Forum PCLab.pl: 3 opcje, którą wybrać - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

3 opcje, którą wybrać Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   zibizoimek 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 01:15

Witam serdecznie drogich forumowiczów.

Założyłem specjalnie konto na tym portalu abyście udzielili mi kilku porad co do doboru mojego nowego sprzętu. Nie mam się za laika w temacie ale bynajmniej nie uważam się za eksperta a tym bardziej nie śledzę rynku komputerowego dlatego szczerze proszę Was o pomoc.

Mianowicie, rozważam te 3 opcje ( linki zamieszczę poniżej ) i chciałbym poznać Wasze opinie na temat tych PC, ewentualnie podobne cenowo rozwiązanie w lepszymi parametrami.

https://www.olx.pl/o...467220;promoted

https://www.olx.pl/o...html#85ba611d92

https://www.morele.n...-g2950-1375191/

Komputer będzie mi potrzebny jedynie do grania w zimowe wieczory oraz od czasu do czasu do odpalenia autocada.

Z góry dziękuje za wszelaką otrzymaną pomoc i zapraszam do komentarzy, pozdrawiam.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Bladzioch 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 01:26

Pierwszy z automatu odpada przez R3 Ryzen. Prockek czasem słabszy od i3 / pentiuma.

Trzeci - Typowy poprawny budżetowiec z niskiej / średniej półki, z 2miejscami na Ram, z czego 1 wolnym tylko.

Drugi zestaw zdecydowanie najlepszy. 1060 6gb, + odblokowany procek i5, choć nie rozbudujesz go już bardziej poza i7. (Choć czy to źle?) + posiada jakiś strasznie mały HDD, więc pewnie musiałbyś dokupić do niego nowy Hdd

PS> Jak miło w końcu troszkę kultury zobaczyć w poście. ;)

Ten post był edytowany przez Bladzioch dnia: 14 Wrzesień 2017 - 11:47

#3 Użytkownik jest niedostępny   zibizoimek 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 01:59

@Bladzioch,dziękuje za miłe słowo i udzieloną odpowiedź. Mógłbyś się jeszcze może wypoowiedzieć w temacie złożenia własnego sprzętu w podobnej kwocie ? Jest to opłacalny biznes czy nie otrzymam nic lepszego niż druga opcja, pozdrawiam.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Daryzda67 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 05:45

Jak jesteś w stanie dołożyć 3 stówki to można złożyć coś na 6 rdzeniowym ryzenie : https://www.morele.n...ry/info/CnAwhe/ .

#5 Użytkownik jest niedostępny   Fibonacci 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 07:37

Nie wiem skąd takie info ze Ryzen 1200 gorzej wypada od i3/Pentaka osobiście mam ten procesor i po oc osiągi sa super w takiej cenie masz wydajność na poziomie i5 i nie zamykasz sobie drzwi do przyszłej rozbudowy. Dla mnie intel jest juz definitywnie skreślony

#6 Użytkownik jest niedostępny   Bladzioch 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 11:53

Zobacz postzibizoimek, o 14 Wrzesień 2017 - 02:59, napisał(a):

@Bladzioch,dziękuje za miłe słowo i udzieloną odpowiedź. Mógłbyś się jeszcze może wypoowiedzieć w temacie złożenia własnego sprzętu w podobnej kwocie ? Jest to opłacalny biznes czy nie otrzymam nic lepszego niż druga opcja, pozdrawiam.

@ Daryzda67 podesłał również fajny zestaw w okolicach 3000zł z czego wszystko nówka z możliwością rozbudowy. Jedyny minus w tamtym zestawie to karta 1060 z 3gb ram, którą musiałbyś już za jakiś czas wymienić. Natomiast zestaw dobry. Z nówek od str. Intela nic nie znajdziesz bo lada moment 8gen. wychodzi gdzie z wydajnością jeszcze nie wiadomo jak będzie, ale ceny na pewno na premierę nie będą zachęcające :D

Możesz wziąć albo ten używany zestaw, albo ten co podesłał Dary. Sprawdź sobie tylko różnice wydajności między tymi procesorami z 2 zestawów.

Strona 1 z 1