Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Verales

Antena Kierunkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w planie zakup anteny kierunkowej. CHCE PO PROSTU ULEPSZYC SYGNAL WIFI Mam kilka pytań zanim to nastąpi.

1. Czy antena zewnętrzna różni się od kierunkowej? Jak tak to czym?

2. Czy to z jakiej sieci mam internet ma wpływ na kupno danego rodzaju anteny?

3. Jeżeli ma to jakieś znaczenie, to jaka antena kierunkowa dałaby największy efekt? Cena nie ma znaczenia. Proszę o link.

4. Czy jeżeli są drzewa/budynki i inne przeszkody to antena będzie działała poprawnie, czy nie ma w takim wypadku sensu kupowania jej.

Taka antena miałaby być skierowana na nadajnik w pobliżu (wspomniałem o tym, bo widziałem posty, gdzie ktoś skierowywał antene do sąsiada itd.)

Posiadam internet z cyfrowego polsatu, router to huawei b315s. Jeżeli są potrzebne jeszcze jakieś informację to piszcie niżej.

Mam na okui http://allegro.pl/antena-zewnetrzna-maclean-mctv-905a-i6934465974.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plaallegro&ev_adgr=Maclean&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=Cj0KCQjwruPNBRCKARIsAEYNXIipAu9IE3RI7odH9rISr-cIRpfjBjnFelT3bDDNXW8zCE_9bzge6nwaAngNEALw_wcB

Nada się?

@edit Chodzi oczywiście o internet, nie o telewizję

@edit przekonuje mnie rowniez ta antena http://allegro.pl/antena-kierunkowa-lte-4g-mimo-dual-ts9-ts5-sma-5m-i6746437734.html

lecz mam jedno pytanie. Czy jezeli jest informacja ze antena 1.8GHz to ma cos wspolnego z pasmem routera jakie wynosi 2,4 GHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam w planie zakup anteny kierunkowej. Mam kilka pytań zanim to nastąpi.

1. Czy antena zewnętrzna różni się od kierunkowej? Jak tak to czym?

To dwa różne podziały anten:

antena dookólna / antena sektorowa / antena kierunkowa

antena zewnętrzna / antena wewnętrzna (pokojowa)

O ile anteny wewnętrzne zazwyczaj są dookólne (czasem można spotkać jakieś względnie kierunkowe), to zewnętrzne występują we wszystkich trzech rodzajach.

 

2. Czy to z jakiej sieci mam internet ma wpływ na kupno danego rodzaju anteny?

Znaczenie ma to, w jakim celu chcesz tę antenę kupić (zestawienie jakiegoś linku wifi? poprawa sygnału telefonii komórkowej z BTS-a?) i na jakiej częstotliwości działa BTS, z którym chcesz się łączyć.

 

 

@edit2 Czy jeżeli są drzewa/budynki i inne przeszkody to antena będzie działała poprawnie, czy nie ma w takim wypadku sensu kupowania jej.

Może tak, może nie. Raczej zalecana jest widoczność optyczna.

 

3. Jeżeli ma to jakieś znaczenie, to jaka antena kierunkowa dałaby największy efekt? Cena nie ma znaczenia. Proszę o link.

Posiadam internet z cyfrowego polsatu, router to huawei b315s. Jeżeli są potrzebne jeszcze jakieś informację to piszcie niżej.[/b]

Mam na oku http://allegro.pl/mocna-antena-wi-fi-usb-zewnetrzna-kierunkowa-10km-i5045461165.html

i http://allegro.pl/antena-zewnetrzna-maclean-mctv-905a-i6934465974.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plaallegro&ev_adgr=Maclean&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=Cj0KCQjwruPNBRCKARIsAEYNXIipAu9IE3RI7odH9rISr-cIRpfjBjnFelT3bDDNXW8zCE_9bzge6nwaAngNEALw_wcB

Przecież to anteny na zupełnie różne pasma! Ta pierwsza jest do wi-fi w paśmie 2,4 GHz, ta druga do odbioru telewizji :)

 

Z tego co rozumiem, chcesz poprawić sygnał sieci telefonii komórkowej z jakiegoś BTS-a, a do tego żadna z tych dwóch anten nie będzie odpowiednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar poprawić WI-Fi, co liczy się też z szybszym internetem.

 

zrobiłem update posta wyżej. Może tam są już informacje ktorych potrzbujesz.

 

Jak mam sprawdzić częstotliwosc BTS-a? Czy znajde ją na mapie BTS?

 

Bardzo zachęcająco brzmi ta propozycja http://allegro.pl/antena-kierunkowa-lte-4g-mimo-dual-ts9-ts5-sma-5m-i6746437734.html Co o tym sądzisz? Zdecydował bym się na nią, ale potrzebuje jeszcze jednej informacji. Skoro jest to antena panelowa, tak jak widoczna na zdjęciu, to jak ją ustawić w stronę nadajnika BTS np. przypinając ją do ściany budynku

 

z dodatkowych informacji: Nadajnik BTS znajduje sie 2,3km od miejsca zamieszkania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz.

 

Chcesz poprawić, łopatologicznie mówiąc, "odbiór internetu przez router" czy "przesył internetu z routera do komputerów"?

 

Czy jak podłączasz komputer kablem do routera (albo stawiasz go blisko routera), to działanie internetu jest zadowalające, tylko jeśli masz komputer daleko od routera, są problemy?

 

Jeśli tak, to nie potrzebujesz anteny kierunkowej, tylko potrzebowałbyś dookólną. Ale w tym routerze nie podłączysz zewnętrznej anteny do wifi, nie ma on w ogóle takiego gniazda. Można podłączyć zewnętrzną antenę do sieci komórkowej (LTE, HSDPA), ale chyba nie o to ci chodzi.

 

Rozwiązaniem jest zakup access pointa. Najlepiej byłoby go połączyć kablem z routerem i postawić w tej części domu, w której jest najgorszy sygnał. Ewentualnie można skorzystać z trybu repeater ("wzmacniacza" sygnału, który ponownie nadaje to, co odbiera), jeśli nie możesz poprowadzić kabla, albo do tego access pointa założyć jakąś większą antenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Varales. Cały czas operujesz sprzecznymi ze sobą pojęciami. Podajesz linki do anten, gdzie każda z nich służy do zupełnie czego innego. Przeczytałem co piszesz ale dalej nie rozumiem co dokładnie chcesz osiągnąć? Raz piszesz o WiFi a raz o poprawieniu odbioru z BTSa, który przecież nie wysyła sygnału WiFi.

Może napisz po kolei, jak obecnie jest zbudowana Twoja domowa sieć i w którym miejscu tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...