Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ARTURRO$$

Jaka używana karta graficzna do 300 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie mój sprzęt to:

- i3 4130/i5 4460 w zależności, który sobie zostawię.

- 2x4 GB DDR 3 Goodram 1600Mhz CL9

- Corsair 500W

 

No i teraz pytanie co wybrać, myślałem nad R9 270 cenowo jest idealnie w budżet, ale czy jest duża szansa na trafienie koparki?

Następnie myślałem o GTX 950, ale tutaj już trzeba szykować 350 zł, z jakąś gwarancją za 400 zł idą od ręki w mgnieniu oka.

Przyszedł pomysł z GTX 960 2GB - wyrwać idzie za 420 zł, wydajniej od poprzednika, ale kiedy doszliśmy do tego pułapu cenowego

To pomyślałem o nowym GTX 1050 - wziąłbym Zotaca za 5 stów, miałbym gwarancję 5 lat i wszystko w czterech literach

No, ale skoro 1050 to już do tego GTX 1050ti warto dołożyć te marne 150 zł....

 

Tak jak widać powyżej dokładać można w nieskończoność(i zawsze niby warto), trzymajmy się więc planu 300 zł chyba, że trafi się mega okazja trochę drożej na Alledrogo.

Co wybrać w tej cenie (300)? R9 270 po mocnym podkręceniu przegoni 270x i chyba przegoni referenta GTX 950, więc powinno być dobrze. Jakieś sugestie, propozycje?

 

Zastanawiałem się jeszcze nad kwestią DX12, krążą jakieś plotki w komentarzach, że o ile zaczną w tym API wychodzić jakieś gry to AMD będzie bardzo, bardzo do przodu?

Wiem, że zaraz napiszecie, iż ta karta i tak nie będzie się nadawać do najnowszych gier DX 12, ale ja nie mam wielkich wymagań - byle odpaliła w 1680x1050, detale mogą być minimalne, i tak gram w stare gry jak Vice City może modernizacja komputera skłoni mnie do ogrania kilku nowości (Wiedźmin 3 obowiązkowo, głównie dla tej gry wkładam nowe bebechy póki co, później może coś się pogra może nie). Przyszłościowo lepsze AMD? Bo coś ludzie piszą na "czystym PC", że Nvidia leży w nowym API.

 

Jak widzicie wymagań wielkich nie mam, więc jaka karta za 300 zł i dlaczego? :E Liczę na rzetelną dyskusję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

DX12? A co to jest? Ja w DX12 gram w FIFIE12 na 750Ti i jest lepsza wydajnosc niz na DX11.

 

Karta w tej FIFIE uzywa na DX12 20% mocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa 12 nawet DX10 nie obsługuje, więc kiepski troll

 

do autora, jak chcesz tanio i wydajnie to chyba gtx950 będzie u ciebie najlepszym wyborem (do 350zł), fajnie jakby był jeszcze na gw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT1030 za 270zl na allegro masz. 300zl nówki w sklepie. Jak chcesz dołożyć, to 1050ti są najsensowniejsze.

 

 

Używek z 2GB pamięcie za więcej niż kosztuje ta GT1030 osobiście bym nie brał. Brak gwarancji a lepsza wydajność będzie zazwyczaj dyskusyjna jak za tę ceną, którą ludzie sobie życzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem r9 270 to ryyko szybkiej awarii . To samo GTx 660/660 ti itp które już mają dobre kilka lat.

 

Do 250-270zł najlepszy jest GT 1030. Pomimo skromnej specyfikacji po oc , a zyskuje wtedy 20% dogania referencyjny model GTX 750Ti . Jeżeli w tej samej cenie znajdziesz gtx 750 ti bez gwary , tez warto rozważyć. Po oc wyprzedzi GT 1030 nawet o 30%. Dalej to już ciężko bo za GTX 950 najmniej sobie wołają ludzie 350zł kiedy za 400zł można kupić GTX 1050 z gwarancją.

 

Zdarzały się okazje RX 460 /RX 560 za ok 350zł , też fajne karty .

 

W full hd na medium gt 1030 może nie podołać z wiedźminem 3 , na gtx 750 ti będzie już akceptowalne 30fps.

 

Imo szukaj okazji GTX 950 / GTX 1050 .

 

Ps. Zostaw sobie lepiej i5 , w szczególności jakbyś chciał jednak amd kupić.

 

Co do DX 12 miałem rx460@RX560 i teraz mam GTX 1050 i w bf1 na radeonie z DX12 który ma wspomagać miałem dropy do 40-50 fps od procka. Na nvidia pod DX 11 stałe 60 fps. Narzut sterownika amd jest taki duży że dx12 dodaje troche fps ale jeszcze nie ma ideału. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza karta do tego procks to byłoby wychwycenie gtx 960 4gb, ale raczej za okolice 350zł się nie znajdzie.

 

Oddaje punkt dla Gtx 950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słaba? znajdz mi nową rx 460 za mniej niż 340 zł

 

Jak przeanalizujesz zdjęcia, to zauważysz, że to wersja bez wtyczki 6-pin, więc z tym throttlingiem nie będzie wiele szybsza od 750Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym chętnie tego GT 1030, ale obecnie mam 650 TI Boost 1GB, chciałbym jednak poczuć trochę większy wzrost wydajności. Chociaż plus byłby taki, że miałbym 2GB VRAM.

 

Za 340 zł mogę mieć 270x Sapphire z chłodzeniem Accelero Twin Turbo II co myślicie? Chłodzenie fajne, ale r9 270x to praktycznie to samo co R9 270, chyba po podkręceniu jednej i drugiej różnice będą znikome? Czy może 270x kręci się jakoś zauważalnie lepiej? R9 270 mogę mieć od Asusa i MSI za 300 zł.

 

Z jeszcze innej strony dając 340 zł za 270x zbliżamy się kwotowo do GTX-a 950 tylko, że za 350 zł coś ciężko go dorwać ostatnio. GTX 950 dobrze się kręci, dużo można zyskać? Kręcić będę na pewno, więc pytanie gdzie więcej można zyskać czy w 270 czy 950?

 

O GTX 960 4GB za 400 zł to raczej można pomarzyć, niby jest kilka ofert na OLX, ale na pytanie na o Allegro (dopłaciłbym za to wystawienie chętnie) głucha cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz za 600 zł gtx 1050 ti i masz spokój. Zostaw sobie i5 4460 i będziesz mieć w miarę wydajny PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Radeony to prawdopodobnie wyrzucone pieniądze w błoto. Te karty przez 4 lata grzały się do 70 stopni i więcej. Długo już nie pociągną, zaraz pojawią się artefakty. Jeżeli 1050ti za drogie, to przynajmniej dołóż 150zł do najtańszego 1050. Chłód, gwarancja, dużo wyższa wydajność i niskie rachunki za prąd.

https://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-1050-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-d-426018336-3835-1077761/?gclid=EAIaIQobChMIqOzvwN6k1gIVkMqyCh2dJAaFEAQYAiABEgKI6vD_BwE&gclsrc=aw.ds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward oferuje tylko 2 lata gwarancji. Ja na twoim miejscu dołożyłbym do czegoś z 4 gb. Będziesz chciał w coś nowszego pograć i będzie problem z 2 gb vramu - oszczędność krótkotrwała. Znów będziesz kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnych GT 1030, ona jest slabsza od 650 Ti boost.

sprzedaj swoja karte za 200-250pln i dorzuc pare dych do nowej 1050 Ti albo 1050 2gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już radeon to jest RX 560 4Gb za 500zł , co prawda z kiepskim chłodzeniem ale cena/wydajnośc i 4GB jest fajnie : http://allegro.pl/xfx-radeon-rx-560-4gb-w-magazynie-i6949885433.html .

 

Ja bym sie nie bawił w jakieś starocie za 350zł. Za 400-430zł kupisz GTX 1050 z długa gwarancją. Jak mi się uda wyrwać gtx 1050 ti w dobrej cenie to Ci sprzedam mojego GTX 1050 jak chcesz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już radeon to jest RX 560 4Gb za 500zł , co prawda z kiepskim chłodzeniem ale cena/wydajnośc i 4GB jest fajnie : http://allegro.pl/xfx-radeon-rx-560-4gb-w-magazynie-i6949885433.html .

 

Ja bym sie nie bawił w jakieś starocie za 350zł. Za 400-430zł kupisz GTX 1050 z długa gwarancją. Jak mi się uda wyrwać gtx 1050 ti w dobrej cenie to Ci sprzedam mojego GTX 1050 jak chcesz :E

Chętnie piszę się na to, będziemy w kontakcie :E

 

Edit. Gdybyś jeszcze miał Zotac-a z 5-letnią gwarancją to byłoby świetnie, ten MSI ma pewnie 3 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gwarancja 2+3 działa na takiej zasadzie jeśli zarejestrujesz sobie kartę to ta gwarancja jest na osobą rejestrującą. Więc jeśli będziesz chciał wysłać kartę na gwarancję to będziesz musiał załatwiać to z osobą u której kupiłeś używaną kartę.

Ja kupiłem nową to nie mam z tym problemu. Jeśli w przyszłości będą ją sprzedawać to oczywiście jeśli kupujący będzie wysłał kartę na gwarancję to mu w tym pomogę.

 

Co do radeonów R9 2xx to są stare dziadki po 4 lata używane. Teraz coraz więcej pojawia się tematów na forum, że właśnie te karty i z poprzednij serii HD7xxx padają jak muchy. Już na pierwszej stronie masz takie tematy: "Asus R9 270 uszkodzona" czy też "Radeon HD 7900 - spalony? uszkodzony?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...