Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QlaSzpiegula

Komputer do gamingu 4K - 60 FPS [do ~10.000 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

generalnie już jakiś czas temu zakupiłem sobie monitor Samsung JU7500 48', który jest 4K. Do tej pory wstrzymywałem się jednak z wymianą kompa i grałem na starym radeonie 280x w 1080p, ale nadszedł ten czas, że najnowsze tytuły nie działają mi już zbyt dobrze, więc chciałbym zakupić nową jednostkę i teraz pytanie - jaki zestaw możecie mi polecić ?

 

Procek - i5 czy jest sens kupować i7 ?

RAM- 16 GB myślę, że wystarczy, a za parę lat zawsze można dorzucić, chyba nie potrzeba więcej ?

Karta Graficzna - tutaj mogę się mylić, ale wybór jest chyba tylko jeden - GeForce 1080 Ti, być może są jakieś jego różne wersje i któraś bardziej się nada ? Czy jest sens czekać na nowe GeForce z serii Volta (początek 2018?)? Ewentualnie CrossFire, ale czy to się sprawdzi, czy gry to wykorzystują ?

Co do chłodzenia kolejne pytanie - czy wystarczy zwykłe chłodzenie do dłuuugich sesji gamingowych, czy lepiej w coś dodatkowego zainwestować ?

No i wiadomo - jakiś dysk SSD - im większy tym lepszy, ale tak czy siak HDD też byłby potrzebny, bo SSDkiem nie będę miał pojemności rzędu 1-2 TB, a taka by się minimum przydała.

 

Będę wdzięczny za jakieś sugestie, opinie, benchmarki, ewentualnie polecenie gdzie takie coś kupić, na razie myślałem o Komputroniku, tam składają customowe zestawy i chyba nie mają takich złych cen, ale jeszcze się w pełni nie orientowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj może coś na temat,a jak nie wiesz to nie zakładaj tegiego posta ,ponieważ

 

1.Kupiłeś Tv nie monitor.

2.i5 do gtx 1080Ti nie starczy

3.Crossfire? O co Ci chodzi.

4.Cpu najlepiej zrobic OC ,a do tego złwykłe chłodzenie nie starczy.

5.O 60 fps na ultra nawet nie licz.

6.Wróć do 1 zdania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kafaros,

 

właśnie po to zadałem to pytanie, żeby zasiągnąć porady ekspertów, po co mam pytać, skoro juz wszystko wiem ?

 

1. Jestem świadomy tego co kupiłem, przejęzyczyłem się z tym monitorem, co to za znaczenie czy to TV, czy monitor ? Używam go jako monitora i ma parametry zbliżone do monitora.

2. Właśnie o to pytam.

3. Chodzi mi o połączenie 2óch kart w Crossfire(czy SLI w przypadku Nvidii), czyli dokładnie o to o czym napisałem :-)

4. OC raczej sam nie zrobię, bo się na tym nie znam - pytanie czy to jest naprawdę potrzebne.

5. No właśnie na to bym liczył... wynika w takim razie, że nie ma takiej karty i takiego zestawy, który by to udźwignął ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce 2x1080Ti potrzebujesz i nie dość, że i7 to raczej HEDT i7/i9. Taki komp ci wyjdzie 15000 jak nie będziesz rozrzutny, do 20000 jak chcesz mieć najlepsze podzespoły. Karty koniecznie hybrydy, bo normalne powietrze nawet z nalepszym chłodzniem ci się zagotuje - trzeba by konkretny undervolting robić, a to trochę zabawy, na pewno więcej niż z np. zwykłym OC procka. Wodowanie custom raczej odpada bo nawet jak ci ktoś to złoży to trzeba o to dbać odpowiednio.

Za 10000 kupisz kompa z jedną 1080Ti i podstawową i7, bez g-sync oczywiście na 30hz jesteś skazany bo inaczej będziesz miał przeraźliwy tearing, pewnie jeszcze bardziej odczuwalny przy tym TV.

Jedna uwaga - do 4k@60 będziesz musiał mieć odpowiedni kabel, jeżeli to by miało być 3 metry lub więcej to warto poszukać high bandwith, min 21gps, bo standardowe mogą nie dać rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV ma odświeżanie 120Hz, z tego co mi wiadomo HDMI 2.0 jest w stanie przesłać sygnał 4k@60FPS, nie wiem jak to wygląda z potrzebą G-SYNC.

 

Z tego co czytałem przed chwilą większość gier nie ma supportu dla multi-kart graficznych, lub dodaje ten support dużo później i generalnie rodzi to więcej problemów niż rozwiązań, więc chyba jednak zostałbym przy tej jednej karcie.

 

Co do ceny to myślę, że to 10k jest dość sesnowne, powiedzmy przy dobrych argumentach byłbym w stanie wydać może 12k, ale 15-20k to już przesada, szukałbym jednak czegoś w tym budżecie.

 

Kurczę, no szkoda, że TV,monitory UHD od tak dawna istnieją, ale gamingu nie da sie uskuteczniać, bo nie ma takich podzespołów chyba, że ktoś chce wydawać 15-20k co roku :-/

 

Co do coffee lake nie słyszałem o tym wcześniej, wygląda zacnie, ale czy naprawdę potrzebuję, aż tak mocnego procka - nie wystarczy np i7-7700k ? Do dziś jadę na i-7ce sprzed 5-7 lat i dopiero teraz zaczynam czuć, że się przegrzewa i nie daje rady. Zawsze zakładałem, że w przypadku gier to zdecydowanie karta jest najważniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do coffee lake nie słyszałem o tym wcześniej, wygląda zacnie, ale czy naprawdę potrzebuję, aż tak mocnego procka - nie wystarczy np i7-7700k ? Do dziś jadę na i-7ce sprzed 5-7 lat i dopiero teraz zaczynam czuć, że się przegrzewa i nie daje rady. Zawsze zakładałem, że w przypadku gier to zdecydowanie karta jest najważniejsza.

Będzie więcej rdzeni, wstrzymaj się do testów i sam ocenisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV ma odświeżanie 120Hz, z tego co mi wiadomo HDMI 2.0 jest w stanie przesłać sygnał 4k@60FPS, nie wiem jak to wygląda z potrzebą G-SYNC.

 

Z tego co czytałem przed chwilą większość gier nie ma supportu dla multi-kart graficznych, lub dodaje ten support dużo później i generalnie rodzi to więcej problemów niż rozwiązań, więc chyba jednak zostałbym przy tej jednej karcie.

 

Co do ceny to myślę, że to 10k jest dość sesnowne, powiedzmy przy dobrych argumentach byłbym w stanie wydać może 12k, ale 15-20k to już przesada, szukałbym jednak czegoś w tym budżecie.

 

Kurczę, no szkoda, że TV,monitory UHD od tak dawna istnieją, ale gamingu nie da sie uskuteczniać, bo nie ma takich podzespołów chyba, że ktoś chce wydawać 15-20k co roku :-/

 

Co do coffee lake nie słyszałem o tym wcześniej, wygląda zacnie, ale czy naprawdę potrzebuję, aż tak mocnego procka - nie wystarczy np i7-7700k ? Do dziś jadę na i-7ce sprzed 5-7 lat i dopiero teraz zaczynam czuć, że się przegrzewa i nie daje rady. Zawsze zakładałem, że w przypadku gier to zdecydowanie karta jest najważniejsza.

Niestety, nawet pierwsze Volty nie dadzą rady 4k@60@Ultra bez SLI nie licząc ewentualnego Titana jeżeli będzie na początku - dopiero Volta Ti (która nawet w 2019 może być wg dotychczasowego schematu), a wtedy to pewnie gry będą jeszcze większe wymagania miały i tak w kółko:)

Do jednej karty 7700k styknie, ale zaraz będzie 8700k w tej samej cenie, a szczególnie 8700 jak nie masz zamiaru podkręcać, bo stockowy boost szykuje się zacny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, no nic, dziękuję za odpowiedzi.

 

Z tego co wyniosłem jedynie GeForce 1080Ti, poczekać na i-7 8700, 16GB starczy i generalnie o 60 fpsach na ultra w najnowszych grach mogę raczej pomarzyć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/9xrhIW/ + ok. 150 zł usługa skalpowania i nałożenia nowej pasty Colaboratory Liquid Ultra pod IHS(poszukaj w necie - jest wiele speców co się tym zajmują). Zrobisz ten skalping i masz dużo niższe temperatury i spokój z procesorem.

 

Karta proponowany przeze mnie Asus lub Aorus 1080Ti Extreme.

Procesor koniecznie pod OC. Nie potrzebujesz do gier koniecznie 6 rdzeni, ważniejszy jest mocny pojedynczy rdzeń i te 8 wątków w 7700k wystarczy.

Płytę główną da się taniej o jakieś 300zł, ale ten Asus jest klasą samą w sobie.

Będziesz miał 45-55 fps w 4k, w takim Wiedźminie 3. Zrezygnujesz z wygładzania krawędzi(niepotrzbujesz w 4k) i wystarczy przy odświeżaniu obrazu 60hz.

 

 

Można też iść w 2x gtx 1080 i wtedy będziesz miał spokojnie te 60 klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/9xrhIW/ + ok. 150 zł usługa skalpowania i nałożenia nowej pasty Colaboratory Liquid Ultra pod IHS(poszukaj w necie - jest wiele speców co się tym zajmują). Zrobisz ten skalping i masz dużo niższe temperatury i spokój z procesorem.

 

Karta proponowany przeze mnie Asus lub Aorus 1080Ti Extreme.

Procesor koniecznie pod OC. Nie potrzebujesz do gier koniecznie 6 rdzeni, ważniejszy jest mocny pojedynczy rdzeń i te 8 wątków w 7700k wystarczy.

Płytę główną da się taniej o jakieś 300zł, ale ten Asus jest klasą samą w sobie.

Będziesz miał 45-55 fps w 4k, w takim Wiedźminie 3. Zrezygnujesz z wygładzania krawędzi(niepotrzbujesz w 4k) i wystarczy przy odświeżaniu obrazu 60hz.

 

 

Można też iść w 2x gtx 1080 i wtedy będziesz miał spokojnie te 60 klatek.

Tu bym ewentualnie płytę MSI Carbon wziął (przesiadłem sie z Hero i do Hero na pewno nie wrócę w kolejnej platformie z powodu różnych małych kłopotów sterownikowych nie do obejścia, a przede wszystkim słabszego OC i tragicznie słabych portów PCI) plus buda za ok. 500 (BQ ma sens tylko jak dużo dysków wciskasz, ma słaby stosunek przewiewności do hałasu mimo bycia niepotrzebnie wielkim klocem) i jestes 1000 do przodu - jeszcze 2-3000 i możesz sobie SLI albo porzadny monitor sprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Matuesz ale trzeba być chyba niespełna rozumu, żeby w tym momencie, z informacjami, które mamy proponować komuś zakup płyty na Z270, w dodatku tak drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Z270 GAMING PRO CARBON - taniej

Płyta główna MSI Z270 GAMING M7 - drożej, warto jeśli jesteś audiofilem

 

O obudowach sobie sam poczytaj bo jest tego tyle na rynku, że znajdziesz coś.

 

Wybacz Matuesz ale trzeba być chyba niespełna rozumu, żeby w tym momencie, z informacjami, które mamy proponować komuś zakup płyty na Z270, w dodatku tak drogą.

Autor wątku założył temat teraz - więc dostał propozycję na teraz. Nie sądzę, by nowy i7 8700k był wart czekania na łaskę intela aż go wypuści na rynek. Autor nie zauważy zwiększenia wydajności w grach.

http://pclab.pl/news75427.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Propozycja Vegmera dobra, ale pod warunkiem, że autor robi coś więcej niż tylko gry(jakaś obróbka video czy programy graficzne).

Autorze - sprzęt, który teraz jest na rynku konsumenckim POZWALA na grę w 4k na ultra, pod warunkiem zaakceptowania tego, że będą to okolice tych 60 klatek/sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku założył temat teraz - więc dostał propozycję na teraz. Nie sądzę, by nowy i7 8700k był wart czekania na łaskę intela aż go wypuści na rynek Autor nie zauważy zwiększenia wydajności w grach.

http://pclab.pl/news75427.html

Autor nie słyszał o Coffee Lake i został uświadomiony.

Choćby dla samej przyjemności przeanalizowania testów, wstrzymałbym się z zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzięki za uświadomienie mnie z tą nową serią procesorów, jeśli to jest rzeczywiście kwestia dobrego miesiąca to jestem skłonny poczekać. Generalnie dostałem ciekawą ofertę z jednego ze sklepów - zestaw, który bardzo mi się podoba, jedynie właśnie ten procek mógłbym wymienić na lepszy:

 

Płyta główna

Asus PRIME Z270-A (Intel Z270) [s1151, 4xDDR4, (DVI, HDMI, DP) ATX] lub Asus PRIME X299-A (Intel X299) [s2066, 8xDDR4, ATX]

711

1

Procesor

 

Intel Core i7 7700K 4.2 /4.5GHz BOX (LGA1151, 64bit, 91W) [bX80677I77700K]

1540

1

Wentylator

SilentiumPC Grandis 2 XE1436 [sPC154]

213

1

Pamięć

DDR4 16GB (2x8GB) 3000 MHz Patriot Viper 4 Elite XMP2 Red CL 16 [PVE416G300C6KRD] x 2 - łącznie 32 GB

673

2

Dysk SSD

Samsung SSD 960 EVO M.2 SATA III 250GB 2280 NVMe (3200/1500 MB/s) [MZ-V6E250BW]

563

1

Dysk twardy

Western Digital Red Edition 2TB (ATA/600, 64MB, 7200) [WD20EFR

377

1

 

Karta graficzna

GeForce PCI-E GTX1080Ti MSI 11GB GDDR5X BOX [GeForce GTX 1080 Ti GAMING X 11G] (DVI, 2xHDMI 2.0, 2xDP) (rdzeń 1544/1657MHz, pamięć 11016MHz, 352-bit, PCI-E 3.0)

3569

1

Nagrywarka, DVD

Asus DVD+/-RW DRW-24D5MT/BLK/B/AS SATA bulk (czarny)

66

1

Obudowa

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (2xUSB 2.0, 2xUSB 3.0) [sPC128]

234

1

Obudowa - Akcesoria

 

 

 

Zasilacz

Bequiet Pure Power 10 CM (700W), aktywne PFC Modularny 80+Silver (1x120mm) [bN279]

447

1

 

System operacyjny

Microsoft Windows 10 Home PL OEM (64-bit) [KW9-00129]

423

1

Oprogramowanie

 

 

 

______________________________________________________

 

Cena: Brutto:

8 816

 

 

Netto:

7 167,48

 

Zgadza się też mniej więcej z tym co pisaliście. Myślę, że aktualnie ciężko złożyć coś lepszego.

 

Patrzyłem też na procek i7 7800X, ale paradoksalnie sprawdza się on gorzej w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz karty 1080Ti od MSI. Użytkownicy raz po raz skarżą się na piszczące cewki i jest nieco głośniejsza.

Lepszą propozycją jest Asus Strix albo Aorus.

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black - strasznie budżetowa obudowa jak do tak wypasionego zestawu. Lepszy będzie NZXT 340 Elite, SilentiumPC Aquarius X70T, czy Phanteks p400.

Zestaw 1080Ti + i7 7700k będzie brał około 470W przy obciążeniu. Wystarczy zasilacz 600-650W, ale ten be quiet! 700w Silver może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki wielkie za podpowiedź co do karty, pogadam o tej zmianie. Co do obudowy to masz rację, zapomniałem na to spojrzeć, ale chciałbym równie wypasioną obudowę jak zestaw, więc ją podmienię. Zasilacz może się przydać, jakbym chciał za parę lat modyfikować sprzęt np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Z270 GAMING PRO CARBON - taniej

Płyta główna MSI Z270 GAMING M7 - drożej, warto jeśli jesteś audiofilem

 

O obudowach sobie sam poczytaj bo jest tego tyle na rynku, że znajdziesz coś.

 

 

Autor wątku założył temat teraz - więc dostał propozycję na teraz. Nie sądzę, by nowy i7 8700k był wart czekania na łaskę intela aż go wypuści na rynek. Autor nie zauważy zwiększenia wydajności w grach.

http://pclab.pl/news75427.html

Co ma płyta Gaming M7 do audiofili, jak tańsza Z270 M3 ma taką samą integrę dźwięku o nazwie ALC-1220? Już by wolał tańszą płytę i procesor i7 zamiast i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki wielkie za podpowiedź co do karty, pogadam o tej zmianie. Co do obudowy to masz rację, zapomniałem na to spojrzeć, ale chciałbym równie wypasioną obudowę jak zestaw, więc ją podmienię. Zasilacz może się przydać, jakbym chciał za parę lat modyfikować sprzęt np.

Zasilacz wystarczy Ci ten Pure Power 600w. Bardzo dobry z zasilaczy jest jest też Seasonic G-Series-KLIK LINK, oraz XFX XTR.

Chłodzenie wybrał bym Dark Rock3-KLIK LINK, albo ew.. Thermalight Macho Rev B.

Co do obudowy bardziej kierował by się w stronę czegoś co zapewni tak mocnym podzespołom niską temperaturę pracy. Zobacz Phanteks Enthoo Pro M. Jak Byś się zdecydował na Pro M, to polecam na przód dokupić 3xwentylatory 12fi - klik link . Dysk SSD wybrał bym na MLC zamiast TLC i nie koniecznie m.2. Zobacz Iridium Pro. Ramu do gier w 4K wystarczy Ci 16GB (2x8gb). Zobacz G.Skill 2x8GB 3000Mhz CL15.

 

Co do sklepu oprócz Komputronika polecam również bardzo dobry sklep ProLine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...