Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

barbik11

baterie marketowe vs markowe

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, potrzebowałem ostatnio baterii AAA do swojej latarki rowerowej. Poszedlem w tym celu do Carrefoura i nagle stanąłem przed dylematem. dać 12 zł za 4 sztuki energizera albo 6 zl za baterie marketowe Carrefour.

Jak myślicie, opłaca się dać te 6 zł więcej za energizera czy taki pic na wodę? Są jakieś większe różnice w tych bateriach oprócz ich długożywotności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że marketowe szybciej się wyleją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi wypowiedzieć się głębiej na temat, bo bateryjek AAA używam tylko do myszki i do pilota z TV ale od kilku lat kupuję dziesięciopaki baterii z IKEI za 8zł, nigdy nie zdarzyło mi się, żeby któraś się wylała, trzymają porównywalnie do używanych wcześniej alkalicznych z Duracella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterie z kauflandu szybko padaja. W tej cenie lub za nie wielka doplata bedziesz mial akumulatorki gp. Jakosciowo powinno byc podobnie.smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był test gdzieś w internecie, baterie biedronkowe GP za 5.99 były lepsze niż energizer za dwa razy tyle :E

A najekonomiczniej akumulatorki tylko na początek większy wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednej marketowej AA duży zegar ścienny chodzi już półtora roku. Lampa rowerowa (3x AAA) po kupnie jakichś tanich baterii z kiosku była ostra może 2H. Takie coś starcza tylko na lato działania drona albo lampy led. Czyli różnie z tym bywa. Chociaż w hipermarketach w kółko mają dostawy towarów, a w kiosku baterie mogą leżeć latami. Zawsze można sobie kupić ładowarkę do baterii alkalicznych, by ich nie wyrzucać.

 

Z kolei na małych paluszkach Philipsa (nie pamiętam, gdzie były kupowane, ale chyba w Niemczech), pilot chodził 15 lat. Proponuję najlepiej zamawiać baterie z zachodu przez internet, bo wszystko jest tam lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO właśnie wylanie to największe ryzyko. Do droższych sprzętów, które często leżą nieużywane z włożonymi bateriami dawałbym bardziej markowe, do pozostałych w zalezności jak często chce nam się wymieniać. Do najczęściej używanych akumulatorki, ale umówmy się - do pilota co na najtańszej marketówce pochodzi dwa lata to się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterie zdarzyły się mi wylać tylko raz, po leżeniu 20 lat w zabawkowym dinozaurze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję w lerła merlę, chyba dwudziestopak bateryjek AA/AAA, nie wiem ile teraz dokładnie kosztuje, ale z pewnością mniej niż 1zł za sztukę. Trzymają dobrze, wylewać się nie wylewają, bo są alkaliczne. Ale porównania nie ma. Stary dobry Adbuster robił porównanie baterii w jednym ze swoich filmów - polecam przejrzeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję najlepiej zamawiać baterie z zachodu przez internet, bo wszystko jest tam lepszej jakości.

:rotfl:

To chyba legenda z czasów, kiedy Polacy wyjeżdżali na saksy do Niemiec i przywozili tam płyny do mycia naczyń czy inne proszki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? To kup sobie chemię tej samej firmy sprzedawaną w Polsce i za granicą i poczytaj skład :) szczególnie pasty do zębów. Podobnie jest z żywnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

:rotfl:

To chyba legenda z czasów, kiedy Polacy wyjeżdżali na saksy do Niemiec i przywozili tam płyny do mycia naczyń czy inne proszki :)

To sobie chłopie patrz na składy ciastek/czekolad/art. spożywczych i je porównaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat zupełnie przypadkiem mam dostęp w rodzinie do osoby zajmującej się komponowaniem składników do ciastek w jednej z największej firmie "ciastkarskiej" w Europie Zachodniej, więc to jest bardzo dobry przykład :>

 

Sprawa jest prosta: wszyscy chcą jak najtaniej produkować i najdroższej sprzedawać. Do tego mamy niezbyt stabilną sytuację ekonomiczną w Europie Zachodniej. Do tego mamy coraz więcej produkcji wyprowadzanej poza kraje EU.

Są na Zachodzie produkty spożywcze (itd) dobre. Są takie, do których nie moglibyście podejść. Nie róbmy z tego Zachodu ekskluzywnego regionu super dobrobytu i cudownych produktów dla cudownych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba legenda z czasów, kiedy Polacy wyjeżdżali na saksy do Niemiec i przywozili tam płyny do mycia naczyń czy inne proszki :)

To nie legenda, tylko w wielu przypadkach rzeczywistość i jak napisał Áltair wystarczy nieraz spojrzeć na skład.

Aczkolwiek nie jest też tak, że chemia zachodnia jest jakaś wybitnie lepsza z automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam temat dobrze zlustrowany. Najopłacalniejsze w relacji pojemność/cena są alkaliczne baterie z Ikei. Wszystkie te Duracelle, Energizery są średniej jakości, mają owszem spory ładunek względem tanich no-nejmów ale do najlepszych to im dużo brakuje. Swego czasu używałem wielu baterii, kupowałem różnych producentów i zawsze 2szt rozładowywałem imaxem b6 mierząc wyssany ładunek.

 

Ostatecznie używam Panasonic Alkaline Pro Power, po 8 ziko za ośmiopak w baltrade. A że sklep ten mam pod nosem to i zaopatruję się zawsze w nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary dobry Adbuster robił porównanie baterii w jednym ze swoich filmów - polecam przejrzeć :)

 

 

Mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...