Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

deMaus

Grafika do 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dojrzałem do zmiany karty graficznej i do wydania jednak konkretniejszej sumy, niż na najniższy budżetowiec.

Moje wymagania to HDMI 2.0 czyli spokojna obsługa pulpitu w 4k w 60hz, a najlepiej 100hz (bo tyle ma matryca w moim tv).

Granie rzadko, ale zdarza się. Nie zalezy mi na graniu w 4k, raczej FHD, tytuły takie jak GTA V, Deus EX, Może zagram też w wiedzmina 3 jak znajdę czas.

 

Moja konfiguracja:

Proc intel i5 2500k (nie kręcony, ale może wymienię chłodzenie na lepsze i podkręcę)

Płyta AsRock z77 extreme4

Karta Graficzna Asus Geforce 650 1gb

Zasilacz ModXStream Pro 500W Modular SLI PSU 80Plus

Dysk z systemem i Photoshopem Kingstone SSD SVP200S3 120gb

Dysk z danymi Seagate 1tb

Pamieć Corsair Vengance 1600 4x8gb

Obudowa Brutus 430 pure black

Windows 7 64bit

 

Zastanawiałem się nad GTX 1050ti, lub 1060 6gb, ale w podobnej cenie mogę kupić w UK GTX 980 Ti 6gb, albo GTX 970 za około 600zł.

Który z tego będzie najlepszym wyborem, i czy mój zasilacz wystarczy na takie karty/OC, czy lepiej wtedy nie kręcić karty i procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ile możesz kupić 980ti w uk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Zastanawiałem się nad GTX 1050ti, lub 1060 6gb, ale w podobnej cenie mogę kupić w UK GTX 980 Ti 6gb, albo GTX 970 za około 600zł.

Który z tego będzie najlepszym wyborem, i czy mój zasilacz wystarczy na takie karty/OC, czy lepiej wtedy nie kręcić karty i procesora?

 

Najlepsza karta z tych co wymieniłeś to 980TI - wydajność praktycznie taka sama jak GTX1070.

Co do zasilacza to da redę z każdą z tych kart ale w przypadku 980TI nie podkręcałbym lub tylko małe oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie przeslesz na tv 4k 120hz po hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie przeslesz na tv 4k 120hz po hdmi

HDMI 2.0 to maks rozdzielczość 4096x2160p60 (4K 60fps)

do 120fps potrzeba HDMI 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 980ti za mniej więcej 1150zl.

A czy karty z serii 10xx mają HDMI 2.1? Lub są wg jakieś karty, które na to pozwolą?

Doszedłem do wniosku, że jak już mieć kartę to akademia żeby wyciągała max że sprzętu.

A czy na hdmi2.0 będę mógł dać sygnał FHD w 120hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 980ti za mniej więcej 1150zl.

A czy karty z serii 10xx mają HDMI 2.1? Lub są wg jakieś karty, które na to pozwolą?

Doszedłem do wniosku, że jak już mieć kartę to akademia żeby wyciągała max że sprzętu.

A czy na hdmi2.0 będę mógł dać sygnał FHD w 120hz?

Żadna kata graficzna na rynku, z tego co wiem nie wspiera HDMI 2.1.

Radeon serii 400/500 i VEGA mają HDMI 2.0. OD Nvidi masz karty serii 900 i 1000

Teoretycznie HDMI 2.0 wspiera 120hz w FHD. Ma do tego wystarczającą przepustowość, wiec powinno pójść na TV. Ale tak naprawdę mało urządzeń używa HDMI do tego. Większość monitorów z odświerzaniem 120 czy 144hz podłącza się za pomocą Display Port

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. W pracy używam kabla DP/HDMI DP jest po stronie laptopa. Czy karty pokroju gtx980 lub gtx1060 podłączone takim kablem dadzą radę, czy zasadniczo mogę chwilowo zapomnieć o pełnym odświeżaniu w 4k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na hdmi2.0 będę mógł dać sygnał FHD w 120hz?

To że masz matrycę 120Hz w TV wcale nie znaczy, że ten TV zaakceptuje 120Hz z pc. Telewizorów które to przyjmują bez błędów jest jak na lekarstwo. Zdecydowana większość TV pomimo matryc 120Hz przyjmie z pc tylko 60hz.

 

A co do grafiki bierz 980Ti i nawet się nie zastanawiaj tym bardziej w takiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...