Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

amp41

Pomoc w diagnostyce karty graficznej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Potrzebuję pomocy w diagnostyce najprawdopodobniej karty graficznej...już wyjaśniam o co biega.Od bodajże pięciu dni borykam się z problemem tzw, zamarzania ekranu,po prostu włączam kompa,uruchamiam przeglądarkę i za chwilę stop,potrzebne ponowne uruchomienie (są dni że działa bezproblemowo ale też jak dziś już 3 razy zamarzł a wczoraj bez problemu).Często np.dziś się to stało 3 razy że po takim restarcie (normalne zamknięcie,nie reset) monitor się nie włącza więc podłączyłem pod telewizor i wystartował obraz od razu,tylko nie wiem czy się udało czy to coś z kablem lub monitorem bo podłączyłem z powrotem do monitora i się normalnie uruchomił.Jedyne ostrzeżenie w dzienniku zdarzeń to typowe sterownik ekranu przestał odpowiadać ale itd...Co zrobiłem do tej pory? to:odpaliłem furmarka i pokatowałem kartę i ok. sprawdziłem temperatury i też ok.pamięć memtestem przeleciałem i też ok.Nic nie instalowałem takiego oprócz sterów grafiki i tu nie pamiętam czy:dlatego zainstalowałem bo wystąpił ten problem,czy też bo dawno nie uaktualniałem i dlatego...w każdym bądź razie spróbuję dziś wgrać jeszcze starsze stery i sprawdzę.Martwi mnie tylko ten martwy ekran podczas startu,czyżby grafika siadała?...mogę jeszcze spróbować podłączyć innym kablem aby go wykluczyć lub pod integrę podpiąć ale czy ten wpis o sterowniku by występował z winy kabla?...Mam też oststnio spadki fps w forzie czego np. w zeszłym tygodniu nie było :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usuń sterowniki ddu i wtedy zainstaluj nowe. Możliwe że zostaje jakis stary wpis i przez to są problemy. Druga rzecz sciągnij msi afterburner i zmniejsz taktowanie rdzenia karty i pamięci, zobaczysz czy będzie jakaś reakcja. Ja w moim gtx780 muszę z rdzenia odejmować 50 MHz bo też wywala komunikat "sterownik ekranu przestał działać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem używam DDU do odinstalowania sterowników...muszę też zaznaczyć że kartę mam prawie dwa lata i nie było takich problemów...od rannych problemów minęło parę godzin i teraz włączyłem po raz drugi kompa i działa wszystko ok...spróbuję wieczorem na odchodnym wgrać starsze stery i wtedy zobaczę...pamiętam tę metodę z afterburnerem z poprzedniej karty,też mi wywalało taki komunikat ale wtedy pomogło zaznaczenie ptaszka przy jakiejś opcji...teraz sobie nie przypomnę o co biegało...odezwę się po testach na starszej wersji sterowników.

 

Edycja:

Jak pisałem tak zrobiłem czyli zainstalowałem starsze stery i na razie...odpukać...ok.Komputer działa prawie dwa dni i był uruchamiany chyba z 10 razy więc wina po stronie najnowszych sterowników graficznych...

 

Edycja:

Zainstalowałem od tego czasu jeszcze nowsze stery i zgadnijcie...znów zmrożenie...ale się nie poddałem i doszedłem do tego że widoczną różnicą między tymi sterami (nowymi) a starszą wersją jest włączona opcja pamięć podręczna jednostki cieniowania,po jej wyłączeniu na najnowszych sterach już drugi dzień nie ma problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...