Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Barceloniak11

Nie ładuje mi Samsunga Galaxy S6

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, od paru dni jest coraz gorzej a dziś praktycznie mi już nie chce ładować, jedynie gdy trzymam kabel ładowarki lekko w górę, to wtedy łączy, gniazdo w środku było czyszczone, ładowarka też działa dobrze z innymi telefonami. Czy można to gniazdo naprawić jakoś od ręki? Zostało mi 2 miesiące gwarancji, ale nie chciał bym się pozbywać telefonu na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi 2 miesiące gwarancji, ale nie chciał bym się pozbywać telefonu na miesiąc.

wyrzuć przez okno i kup s8. Serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

ale nie chciał bym się pozbywać telefonu na miesiąc.

 

robiłem kiedyś w serwisie telefonów. Jak klient chciał mieć usługę od ręki zawsze proponowano 2x cenę naprawy. Kilku się zgodziło, 99% stwierdziło że da się jednak poczekać.

 

Może zaproponuj w serwisie żeby za kasę naprawili ci szybciej na gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to na zimne luty/zerwane. Standard. Zobacz ile serwisy beda chcialy za naprawe. Reszta dla ciebie do oceny. Wolisz placic ? To ci moge hot airem naprawic po gwarancji albo kupie.szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to na zimne luty/zerwane. Standard. Zobacz ile serwisy beda chcialy za naprawe. Reszta dla ciebie do oceny. Wolisz placic ? To ci moge hot airem naprawic po gwarancji albo kupie.szczerbaty.gif

złącza są taką rzeczą że 90% uszkodzeń jest po stronie usera.

w instrukcji wyraźnie jest napisane żeby unikać korzystania z urządzenia podczas ładowania/ lub wręcz wprost się zakazuje używania co dosłownie każdy olewa.

serwisy nie robią sobie jaj z klientów i wymieniają te złącza po 0,01usd/szt ale wiedzą że obsługa trwa a klient będąc 2tyg bez urządzenia przemyśli swoje postępki :) chyba że są zawzięci i kasują gwarancję, ale to raczej w ewidentnych przypadkach wyrwania gniazda z korzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo mu powiedzą, że zalany i odmówią naprawy w ramach gwarancji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja posiadając S7 Edge zakupiłem ładowarke indukcyjną, wygoda, łapiesz telefon kiedy chcesz i zabierasz ze soba, polecam na przyszlosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Mam z S6 tą indukcyjną ładowarkę i nadal 99% ładowań jest z kabla, 1h 20min jednak wygrywa, indukcja chyba z 2x dłużej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z S6 ale S7 ma Quick Charge i od 0 do 100 zajmuje to chyba około 2h, druga sprawa że S7 ma o wiele wieksza baterie niz S6 i starcza spokojnie na dzien/dwa bez ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowarkę indukcyjną i tak muszę zdobyć żeby naładować w celu zabezpieczenia danych :D W serwisie powiedział mi, że nie naprawi bo nie będzie ryzykował całkowitego zepsucia. Na gwarancję się wysyła do jakiegokolwiek najbliższego sklepu Samsunga? Nigdy nic nie wysyłałem na gwarancję i się nie orientuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...