Forum PCLab.pl: Laptop ok 3500zł + Coffee Lake - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Laptop ok 3500zł + Coffee Lake

#1 Użytkownik jest niedostępny   mat623 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Wrzesień 2017 - 19:33

Szukam laptopa na studia informatyczne (pod kodzenie) za ok 3500zł. Dobrze byłoby znaleźć coś tańszego, ale po wstępnych oględzinach dochodzę do wniosku, że lepiej chyba dołożyć. Sporo osób do programowania poleca minimum 4-ro rdzeniowe procesory i najlepiej 16GB RAM`u. Do tego dysk SSD + wbudowany lub osobny dysk HDD. Do laptopa będę oczywiście podpinał drugi monitor, także najlepiej jakby miał wyjście, ew możliwość podpięcia stacji (którą musiałbym dokupić = kolejne wydatki). Z jednej strony laptop ten musi mi służyć przez kilka lat, z drugiej nie jestem pewny, czy potrzebny mi aż taki zestaw, liczę, że trochę mi w tym doradzicie. Obecnie znalazłem jedynie MSI, ale kosztuje 4 tyś https://www.x-kom.pl...ssd-mx150.html. Znalazłem też informacje, że na początku października Intel wypuszcza nowe Coffee Lakei, które będą 6-cio rdzeniowe, więc dobrze nadawałyby się pod kodzenie (myślę o i5-8400), ale chciałbym się was zapytać, jak to wygląda w praktyce. Ile po premierze samego procesora pojawią się jakieś sensowne laptopy z nim w sprzedaży? Z góry dziękuję za pomoc.

#2 Użytkownik jest niedostępny   mat623 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Wrzesień 2017 - 13:52

Ktoś pomoże? Głównie chciałbym się dowiedzieć ile czasu mija zazwyczaj od premiery procesora do pojawienia się gotowych laptopów w sprzedaży, ktoś wie cokolwiek na ten temat?

#3 Użytkownik jest niedostępny   Ationx 

• In a darkened world
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2017 - 14:00

Ale mobilne Coffe Lake mają niewiele wspólnego z pecetowymi Coffe Lake, które mają mieć premierę na początku października. Tego procesora o którym mówisz w laptopie nie znajdziesz (no chyba, że Clevo coś takiego wsadzi do swoich kadłubków, ale to i tak będzie zdecydowanie powyżej Twojego budżetu) tak samo jak i jego odpowiednika pod względem ilości rdzeni w procesorach mobilnych. Tutaj nadal będzie 4/8 tak jak do tej pory było.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Krystian922s 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2017 - 14:22

Lenovo Legion Y520-15IKBN https://www.morele.n...tb-hdd-1148712/
+Procesor Intel Core i5 7300HQ
+12GB RAM
+Grafika GeForce 1050Ti 4GB
+HDD 1TB
+Slot SSD m2 PCI-e - umożliwia dołożenie dysku w przyszłości
+Matryca matowa
+FullHD
+IPS
+Złącze USB-C

#5 Użytkownik jest niedostępny   mat623 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Wrzesień 2017 - 15:48

Ationx dzięki, to dużo dla mnie zmienia. Nie siedzę w temacie, a na Internecie napotkałem informację, że 8 generacja ma trafić również do laptopów. Widocznie chodziło o procesory i5 8250/8350u, albo ich odpowiedniki z serii i7.
Teraz pozostaje pytanie, czy opłaca się dopłacać do procesorów i5-7300hq, szukać nielicznych i dosyć drogich laptopów z procesorem i5-8250u, dysponujących 4 rdzeniami, czy podstawowe modele 7300u, ewentualnie 7500u również dadzą radę przy programowaniu.

#6 Użytkownik jest niedostępny   Wojewok412 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 16 Wrzesień 2017 - 13:01

Mój 6200u daje rade w vs, as I vmach, więc to naprawdę nie problem

Strona 1 z 1