Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Czeryboj

Karty graficzne. Przewidywany jakiś spadek cen? Czy warto teraz kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Jakiś czas temu sprzedałem swojego RX470, zarabiając na nim tęgi grosz. Sytuacja od kilku miesięcy, jak widzę, nie zmienia się. Dalej ceny są kosmiczne i próżno szukać RX570 poniżej 1000zł.

Jako, że nie jestem w temacie od kilku miesięcy - coś się bujnie w temacie kart graficznych? Czy trzeba bulić, lub grać na integrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulić lub grać na integrze.

 

Generalnie w chwili obecnej, do BF1, i gier next-gen nic poniżej GTX1070 nie ma sensu brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny 1070-tek są lekko patologiczne (nieadekwatne do ich wydajnościowego położenia między 1060 a 1080), jak nowa karta to raczej ma się wybór 1060 versus 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

 

Hehehhe... Czyli używany GTX970 będzie dobrym zastępstwem i zarobek z RXa470 pozostanie zarobkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny GTX'ow wróciły do cen podczas ich premier (seria 1000), ale do najtańszych nie należą. Co by powiedzieć, 1070 Palita JS można było już kupić za ~1.7k-1.8k, obecnie trzeba dać ~2.1k, co totalnie złą ceną nie jest, ale najlepszą też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny GTX'ow wróciły do cen podczas ich premier (seria 1000), ale do najtańszych nie należą. Co by powiedzieć, 1070 Palita JS można było już kupić za ~1.7k-1.8k, obecnie trzeba dać ~2.1k, co totalnie złą ceną nie jest, ale najlepszą też nie.

 

2.1k przy 1080 msi za 2.3k? :D

w ogóle do 2.3k jest z 8 rodzai 1080... więc absurdem jest brać 1070 za 2.1k.

 

 

 

swoją drogą najtańsze 1070 są za 1.8-1.9k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde warto dołożyć do wersji 6 gb 1060. Sprzedałem rx 480 4 gb. W czw do mnie przyjdzie palit jetstream. Według mnie najlepsza wersja z tańszych 1060.

Biorąc 3 gb oszczędność będzie krótkotrwała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

trzeba dać ~2.1k, co totalnie złą ceną nie jest, ale najlepszą też nie.

masło maślane wkoncu nic z tego nie wiadomo

napisz po prostu ze 1700zł za gtx 1070 i 2200zł za gtx1080 to by była wystarczajaca cena tak było z 970 i 980 i było dobrze a zrobiło sie łupienie graczy z kazdego grosza i tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masło maślane wkoncu nic z tego nie wiadomo

napisz po prostu ze 1700zł za gtx 1070 i 2200zł za gtx1080 to by była wystarczajaca cena tak było z 970 i 980 i było dobrze a zrobiło sie łupienie graczy z kazdego grosza i tyle w temacie

Masło maślane wychodzi bo przez górników takie są ceny a nie inne. Po prostu, 1070 powinien kosztować już 1,8k, tymczasem można dorwać 1080 z słabym chłodzeniem za ~2.1k.

 

2.1k przy 1080 msi za 2.3k? :D

w ogóle do 2.3k jest z 8 rodzai 1080... więc absurdem jest brać 1070 za 2.1k.

 

swoją drogą najtańsze 1070 są za 1.8-1.9k

Masz na myśli MSI Armora 1080? Proszę nie żartuj, ten Armor grzeje 1080 do 80 stopni podczas ciągłego grania przy 70-80% wentyli. Najtańsza 1070 znowu z kijowym chłodzeniem które ledwo daje radę, twój wybór, ale powodzenia w odsprzedaży.

Palit JS 1080 to obecnie 2.4k, są jeszcze Gigabyte Aoursy i Asusy Strixy do 2.5k, ale to są o niebo lepsze układy niż MSI Armor, więc różnica cen się zaciska - Albo wolisz bardzo dobre chłodzenie na 1070, albo bierzesz biedo chłodziwo w 1080 w tej samej cenie, wybór należy tylko do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masło maślane wychodzi bo przez górników takie są ceny a nie inne. Po prostu, 1070 powinien kosztować już 1,8k, tymczasem można dorwać 1080 z słabym chłodzeniem za ~2.1k.

 

 

Masz na myśli MSI Armora 1080? Proszę nie żartuj, ten Armor grzeje 1080 do 80 stopni podczas ciągłego grania przy 70-80% wentyli. Najtańsza 1070 znowu z kijowym chłodzeniem które ledwo daje radę, twój wybór, ale powodzenia w odsprzedaży.

Palit JS 1080 to obecnie 2.4k, są jeszcze Gigabyte Aoursy i Asusy Strixy do 2.5k, ale to są o niebo lepsze układy niż MSI Armor, więc różnica cen się zaciska - Albo wolisz bardzo dobre chłodzenie na 1070, albo bierzesz biedo chłodziwo w 1080 w tej samej cenie, wybór należy tylko do ciebie.

 

 

Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix 8GB - 2289 - chłodzenie to samo co Palit JS :)

Gigabyte GeForce GTX 1080 G1 Gaming 8GB - 2269

MSI GeForce GTX 1080 Armor OC 8GB - 2289

 

 

a co do 1070 armora - to mi się w niczym nie grzał do takich temperatur - nawet po OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie phoenixa to tylko brać. Zdecydowanie lepsze chłodzenie niż G1 gaming czy armor. Jedyny minus to 2 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix 8GB - 2289 - chłodzenie to samo co Palit JS :)

Gigabyte GeForce GTX 1080 G1 Gaming 8GB - 2269

MSI GeForce GTX 1080 Armor OC 8GB - 2289

 

 

a co do 1070 armora - to mi się w niczym nie grzał do takich temperatur - nawet po OC

Mówimy o 1080 MSI Armor o którym mówisz, że dostaniesz za 2.1k, a nie o 1070. W dodatku Armor w 1060 jest średni, a co dopiero w 70 czy 80.

Ceny Gainwarda skąd bierzesz? http://screenshot.sh/owsz0xFShCKxP , http://screenshot.sh/oBKSJQfrbKPl9

Bo ani allegro, ani żaden inny sklep nie sprzedaje ich w tych cenach.

 

No i tak, branie Armora do 1080 to jedno wielkie nieporumienienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie phoenixa to tylko brać. Zdecydowanie lepsze chłodzenie niż G1 gaming czy armor. Jedyny minus to 2 lata gwarancji.

 

Chłodzenie które zajmuje 2,5 slotu jest cichsze i skuteczniejsze, ale mało praktyczne i może utrudnić rozbudowę. Można zapomnieć o umieszczeniu kolejnej karty w slocie poniżej, bo albo się nie zmieści, albo zasłoni wentylatory i zrobi się głośniej niż w Armorze. Dla mnie ten Palit to średniak, tym bardziej, że miałem 2 karty tej firmy i jednak ich wentylatory bardzo szybko zaczynają wyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość płyt jest tak zrobiona że tylko do SLI możesz rozbudowywać a SLI to już od dłuższego czasu nieopłacalna zabawa :) więc to bym akurat olał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Słyszałem o wzrostach cen wywołanych kopaniem kryptowalut. Obejrzałem właśnie filmik na youtube z 7 lipca z analizą sytuacji. Autor pokazuje w nim, że na morele.net "Asus Raden RX 580" kosztował 2600 zł. Dziś widzę, że kosztuje 1600 zł. Zatem wyraźnie taniej. Pokazuje także "Gigabyte Geforce GTX 1080 Ti" w cenie 4300 zł, a dziś 3400 zł więc też taniej.

 

Wygląda więc na to, że ceny przynajmniej w jakiejś części wróciły do poziomu sensownego. Szukam karty do grania i zastanawiam się czy teraz jest dobry moment do zakupu. A jeśli kupować to co? Mam komputer z i5 4460.

 

Dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakąś obecnie?

Podaj jeszcze model zasilacza.

Osobiście polecam 1050ti i ewentualną zmiane na Volte- na takowej pograsz przy ustawieniach wysokich praktycznie we wszystko a za rok sprzedasz z małą stratą i weźmie sie coś mocniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lepszy możesz czekać miesiącami lub latami. Nie zbliża się żadna większa premiera, na spadek cen też bym nie liczył, nic na to nie wskazuje. Zależy w co chcesz grać, jaki masz budżet i jakie obecne podzespoły (podaj pełną specyfikację).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lepszy możesz czekać miesiącami lub latami. Nie zbliża się żadna większa premiera, na spadek cen też bym nie liczył, nic na to nie wskazuje. Zależy w co chcesz grać, jaki masz budżet i jakie obecne podzespoły (podaj pełną specyfikację).

 

Monitor 2 x NEC EA244WMi

CPU i5-4460

RAM 32GB

Płyta Gigabyte GA-B85M-D3H

Zasilacz Seasonic X-750

Grafika Radeon 7950 lub 7970

 

Zależy mi, żeby karta była półpasywna. Z monitorów jestem zadowolony zatem będę grał w rozdzielczości 1080p. Budżet mnie nie ogranicza jakoś specjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da się grać na dwóch monitorach? Czy to bez sensu i na jednym lub trzech? Tak jak napisałem wyżej posiadam dwie sztuki monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nadmieniam, że potrzebuje karty pod 1080p, także GTX1080 chyba będzie się nudził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nadmieniam, że potrzebuje karty pod 1080p, także GTX1080 chyba będzie się nudził.

Miałeś rx470, sam wiesz czy taka wydajność wystarcza, osobiście brałbym używaną 980tke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 6GB do 1080p w zupełności wystarczy. Ograłem lub ogrywam większość dużych gier, nowości i nie widzę sensu wymiany, bo postęp byłby niewspółmierny do poniesionych kosztów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rx470, sam wiesz czy taka wydajność wystarcza, osobiście brałbym używaną 980tke

 

W sumie wystarczała, ale w cenie nowej RX470 niemalże można dorwać GTX980Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Właśnie o to mi chodzi. Tzn ja wiem że nie mogę oczekiwać 14-14-14 na tych goodramach tylko o tym, że nie wiem dlaczego ludzie ustawiają równe wartości a nie minimum które jest stabilne. No ale teraz podałeś przykład że żeby X miało sens na 8 to Y też musi być na 8 a nie więcej. Nie znalazłem po prostu nigdzie informacji czy każdy timing warto dać najmniej ile się da, czy są między nimi powiązania i nie ma sensu dawać najniższych, bo jak nie będą równe z innymi wartościami to nic nie zmieni.
    • Tyle teorii. A gdy idziesz miastem i neony dają 1100 nit zamiast 600-700 to różnica jest kosmiczna
    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia (wklejam poniżej). Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
    • Dzięki za odpowiedź Dirian i wyjaśnienie z tą obudową. W takim przypadku i po domiarach stwierdzam, że obudowa się zmieści - trochę na styk na szerokość, ale z przodu i z tyłu będzie luźno i przestronnie:) No właśnie - dylematy, dylematy. Chyba jednak skłaniałbym się do tego RTX 4060 Ti 16GB, bo jeśli dobrze rozumiem, to jest on nawet nieznacznie szybszy od RX 7700 XT - oczywiście za dopłatą:) Tylko zastanawiam się, którą konkretnie wersję, bo myślałem o tej https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4060-ti-gaming-oc-16gb-gddr6-dlss-3-gv-n406tgaming-oc-16gd-p8118871, ale widzę, że już niedostępna i pytanie czy brać inną - jeśli tak, jaką, czy czekać aż będą mieli dostawę - pytanie czy będą mieli na ten model czy to już wychodzi ze sprzedaży. Druga kwestia, czy decydując się na tego RTX 4060 Ti 16GB pozostałe komponenty można zostawić według tego co podesłał forskoczek20 i będzie się to wszystko razem ładnie zgrywało i działało w sposób optymalny? Ostatecznie chyba jednak będę sam to składał, żeby móc w pełni odczuć fun z nowego sprzętu i wrócić trochę do tych lat minionych, kiedy jako dziecko rozpakowywało się prezenty:) Stąd pytanie - czy coś należałoby dorzucić do tej listy zakupów i czy są jakieś dobre programy, żeby ogarnąć sterowniki, aktualizację BIOS itd., czy jednak najlepiej brać wszystko ze stron producentów i instalować ręcznie? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...