Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michallodz

Program do automatycznego kopiowania pliku?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

temat chyba nie jest najlepszy ale nie wiem jak to nazwać.

Chodzi o to, że używam do pracy programu do konstrukcji ale trochę pracujemy w biurze a trochę w domu i tu pojawia się problem.

Program żeby działać potrzebuje klucz sprzętowy który noszę ze sobą ale czasami zapomnę wyeksportować odpowiedni model i albo nie mogę go zrobić albo zasuwam do biura żeby go wysłać i odpalić w domu.

Jest to uciążliwe i generuje dużo błędów.

Myślałem o tym żeby wykupić jakiś serwer żeby tam się zapisywał ten plik z modelami ale firma nie wspiera takiego rozwiązania dla jednego stanowiska a dla kilku to są duże kwoty.

Pomyślałem czy może jest program który by na bieżąco np. co minutę robił kopię pliku w którym są zapisane modele z lokalizacji gdzie jest zainstalowany program na np. pendrivea czy inny dysk przenośny?

Ostateczność to praca zdalna ale po pierwsze do tego potrzebne jest dobre połączenie z netem no i komp pracujący na okrągło to też koszt chociażby prądu :)

Pomożecie?! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli tylko automatyczne kopiowanie wg harmonogramu potrzebne, to takich programów jest dużo, chyba? nawet nowe windowsy mają taki program wbudowany, więc specjalny program niepotrzebny; tylko jeśli chcesz używać np pena do kopii musisz zapewnić, żeby penowi system przydzielił tę sama literę, bo inaczej ścieżka do kopii będzie zmnienna - do tego specjalny program

 

ale jeśli chodzi tylko o to to wydaje się za proste - piszesz o eksportowaniu pliku - bieżące zmiany w pliku mogą być zapisywane w różny sposób, natychmiast, po wielu zmianach, albo nawet na koniec sesji, więc stan pliku do kopiowania zależy od sposobu zapisu zmian - system śledzi, kiedy plik został zapisany w zmienionej postaci, więc kopiowanie możesz ustawić nawet nie wg czasu, tylko po prostu wg zmian w pliku projektu, itd, bo po co zapisywać np co 2 min ten sam plik - ale program do kopiowania, fachowo backupu, powinien mieć taką funkcję, tzn kopiować plik natychmiast jak system zapisze jako plik zmieniony

 

wpisz do google np scheduled backup, albo scheduled file backup, a zasypie cię ofertami

 

ps - tutaj jest o wbudownym backupie w windows - ale chyba specjalny program lepiej spełni wymagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...