Forum PCLab.pl: Pomoc w diagnostyce karty graficznej. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Pomoc w diagnostyce karty graficznej. Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   amp41 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 09:48

Witam.Potrzebuję pomocy w diagnostyce najprawdopodobniej karty graficznej...już wyjaśniam o co biega.Od bodajże pięciu dni borykam się z problemem tzw, zamarzania ekranu,po prostu włączam kompa,uruchamiam przeglądarkę i za chwilę stop,potrzebne ponowne uruchomienie (są dni że działa bezproblemowo ale też jak dziś już 3 razy zamarzł a wczoraj bez problemu).Często np.dziś się to stało 3 razy że po takim restarcie (normalne zamknięcie,nie reset) monitor się nie włącza więc podłączyłem pod telewizor i wystartował obraz od razu,tylko nie wiem czy się udało czy to coś z kablem lub monitorem bo podłączyłem z powrotem do monitora i się normalnie uruchomił.Jedyne ostrzeżenie w dzienniku zdarzeń to typowe sterownik ekranu przestał odpowiadać ale itd...Co zrobiłem do tej pory? to:odpaliłem furmarka i pokatowałem kartę i ok. sprawdziłem temperatury i też ok.pamięć memtestem przeleciałem i też ok.Nic nie instalowałem takiego oprócz sterów grafiki i tu nie pamiętam czy:dlatego zainstalowałem bo wystąpił ten problem,czy też bo dawno nie uaktualniałem i dlatego...w każdym bądź razie spróbuję dziś wgrać jeszcze starsze stery i sprawdzę.Martwi mnie tylko ten martwy ekran podczas startu,czyżby grafika siadała?...mogę jeszcze spróbować podłączyć innym kablem aby go wykluczyć lub pod integrę podpiąć ale czy ten wpis o sterowniku by występował z winy kabla?...Mam też oststnio spadki fps w forzie czego np. w zeszłym tygodniu nie było :hmm:

Ten post był edytowany przez amp41 dnia: 14 Wrzesień 2017 - 10:00

#2 Użytkownik jest niedostępny   fart hack 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 12:21

usuń sterowniki ddu i wtedy zainstaluj nowe. Możliwe że zostaje jakis stary wpis i przez to są problemy. Druga rzecz sciągnij msi afterburner i zmniejsz taktowanie rdzenia karty i pamięci, zobaczysz czy będzie jakaś reakcja. Ja w moim gtx780 muszę z rdzenia odejmować 50 MHz bo też wywala komunikat "sterownik ekranu przestał działać"

#3 Użytkownik jest niedostępny   amp41 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2017 - 15:31

Za każdym razem używam DDU do odinstalowania sterowników...muszę też zaznaczyć że kartę mam prawie dwa lata i nie było takich problemów...od rannych problemów minęło parę godzin i teraz włączyłem po raz drugi kompa i działa wszystko ok...spróbuję wieczorem na odchodnym wgrać starsze stery i wtedy zobaczę...pamiętam tę metodę z afterburnerem z poprzedniej karty,też mi wywalało taki komunikat ale wtedy pomogło zaznaczenie ptaszka przy jakiejś opcji...teraz sobie nie przypomnę o co biegało...odezwę się po testach na starszej wersji sterowników.

Edycja:
Jak pisałem tak zrobiłem czyli zainstalowałem starsze stery i na razie...odpukać...ok.Komputer działa prawie dwa dni i był uruchamiany chyba z 10 razy więc wina po stronie najnowszych sterowników graficznych...

Ten post był edytowany przez amp41 dnia: 16 Wrzesień 2017 - 10:46

Strona 1 z 1