Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JeRRy_F3D

2560x1080 vs 1920x1080 - jakie straty FPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Naszła mnie chęć na zmianę monitora.

Z racji ceny monitorów, jak i braku mocy sprzętu (gtx 1070) odpuszczam "rasowe" 1440p.

Pozostaje dziwak ;) 21:9 (2560x1080), co i tak wymaga nieco większego obciążenia GPU.

Jak dla mnie 1070 jest niemal na styk (z małym marginesem) dla 1080p.

Pytanie, czy tego marginesu wystarczy 1070'ce, by ciągnąć 21:9 i 2560x1080?

 

Jakie są Wasze doświadczenia?

 

PS. Dylemat 2.

34' (i duża plamka) czy jednak 29' (sensowna plamka - ale "maluch" o 3cm niższy (!) niż typowy 24' 16:9?

Do Moderatora: Temat zarówno dotyczy monitora, jak i GPU, stąd dubel (proszę usunąć 1 wątek wedle uznania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29" są takie urocze. Wyglądają jakby można było je w kieszeń wsadzić :lol2:

 

 

FullHD 144Hz z palcem w nosie obrobi gtx1070.

 

Jakbyś upierał się na panorame, to ten gdzies był ostanio za 2000zl:

LG 34UC79G-B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele był w morele za 1999. W piątek będę go miał to Ci mogę coś o nim napisać. Ja mam lepszą kartę ale gorszy procek a to on ma podobno największy wpływ na odświeżanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerrry polcem ci pójść gdzieś gdzie dokładnie obejrzysz te monitory i zdecydujesz.

 

Moja opinia jest taka 29" i 21:9 to bida po prostu taki zjamniczony 24" fullHd z dużą plamką jak na 1080p 27 16:9"

 

34" mogą być całkiem fajne jak ktoś lubi takie proporcje, ale przy tej wielkości i tak niskiej rozdzielczości pixelioza cię pewnie zabije. Co prawda niektórzy mówią aby usiąść po prostu dalej :E Ale te zakrzywione monitory w proporcjach 21:9 zostały stworzone do tego aby właśnie usiąść relatywnie blisko i po prostu wsiąknąć w otaczający świat gry, a nie patrzeć na pixele.

 

Więc moim zdaniem jak 34" to minimum 1440p, a jeśli chodzi o 29" to jednak trochę przy mały na 21:9. Jeśli chodzi o gpu to stracisz do ~10-15% fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie 29" 21:9, te monitory są stanowczo za niskie w stosunku do ich długości, 34" w przypadku tej proporcji to już absolutne minimum moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Panowie,

Odnoszę wrażenie, że monitory 21:9 i... 2560x1080, to taki naciągany duch czasu, a wybór troszkę, jak między "dżumą" a "cholerą". ;)

 

Albo "zgrabna plamka" max 0,29 i ... jednak mały (!) monitor 29'

albo solidny i sensowny 34' i plamka... powyżej 0,31, czyli ciutkę strzał w kolano (w oko bardziej) ;)

 

Znów przejście na rasowe 1440p... koszt już spory, pozostają jednak "stare proporcje" (gdzie tu powiew świeżości? ;)... a i 1070 się spoci.

 

Tu pytanie przy okazji do posiadaczy 1440p.

Czy zmieniając 1080p na 1440p, skok jakości obrazu jest na tyle duży, że można odpuścić sobie AA (wtedy wracają moce do GPU na dźwignięcie wyższej rozdziałki), czy jednak między bajki, taki apetyt?).

 

Miałem, jak baba - dla poprawienia samopoczucia - jakiś zbędny prezent sobie zrobić (a 11 pary szpilek nie kupuję!) ;), ale... chyba odpuszczę w ogóle, bo żaden wariant mi nie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, mamy obecnie taki przejściowy okres, że karty ze średniej półki są trochę za słabe do 1440p 144Hz jeśli gra ma jakoś wyglądać i w żadnym razie nie mówię tu o maksymalnych ustawieniach, z 1440p 21:9 (3440x1440) jest jeszcze gorzej, 4K to pieśń przyszłości i dotyczy to zarówno pecetów jak i konsol oraz smartfonów. Powiem Ci tak, sam miałem zmieniać monitor za 1,5 - 2 miesiące na 1440p ale stwierdziłem, że to nie ma sensu. Poczekam do premiery Volty, w międzyczasie wyjdzie kilka fajnych monitorów a obecne może stanieją. Co do antyaliasingu to przy 1440p dużo mocy na AA nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1440p 144hz zawsze warto mieć najmocniejszą jedną kartę graficzną i jak na razie szybko to się nie zmieni. Bierzmy pod uwagę że mimo lepszych kart graficznych wymagania gier też idą w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, mamy obecnie taki przejściowy okres, że karty ze średniej półki są trochę za słabe do 1440p 144Hz jeśli gra ma jakoś wyglądać i w żadnym razie nie mówię tu o maksymalnych ustawieniach, z 1440p 21:9 (3440x1440) jest jeszcze gorzej, 4K to pieśń przyszłości i dotyczy to zarówno pecetów jak i konsol oraz smartfonów. Powiem Ci tak, sam miałem zmieniać monitor za 1,5 - 2 miesiące na 1440p ale stwierdziłem, że to nie ma sensu. Poczekam do premiery Volty, w międzyczasie wyjdzie kilka fajnych monitorów a obecne może stanieją. Co do antyaliasingu to przy 1440p dużo mocy na AA nie potrzeba.

Nawet bez 144Hz nie ma petardy ;).

Ale dobrze mówisz i faktycznie jest słaby moment na zmiany.

Trzeba odczekać do Volty. GPU podskoczy, monitory stanieją.

To chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.

 

Co do 1440p i AA. Bardziej chodziło mi o to, czy skok jakości dla oka jest na tyle duży, żeby odpuścić sobie AA (bo załatwia to rozdziałka).

Wtedy teoretycznie pozostaje luzem kilka fps z FHD.

1080p z AA vs 1440p bez AA.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p tylko z g-sync

 

ja powoli zbieram się do zakupu ale acer był za 3,1 tys teraz jest po 3,6 tys :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p tylko z g-sync

Dokładnie... ale to już moneta gruba raczej :(

chętnie zobaczyłbym tego GSync'a w realu.

BTW. Mamy bardzo zbliżony config ;)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p tylko z g-sync

 

ja powoli zbieram się do zakupu ale acer był za 3,1 tys teraz jest po 3,6 tys :kwasny:

 

Ja wiem czy G-Sync jest wart połowy ceny monitora? Mówię tu w tym momencie o właśnie XB271HU. XF270HU czyli w zasadzie to samo tylko, że bez G-Sync kosztuje sporo, sporo mniej. Cena XB271HU jest kompletnie z czapy i ten monitor musi stanieć po wyjściu X27 chyba, że ten z kolei w Polsce będzie kosztował z 10000 zł. Pamiętajmy, że XB271HU to zwyczajna "przejściówka", bez HDR, bez wysokiego kontrastu, z niesamowitą loterią panelową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...