Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

forum

Dysk NVMe na płycie Z68

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

 

Chciałbym kupić dysk NVMe jako dysk systemowy. Da radę to jakoś zrobić na płycie Z68? Jakiś najtanszy kontroler i system zastartuje z niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo to widzę. No chyba że ta konkretna płyta ma jakieś ficzery, że da się ustawić nvme jako systemowy.

Ja próbowałem na jednym Asrocku Z87 i nie dałem rady :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1 : Modyfikacja UEFI (dogranie pakietu rozruchowego NVMe) - LINK.

Opcja 2 : Użycie zewnętrznego sektora rozruchowego dla NVMe (np. Clover/DUET) - LINK (Clover).

 

Chcesz zainstalować Windows 7 x64 SP1, czy Windows 10 x64 ?

 

Ja próbowałem na jednym Asrocku Z87 i nie dałem rady  :E

A ja bootowałem Windowsa 7 z NVMe na platformie PGA 478 : LINK :D

 

PS. Dyski Samsunga z serii 950 Pro i starsze posiadają obsługę rozruchu w trybie Legacy, więc powinny działać i umożliwiać rozruch bez powyższych modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Agent, próbowałem ten temat rozkminić z SM951 na Z87M OC Formula. Niemniej jakoś specjalnie długo nie siedziałem nad tym. Na pewno są sposoby, niemniej na forum Asrocka wyczytałem że 1 gen. 1150 ich płyt nie wspiera NVMe, więc darowałem sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Agent, próbowałem ten temat rozkminić z SM951 na Z87M OC Formula. Niemniej jakoś specjalnie długo nie siedziałem nad tym. Na pewno są sposoby, niemniej na forum Asrocka wyczytałem że 1 gen. 1150 ich płyt nie wspiera NVMe, więc darowałem sobie.

 

A niby antyczna platforma PGA 478 wspiera NVMe ? Skoro dało się na Pentium 4 to i da się na nowszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...