Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wlepa

Jaki dysk zewnętrzny do przechowania danych.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zabieram się ostatnio za aktualizację sprzętu w swoim komputerze. Wraz z tym chciałbym postawić na nowo system, bo mój stary OCZ 60GB od prawie początku komputera stoi zawalony plikami i zawsze mam problemy z brakiem miejsca. To samo z HDD, gdzie pamięć zapełniona jest w 90%. Ogólnie planuje format od paru lat, ale zawsze odkładam z racji strachu czy aby na pewno nie zapomnę zabezpieczyć najważniejszych dla mnie plików czy o nich zapomnieć, a potem pluć sobie w brodę.

Tak samo jak kupno dysku zewnętrznego planuję od dłuższego czasu to nie miałem plików, które by dużo ważyły, aby taki dysk był mi potrzebny. Oczywiście tak samo dla zrobienia formatu potrzebuję tego dysku. Dlatego przyszedł ten czas, aby taki dysk zakupić.

 

Tak jak pisałem w temacie, interesuje mnie dysk zewnętrzny, na pewno co najmniej 1 TB i chyba maksymalnie, bo raczej wszystko pomieszczę, no chyba, że znajdzie się pojemniejszy to chętnie przygarnę.

Zależy mi na bezawaryjnym i możliwie najszybszym działaniu jakie idzie w tej cenie uzyskać. Będzie mi on służył jako przechowalnia ważnych danych, czy gier, tudzież filmów, lub przesyłania większych plików z komputera do komputera. Nie wiem jaki jest transfer danych w tym wypadku, ale jak pisałem wyżej, oczekuję dobrej wydajności w tej cenie.

Kiedyś polecano, w przypadku dysków zewnętrznych, dyski Seagate, ale nie wiem jakie modele i czy to nadal dobre sztuki, bo teraz tak to się wszystko zmienia, że mózgotrzepu można dostać.

 

Podsumowując, szukam wydajnego i bezawaryjnego dysku zewnętrznego na przechowanie danych w cenie od 200 do 300zł, pojemność >1TB.

Proszę o pomoc i sugestie co do tej kwestii.

Za wszelkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pomimo braku odpowiedzi posprawdzałem w Internecie co mogłoby być dobre odnośnie marki i modelu takiego dysku. Ostatecznie kupiłem Seagate Plus Slin 1TB i jestem zadowolony z zakupu. Dysk jest kompaktowy, a zgranie wielu plików pod format komputera nie trwa długo, wręcz pliki bardzo bardzo szybko się przenoszą.

 

Kolejna sprawa to kwestia formatu, ponieważ chciałem kupić sobie jeszcze jakiś dobry SSD. Obecnie mam OCZ 60GB, ale to niewielka pojemność i czuję, iż przez aktualizacje czy inne biblioteki danych może znów szybko się zapchać, a nowy, co najmniej 240-50GB dysk na pewno by dużo zdziałał.

 

Dlatego proszę o pomoc w wyborze, tym razem, dysku SSD o pojemności 250GB. Poszperałem w sieci i znalazłem kilka dobrych sztuk, którymi jestem zainteresowany, są to:

AData SU800 256GB

Goodram Iridium Pro 240GB

Samsung 850 EVO

Któryś z Cruciali ?

 

Nie wiem czy wierzyć plotkom czy nie odnośnie TLC i MLC, czyli, które są trwalsze, ale obecnie mój dysk posiada chyba MLC i działa już bardzo bardzo długo zawalony na amen i nie widać, żeby coś go ruszało.

Odkąd pamiętam to byłem za Iridium Pro, ale słyszałem, iż ma jakieś problemy z zacinaniem itp. , a oczekuję bezawaryjną pracę, dlatego jeśli to prawda to proszę mnie upewnić.

Odnośnie ADATA czytałem bardzo dobre opinie i testy, że jest to świetny i szybki dysk, mi on bardzo odpowiada, ale ma TLC, czy oprócz tego jest coś co go skreśla?

O samsungu 850 EVO słyszałem zawsze najlepsze opinie, tu tak samo jestem skłonny go kupić, zwłaszcza, że ma długą gwarancję i ogólnie jest cały czas w czołówce. Czy coś się zmieniło w jego kwestii? Są jakieś rażące minusy ?

Crucial, myślałem o MX300 i tu też rozważam. MX200 posiadam w laptopie i jest świetny, polecany zresztą bardzo często zawczasu, tyle że on był MLC.

 

I chyba tyle typów mam na ten czas. Mam dylemat pomiędzy czterema modelami, jeśli Goodram robi akcje z zacinaniem to na miejscu odpada, nie wiem jak z resztą dysków, a chciałbym, aby służył mi jak najdłużej i aby w cenie był najszybszy. Jeśli możecie to podpowiedzcie co najlepiej wybrać, na tym bym skończył zabawę z dyskami i mógłbym postawić system na świeżaku.

 

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie najbardziej lubiany i polecany jest właśnie iridium pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Tak też myślałem, ale jestem trochę wystraszony tymi dziwnymi problemami, jakie on wyprawia. Dlatego mam obawy, żeby potem niespodzianek nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...