Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ahadwa2

Który z wybranych monitorów wybrać.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy tymi trzeba monitorami:

 

LG 24MP59G

AOC I2369VM

Samsung S24F356FHUX

 

Nie mogę się zdecydować podczas kupna monitora. Może Wy coś doradzicie. Najbardziej zależy mi na jako takim oglądaniu filmów. Okazjonalnie gry. Jak widać półka cenowa +/- 600zł i 24"

Co myślicie o moim wyborze? Może coś innego?

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Wszystkie to klony IPS. Z czego AOC dość często ma gorsza jakość wykonania niż LG czy Samsung. Preferował bym Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AOC -> staroć

Samsung -> PLS, FreeSync

LG -> AH-IPS, FreeSync, 75 Hz, strobing

Jeżeli jednak monitor ma być głównie do filmów, to lepszym wyborem będzie taki z matrycą VA:

- jeśli możesz dołożyć 100 zł -> https://www.ceneo.pl/44223611#mh=r3P40uR717007samsung_9DHw7IHLXwMkEq-ZLWE9CEkyhOQpTqyo2nSxM1WJwtf6yLaoi2Oq1pAHe7Nbm8f80nEZgo4b1X3JlBT6bdCcFzBAfKkjUvh1H4EjvuFHjsjM316W6O6kq6O7Hlsfo9WsaLLjg95TVD_v8y_6DhPvXg5R_U5-OuqyRXERBbJsQk8TIERZd7Iwb5N4TMutTBX0

- jeśli nie -> https://www.ceneo.pl/47583725#mh=b9o7SPvQ42004benqs8esCsbm30R1SJDrxJmw-CEkyhOQpTqyrgljNOvKjWcz64lN3cmxI3vZLqxDvGWu9JhUXm9WwsiHdZhTxCOvU35_GOqQV76jmdalCCkHbzSLXhAIuV9SLuE2IoUGlHAtj_uuH_-LPagnstukXylKuN-MDYNxcvz4AC-AaK9NMQDZqbDfI2Q4Xw2 lub https://www.ceneo.pl/40990854#mh=G4I5WZl170004benqCk_lQxRyedJWScsnueBJ1iEkyhOQpTqy7XYBXHrLb_KDEFTiHYqlsvau6ZqYpCvH1GN6e0uYNR1QCl54oq_y6QmUURfALvZwrGNUk7ZtBxPAVH_3Eqy6OiVTiuFeoL3tRoW23ISOyGAd-LH2NG6Kob2qrpetbQkAPJrtaP4I0s3LJExUvwLWkg2

Polecam jednak dołożyć to 100 zł, ponieważ AMVA dość mocno smuży, pod tym względem SVA od Samsunga wypada lepiej.

 

Super dzięki za odpowiedź.

Chętnie dołożę te 100zł jeżeli polecasz ale zakrzywiony monitor przy 24" myślisz, że faktycznie jest warty kupienia i się sprawdzi? Nigdy takiego nie miałem, a zawsze myślałem, że takie monitory faktycznie sprawdzają się przy większej ilości calach a przy mniejszych ekranach są po prostu trikiem marketingowym, jako taką "nowością". Myślisz, że watro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ceneo.pl/37910542#mh=f5A3ntgj66004benqxXpV4gc4iFCYYPwyb0LvyiEkyhOQpTqy3jG0pOEPQp8pPISvabkYQGoG5mEMcA5gnB62wPXVE7YQ2H1qdNy0NAmUURfALvZwrGNUk7ZtBxPAVH_3Eqy6OiVTiuFeoL3tRoW23ISOyGAd-LH2NG6KoT12Tn9l-zX2k2uJj3IvgbtsJeY6Jd6vQA2

 

w cenie do 800zł lepszego nie znajdziesz pełny matowy ekran, dobre odwzorowanie barw ,nie srebzaca powłoka, dobre kąty widzenia, smużenia przy szybkim ruchu nie zauważyłem a gram na nim w fps ciągle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ceneo.pl/37910542#mh=f5A3ntgj66004benqxXpV4gc4iFCYYPwyb0LvyiEkyhOQpTqy3jG0pOEPQp8pPISvabkYQGoG5mEMcA5gnB62wPXVE7YQ2H1qdNy0NAmUURfALvZwrGNUk7ZtBxPAVH_3Eqy6OiVTiuFeoL3tRoW23ISOyGAd-LH2NG6KoT12Tn9l-zX2k2uJj3IvgbtsJeY6Jd6vQA2

 

w cenie do 800zł lepszego nie znajdziesz pełny matowy ekran, dobre odwzorowanie barw ,nie srebzaca powłoka, dobre kąty widzenia, smużenia przy szybkim ruchu nie zauważyłem a gram na nim w fps ciągle.

 

27" Do filmów jest spoko. Ale VA i brak smużenia generalnie nie istnieje. A już na pewno nie w 60Hz VA. Prawdopodobnie nigdy nie miałeś okazji zestawić VA z szybką TNką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak 800zł przekracza moje możliwości a monitor chciałbym 24".

Co myślicie o tym zapropowanym wcześniej (LC24F390FHUXEN)? Ogólnie co myślicie o zakrzywionych monitorach przy 24"? Jest jako taki sens?

 

edit

Czyli najlepszy z tych trzech na początku to LG? Myśle, żeby go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do filmów najlepszy będzie ten Samsung, ma 3x wyższy kontrast od LG przez co czarny będzie czarny, a z matryc VA najlepsza jest właśnie SVA od Samsunga.

Jeżeli oglądasz filmy podczas dnia to LG może mieć nieco lepszy obraz, jednak wieczorem/ w nocy będzie miał zauważalnie gorszy.

BenQ na pewno smuży przy ciemnych scenach, ja bym go odpuścił jeżeli możesz dołożyć 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie przekonałeś do tego samsunga (LC24F390FHUX)

Jedynie nad czym teraz się zastanawiam to to zakrzywienie, co o tym myślicie? Nigdy takiego nie miałem stąd moje wątpliwości. Nie będzie to przeszkadzało, lepsze są zakrzywione?

(ogólnie zawsze myślałem, że matryce ips są lepsze od va ale człowiek ciągle się uczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli chodzi o to oglądanie filmów to faktycznie lepiej to wygląda na VA, aczkolwiek jedną rzecz powinieneś wiedzieć w miarę możliwości warto siedzieć na wprost monitora ze względu na nie najlepsze kąty widzenia dla matryc VA. Jeśli będziesz oglądał pod dużymi kątami np. leżąc na łóżku gdy monitor jest gdzieś tam wyżej powiedzmy na biurku itd. to musisz się liczyć z przekłamaniami obrazu, szczególnie wpływa to na czerń "black crush", ale również przekłamuje inne kolory.

 

 

 

Oczywiście zjawisko w jednych monitorach jest większe w drugich mniejsze, ale ogólnie to standardowy problem matryc ala VA. Małe odchylenia kątów są jak najbardziej akceptowalne, ale duże absolutnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też swoją drogą nieciekawie, lubię czasami oglądać filmy leżąc na łóżku czy na przykład z kimś a wtedy biorąc pod uwagę kąty może zrobić się trochę nieprzyjemnie. Muszę to dobrze przemyśleć, może jednak odpuszczę kontrast na rzecz dobrych kątów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...