Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

T_G

Intel® Core™ i7-4790K Processor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam konfig na w/w procesorze. Dość często ale nie za każdym razem pojawia się takie zjawisko... komputer po prawidłowym shutdownie się nie uruchamia, Po wciśnięciu Powera, wszystko jest martwe, po czym, za którymś razem pyk i działa. Raz na jakiś czas zdarza się efekt, że po naciśnięciu Powera na obudowie, wszystko startuje ale po 5-6 sekundach, jakby jakaś hibernacja się uruchamiała.

 

Cały konfig część po części wymieniłem (poza procesorem) z zapasów i dalej to samo. Sytuacja się zmienia w zależności od ustawień stateów w biosie, turba itp. itd., w momencie gdy się wszystko wyłączy też raz na jakiś czas komputer przy pierwszym kliknięciu jest martwy.

Czytałem po sieci jakie ludzie mają problemy z tymi procami i jest tego dość dużo, kwestia teraz czy procesor wymieniać na gwarancji czy jak wymienię to będzie to samo ?

 

Ma ktoś podobny problem z tym intelem i chciałby łączyć się w "bulu" żeby coś pokombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej bym stawiał na psu / mobo

 

wymienione, pierwsze co pomyślałem to zasilacz, potem po kolei wszystko z płytą główna na końcu

 

wrażenie mam takie jakby windows 10 razy komputer wyłączał, raz hibernował ale nie ma reguły konkretnej, zmieniając w biosie turbo, statey procesora zmienia się częstotliwość występowania tego kwasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzieją się trochę podobne rzeczy i są spowodowane lekko antyczną płytą główną ledwie radzącą sobie z OC procesora. Wyłączanie u mnie działa, ale już ponowne uruchamianie nie.

Nie sądzę też, żeby ci ten procesor na gwarancji wymienili. To nie są typowe objawy problemów z procesorem.

 

PS.

Ponglish to zło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzieją się trochę podobne rzeczy i są spowodowane lekko antyczną płytą główną ledwie radzącą sobie z OC procesora. Wyłączanie u mnie działa, ale już ponowne uruchamianie nie.

Nie sądzę też, żeby ci ten procesor na gwarancji wymienili. To nie są typowe objawy problemów z procesorem.

 

PS.

Ponglish to zło.

 

Ponglish?

 

wymienione, pierwsze co pomyślałem to zasilacz, potem po kolei wszystko z płytą główna na końcu

 

wrażenie mam takie jakby windows 10 razy komputer wyłączał, raz hibernował ale nie ma reguły konkretnej, zmieniając w biosie turbo, statey procesora zmienia się częstotliwość występowania tego kwasu

 

 

Jaki masz system tak właściwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponglish?

 

 

 

 

Jaki masz system tak właściwie?

 

 

win 10 x64 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...