB. USB i płytka w końcu ruszyła i pojawia się okno z wyborem języka. Klikam DALEJ i wybieram napraw komputer. Tylko od 10 godzin mam zawieszony ekran z opcjami odzyskiwania systemu (kręci się kółko). To samo było wczoraj.

 

Wkładając płytkę od Win VISTA po 20 minutach mam dostęp do naprawy podczas uruchamiania, jakaś diagnostyka i wiersz polecenia itd.

 

Jestem w tym całkowicie zieolony i biorąc wiersz polecenia i wpisujać jakieś komendy z waszych postów to nie działa :/ Coś na pewno źle wpisuje albo/też tak jest przez to, że to płyta od Visty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytka musi być autentyczna, żeby dało się z niej coś zrobić

 

w każdym razie spróbuj - na oknie języka nacisnij shift - f10, i wpisz

 

diskpart

 

list disk

 

select disk 0

 

list partition

 

sprawdź, która partycja jest system, ewentualnie active, czy partycja z systemem, czy mała partycja ok 100mb - jesli to 2 wpisz

 

select partition x

 

x = numer tej partycji 100mb w poprzednim poleceniu

 

assign letter=k

 

exit

 

dalej wpisz

 

c:

 

cd windows\system32

 

bcdboot c:\windows /s k:

 

gdyby po c: był błąd, albo po cd windows.. wpisz d: zamiast c

 

uwaga - przyjmuję, że masz tę partycje 100mb system - a to dlatego, że w komunikacie błędu masz ścieżkę boot\bcd bez litery partycji, a ta partycja system normalnie nie ma litery

 

jeśli jednak masz partycję oznaczoną system albo active tę, na której jest system, tzn folder windows, wpisz

 

bcdboot c:\windows /s c:

 

przyjmuję, że masz system zainstalowany w tzw trybie mbr, a to dlatego, że 7 rzadko instaluje się w uefi - jeśli jednak masz uefi (tylko 7 64) to partycja system będzie sformatowana w fat32 - jeśli chcesz się upewnić po poleceniu select partition numer wpisz

 

detail partition

 

będa szczegóły, w tym format - 100 mbr będzie ntfs, jeśli uefi będzie fat32 - gdyby było fat32 to polecenie dla bcdboot

 

bcdboot c:\windows /s k: /f uefi

 

trudno powiedzieć, czy podziała, przede wszystkim jeśli płytka\pen nie autentyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytka musi być autentyczna, żeby dało się z niej coś zrobić

 

w każdym razie spróbuj - na oknie języka nacisnij shift - f10, i wpisz

 

diskpart

 

list disk

 

select disk 0

 

list partition

 

sprawdź, która partycja jest system, ewentualnie active, czy partycja z systemem, czy mała partycja ok 100mb - jesli to 2 wpisz

 

select partition x

 

x = numer tej partycji 100mb w poprzednim poleceniu

 

assign letter=k

 

exit

 

dalej wpisz

 

c:

 

cd windows\system32

 

bcdboot c:\windows /s k:

 

gdyby po c: był błąd, albo po cd windows.. wpisz d: zamiast c

 

uwaga - przyjmuję, że masz tę partycje 100mb system - a to dlatego, że w komunikacie błędu masz ścieżkę boot\bcd bez litery partycji, a ta partycja system normalnie nie ma litery

 

jeśli jednak masz partycję oznaczoną system albo active tę, na której jest system, tzn folder windows, wpisz

 

bcdboot c:\windows /s c:

 

przyjmuję, że masz system zainstalowany w tzw trybie mbr, a to dlatego, że 7 rzadko instaluje się w uefi - jeśli jednak masz uefi (tylko 7 64) to partycja system będzie sformatowana w fat32 - jeśli chcesz się upewnić po poleceniu select partition numer wpisz

 

detail partition

 

będa szczegóły, w tym format - 100 mbr będzie ntfs, jeśli uefi będzie fat32 - gdyby było fat32 to polecenie dla bcdboot

 

bcdboot c:\windows /s k: /f uefi

 

trudno powiedzieć, czy podziała, przede wszystkim jeśli płytka\pen nie autentyczny

 

Po wpisaniu pojawia się tylko to co poniżej i tyle :/

 

03d146b8fc491c21med.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dalszych poleceń nie da się wpisać - nie wiem dokładnie, jak wygląda wiersz z tym poleceniem diskpart, start jest ok, bo startuje z sources, jak na ekranie

 

jeśli nie da się wpisać spróbuj diskpart z dysku, tzn wpisz od razu zamiast diskpart c: albo d:, jeśli podziała wpisz

 

cd windows\system32

 

diskpart

 

i dalej list disk, itd, nadaj literę, itd, i jak wpiszesz exit, tzn zakończysz diskpart wpisz od razu to polecenie bcdboot

 

ewentualnie gdyby c i d nie działały wpisz notepad, w menu plik\file kliknij otwórz, i sprawdź, jakie litery płytka przydzieliła partycjom, potem odpowiednia litera:, itd

 

jeśli jednak nie podziała ewentualnie możesz zainstalować ten nowy 7 - ściągnij partition wizard bootable cd, wypal, i zmniejsz partycję 7 na dysku np o 40-50gb - zmniejszy bez straty plików, tylko uważaj, żeby zmniejszyć od właściwego końca - w wizard zmniejszenie = chyba shrink partition, utwórz na powstałym miejscu (unallocated space) partycję, i zainstaluj na nowej partycji 7 - potem stary 7 da się dopisać do startu nowego, np easy bcd, jeśli stary wystartuje ok, zapiszesz z kolei jego bootloader poleceniem bcdboot, i po prostu usuniesz nowy 7 z dysku, itp

 

nie byłoby problemów gdybyś zrobił płytkę ratunkową 7, z tej płytki polecenia by działały - na oem bez płytki zawsze powinno się robić płytkę ratunkową, bo wprawdzie jest odzyskiwanie, ale odzyskiwanie też startuje z pliku bcd, więc jeśli ten plik popsuty, jak u ciebie, laptop praktycznie do wyrzucenia

 

ps - po prostu wpisz dalej list disk, itd, (powinno się pojawić gdzie masz myślnik na dole), jeśli nie można spróbuj od razu wpisać polecenie, czyli zamiast diskpart wpisz diskpart list disk, itd - dalsze polecenia już bez diskpart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...