Forum PCLab.pl: Program do automatycznego kopiowania pliku? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Program do automatycznego kopiowania pliku? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   michallodz 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 19:30

Cześć,
temat chyba nie jest najlepszy ale nie wiem jak to nazwać.
Chodzi o to, że używam do pracy programu do konstrukcji ale trochę pracujemy w biurze a trochę w domu i tu pojawia się problem.
Program żeby działać potrzebuje klucz sprzętowy który noszę ze sobą ale czasami zapomnę wyeksportować odpowiedni model i albo nie mogę go zrobić albo zasuwam do biura żeby go wysłać i odpalić w domu.
Jest to uciążliwe i generuje dużo błędów.
Myślałem o tym żeby wykupić jakiś serwer żeby tam się zapisywał ten plik z modelami ale firma nie wspiera takiego rozwiązania dla jednego stanowiska a dla kilku to są duże kwoty.
Pomyślałem czy może jest program który by na bieżąco np. co minutę robił kopię pliku w którym są zapisane modele z lokalizacji gdzie jest zainstalowany program na np. pendrivea czy inny dysk przenośny?
Ostateczność to praca zdalna ale po pierwsze do tego potrzebne jest dobre połączenie z netem no i komp pracujący na okrągło to też koszt chociażby prądu :)
Pomożecie?! :D

#2 Użytkownik jest niedostępny   glauks 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 13:23

jeśli tylko automatyczne kopiowanie wg harmonogramu potrzebne, to takich programów jest dużo, chyba? nawet nowe windowsy mają taki program wbudowany, więc specjalny program niepotrzebny; tylko jeśli chcesz używać np pena do kopii musisz zapewnić, żeby penowi system przydzielił tę sama literę, bo inaczej ścieżka do kopii będzie zmnienna - do tego specjalny program

ale jeśli chodzi tylko o to to wydaje się za proste - piszesz o eksportowaniu pliku - bieżące zmiany w pliku mogą być zapisywane w różny sposób, natychmiast, po wielu zmianach, albo nawet na koniec sesji, więc stan pliku do kopiowania zależy od sposobu zapisu zmian - system śledzi, kiedy plik został zapisany w zmienionej postaci, więc kopiowanie możesz ustawić nawet nie wg czasu, tylko po prostu wg zmian w pliku projektu, itd, bo po co zapisywać np co 2 min ten sam plik - ale program do kopiowania, fachowo backupu, powinien mieć taką funkcję, tzn kopiować plik natychmiast jak system zapisze jako plik zmieniony

wpisz do google np scheduled backup, albo scheduled file backup, a zasypie cię ofertami

ps - tutaj jest o wbudownym backupie w windows - ale chyba specjalny program lepiej spełni wymagania

Ten post był edytowany przez glauks dnia: 14 Wrzesień 2017 - 13:32

Strona 1 z 1