Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zibizoimek

3 opcje, którą wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie drogich forumowiczów.

 

Założyłem specjalnie konto na tym portalu abyście udzielili mi kilku porad co do doboru mojego nowego sprzętu. Nie mam się za laika w temacie ale bynajmniej nie uważam się za eksperta a tym bardziej nie śledzę rynku komputerowego dlatego szczerze proszę Was o pomoc.

 

Mianowicie, rozważam te 3 opcje ( linki zamieszczę poniżej ) i chciałbym poznać Wasze opinie na temat tych PC, ewentualnie podobne cenowo rozwiązanie w lepszymi parametrami.

 

https://www.olx.pl/oferta/komputer-dla-gracza-diamond-pc-gamer-edition-5-CID99-IDodqse.html#2b59467220;promoted

 

https://www.olx.pl/oferta/komputer-do-gier-i5-4690k-gtx-1060-6gb-8gb-ram-CID99-IDoHJ2i.html#85ba611d92

 

https://www.morele.net/komputer-morele-kaby-g2950-1375191/

 

Komputer będzie mi potrzebny jedynie do grania w zimowe wieczory oraz od czasu do czasu do odpalenia autocada.

 

Z góry dziękuje za wszelaką otrzymaną pomoc i zapraszam do komentarzy, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z automatu odpada przez R3 Ryzen. Prockek czasem słabszy od i3 / pentiuma.

 

Trzeci - Typowy poprawny budżetowiec z niskiej / średniej półki, z 2miejscami na Ram, z czego 1 wolnym tylko.

 

Drugi zestaw zdecydowanie najlepszy. 1060 6gb, + odblokowany procek i5, choć nie rozbudujesz go już bardziej poza i7. (Choć czy to źle?) + posiada jakiś strasznie mały HDD, więc pewnie musiałbyś dokupić do niego nowy Hdd

 

PS> Jak miło w końcu troszkę kultury zobaczyć w poście. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bladzioch,dziękuje za miłe słowo i udzieloną odpowiedź. Mógłbyś się jeszcze może wypoowiedzieć w temacie złożenia własnego sprzętu w podobnej kwocie ? Jest to opłacalny biznes czy nie otrzymam nic lepszego niż druga opcja, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd takie info ze Ryzen 1200 gorzej wypada od i3/Pentaka osobiście mam ten procesor i po oc osiągi sa super w takiej cenie masz wydajność na poziomie i5 i nie zamykasz sobie drzwi do przyszłej rozbudowy. Dla mnie intel jest juz definitywnie skreślony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bladzioch,dziękuje za miłe słowo i udzieloną odpowiedź. Mógłbyś się jeszcze może wypoowiedzieć w temacie złożenia własnego sprzętu w podobnej kwocie ? Jest to opłacalny biznes czy nie otrzymam nic lepszego niż druga opcja, pozdrawiam.

 

@ Daryzda67 podesłał również fajny zestaw w okolicach 3000zł z czego wszystko nówka z możliwością rozbudowy. Jedyny minus w tamtym zestawie to karta 1060 z 3gb ram, którą musiałbyś już za jakiś czas wymienić. Natomiast zestaw dobry. Z nówek od str. Intela nic nie znajdziesz bo lada moment 8gen. wychodzi gdzie z wydajnością jeszcze nie wiadomo jak będzie, ale ceny na pewno na premierę nie będą zachęcające :D

 

Możesz wziąć albo ten używany zestaw, albo ten co podesłał Dary. Sprawdź sobie tylko różnice wydajności między tymi procesorami z 2 zestawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...