Forum PCLab.pl: Pomoc w określeniu niezbędnego budżetu na monitor - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Pomoc w określeniu niezbędnego budżetu na monitor Gry, Obróbka zdjeć, 27+

#1 Użytkownik jest niedostępny   sparkzi 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 14:01

Hej,
ostatnimi laty nie śledziłem rynku monitorów. Niestety mój obecny 24 calowy monitor powoli kończy żywot i muszę zastanowić się nad czymś nowym. Niestety nie mam nawet pojęcia ile pieniędzy powinienem przeznaczyć na monitor ani tym bardziej jaki to powinien być model.

Moje wymagania:
- 27+ cali (obecne 24cali to za malo)
- rozdzielczośc 2560x1440 lub większa
- komputer służy do: internet, gry (także te dynamiczne), obróbka zdjęć więc chciałbym żeby w tych zastosowaniach monitor był przynajmniej przeciętny

Zdjęcia obrabiam typowo amatorsko, raczej do szufalady, ale mimo wszystko fajnie jakby nie było strasznych przekłamań.

Czy moglibyście mi doradzić jaki budżet powinienem przeznaczyć na monitor? Byłbym też wdzięczny za konkretne modele.

Ten post był edytowany przez sparkzi dnia: 13 Wrzesień 2017 - 16:17

#2 Użytkownik jest niedostępny   Krisol 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 15:04

No tak minimum 1400 zł musiałbyś dać:
https://www.morele.n...jab-00-1329097/
https://www.morele.n...2775pqu-871349/
https://www.morele.n...8qs-b1-1175938/

#3 Użytkownik jest niedostępny   sparkzi 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 15:51

1400zł nie brzmi źle. Jest to dla mnie monitor, przed którym będę spędzał ok 5godzin dziennie dlatego zależy mi na tym żeby nie był to wybór typu minimum. Z tego co rozumiem z innych wątków to ciężko pogodzić na jednym monitorze dynamiczne gry i obróbkę zdjęć?

Czy w budżecie ok 2000zł jest szansa na wybrania czegoś porządnego? Czy warto dopłacić do 4k lub 30cali?

#4 Użytkownik jest niedostępny   hopes 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 18:31

A jaki masz sprzęt że pytasz się o 4K

#5 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2017 - 13:57

Za dużo byś chciał, za niewielkie pieniądze :)) Obawiam się, że jeśli chcesz jakąś tam wiarygodność koloru i 27", to minimum będzie EA275WMi, do przemyślenia w wersji CT (poprzez kalibrację trochę poprawione fabryczne nastawy)

#6 Użytkownik jest niedostępny   Sniper10000 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2017 - 23:57

Do takich zadań polecam LG 27UD68 za 1950 PLN, a jeśli zaczekasz na promocję w Saturnie wyjdzie ze 200 PLN taniej. Obraz żyleta, piękne kolory prosto z pudełka (kalibracja fabryczna), więc do amatorskiego retuszu w sam raz. Do tego mnóstwo gotowych presetów do gier, oglądania filmów, obróbki grafiki, czytania itp. oraz całkiem spore możliwości własnej kalibracji i świetny soft OnScreen Control do dzielenia ekranu na niezależne strefy. Oczywiście musisz mieć kartę, która wyświetli obraz w 4K. Kiedyś też miałem Samsunga 24" FHD, ale padł. Potem po drodze było kilka innych monitorów, m.in. Eizo 24" FHD, Dell 27" QHD, a ostatnio 32" Philips QHD. Ten ostatni okazał się za duży i męczący w pracy, z wielką plamką, przez którą obraz wyglądał nieostro. 27" i rozdzielczość 4K okazały się strzałem w dziesiątkę.

Strona 1 z 1