Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wruszka

[ZESTAW] ~3000 zł do gier i codziennego użytkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako, że mój antyczny komputer kończy swój żywot proszę Was o pomoc w wyborze odpowiedniego zestawu.

 

Co do wymagań to widziałem ostatnio komputery oparte o płyty mini ITX/ micro ATX i nie ukrywam spodobała mi się ta opcja ze względu na fakt, że bez problemu mógłbym go umieścić na biurku a miejsca nie mam dużo.

 

Potrzebuje pełnego zestawu razem z Windowsem 10

 

Komputer będzie użytkowany do gier i codziennych zadań.

 

Nie potrzebuję najwyższej wydajności , zależy mi żeby komfortowo pograć w gry w tylu Wiedźmin 3, GTA V w full HD na średnich detalach w 60+ fps, dodatkowo gram w mniej wymagające gry sieciowe, CSGO, Dota 2

 

Nie będę się bawił w żadne OC lub inne tego typu sprawy, zależy mi na tym żeby zestaw był jak najbardziej bezobsługowy przez lata.

Jeśli chodzi o dysk to wystarczy 256 GB SSD, HDD dołoże sobie ze starego komputera.

 

Dzięki wszystkim za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję.

 

Mam dwa pytania jeśli chciałbym wsadzić trochę lepszą grafikę to czy zmieściłaby się w tej obudowie np taka:

GB GTX1060 3gb

 

i jak wygląda sprawa przy zakładanym budżecie z usb typu c lub przynajmniej szybszym dysku ssd na m.2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gier i codziennego uzytku nie trzeba dysku m.2 nvme, a to podnosi koszta

karciocha sie zmiesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się kolejne pytanie.

 

Ze względu na to, że rozmiar tego zestawu to priorytet jesteśmy w stanie te podzespoły wcisnąć do mniejszej obudowy i jakie ewentualne minusy by z tego wynikały?

 

Myślę, że do pierwotnych 3000 zł mogę dołożyć 500 zł dla zwiększenia wydajności ze względu na to, że chciałbym żeby sprzęt posłużył mi przez jakieś 5 lat bez specjalnej rozbudowy. Przede wszystkim zastanawiam się nad pełnym gtx 1060 z 6GB VRAMu

 

 

Dodatkowo zastanawiam się czy ze względu na premierę nowych procków od intela warto poczekać? Czy pojawi się coś co wydajnościowo/cenowo może konkurować z i5 7400/7500? Sama moc obliczeniowa nie jest mi bardzo potrzebna bo jej i tak nie wykorzystam pytanie czy jest szansa że taki zestaw mi wystarczy na sporo dłużej przy niewielkiej dopłacie w dniu dzisiejszym, jak będzie z cenami płyt głównych pod coffee lake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=55114

obudowa http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=51654

jak chcesz cos malego to tylko 1060 bedzie sie tutaj dosc cieplo i przydalby sie jakis lepszy cooler na cpu typy cryorig c7

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=7040

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za propozycję, ta obudowa Fractal bardzo mi się podoba.

 

Ostatnie pytanie, która z pełnych kart 1060 6GB RAMu jest najlepiej wyceniona i będzie pasować najlepiej do tej obudowy?

Palit 6GB

 

Ten Palit będzie ok czy celować w coś innego?

 

Patrząc całościowo wyszło coś takiego:

Palit GeForce GTX1060 DualFan 6GB DDR5 192bit (1708/8000, Micron) - 1269 zł

Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/ - 729 zł

AsRock H110M-ITX/AC /intel H110, DDR4, LGA1151/ - 299 zł

Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny - 230 zł

Crucial 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED - 290 zł

Fractal Design Define Nano S (Black) - 199 zł

GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC - 399 zł

Seagate Desktop 1TB 7200rpm 64MB cache SATA600 - 189 zł

Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB - 449 zł

 

Za cały zestaw wyszło 4053 zł. Sporo więcej niż pierwotnie zakładałem niestety...

Ewentualnie myślę, żeby zamienić i5-7400 na i5-7500 różnica to 110 zł , myślicie, że warto?

Macie jeszcze jakieś uwagi do całości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiana 7400 na 7500 mało opłacalna.

GTX 1060 Palita będzie dobrym wyborem.

Szukając oszczędności na start, możesz wywalić póki co HDD i jechać na samym SSD. Możesz też wywalić system i jechać przez 90 dni na wersji free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu oszczędności mnie nie interesują, potrzebuję dysku na bibliotekę danych a to jest w sumie parę złotych. Pierwotnie miałem wyciągnąć HDD z drugiego komputera ale postanowiłem go przekazać w całości w inne ręce.

 

 

 

Co do samego procesora, każdy mnie przekonuje, że na ten moment kupując komputer na lata nie warto się pchać w i5-7400/7500 jeśli na już to tylko Ryzen 5 1600 a jeśli mogę zaczekać to czekać na coffee lake.

 

Co do Ryzena to rozważałem tą opcję, ale widzę, że trzeba sporo dołożyć, sam procesor jakieś 100 zł, ale widzę, że problemem jest płyta.

W esc.pl nie widzę żadnej na mini ITX w okolicach 300 zł, a nie ukrywam, że bardzo zależy mi żeby utrzymać nieduże rozmiary komputera i najchętniej zostałbym przy tej obudowie Fractal Design Define Nano S bo na prawdę wpadła mi w oko.

 

Więc przy moim bardzo mało wymagającym użytkowaniu myślę, że nie warto dokładać kolejnych 300-400 zł tylko po to żeby to był Ryzen, nawet jeśli komputer ma posłużyć jakieś 5 lat, co sądzicie? Jaka jest szansa, że nowsze gry do maksymalnie 2 lat będą wymagać dodatkowych rdzeni?

 

Jeśli chodzi z kolei o coffee lake to jestem kompletnym laikiem. Proszę o podpowiedź, czy jest szansa, że pojawi się jakiś procesor + płyta główna na mini ITX w okolicach miesiąca lub maksymalnie dwóch?

Przede wszystkim zależy mi na cenie całości procesor max. 900-1000 zł + płyta max. 300-400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie ma co się dziwić masz mega budżetowe kości na tych modułach, to o czym piszesz typu 14-14-14xxx czy 14-15-15 / 14-16-16 / 15-15-15 itd z niskim trfc przy wysokim taktowaniu to się robiło na dobrych modułach b-die a nie na budżetówkach jak good ramy  ale przynajmniej masz dual rank i to jest plus bo nie każde 2x16 był/są DR zawsze to nadrabiasz tym te luzniejsze timingi.  Przy x3d i tak nie wiele to daje a takie "fikuśne" nastawy typu 16-8-22 to też niczego nie zmienia, równie dobrze możesz tam dać 16-16-22, w skrócie aby ta ósemka coś zmieniała to musiałbyś tcl mieć też na 8 co jest niemożliwe u nikogo na takich wartościach  
    • Dokładnie tak jak Krzysiak napisał to wyglądało i nikogo nie wyśmiewam  napisałem jaki był problem i to był jedyny jaki miałem z amd a lecę na takich platformach od lat, intela miałem raz w życiu u siebie w PC  
    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku C 😭na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
    • UV to obniżenie napięcia poniżej standardu karty dla zadanej częstotliwości taktowania rdzenia. Oczywistym jest, że jak taktowanie spada, to karta sama z siebie obniża te napięcia (wyjściowa tabela Hz/V jest w BIOSie karty) ale chodzi o to, żeby obniżyć je jeszcze bardziej.  Pomijam fakt, że są talenty, które obniżają krzywą (że niby niżej to lepiej) robiąc tym samym OV zamiast UV.  Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi na spokojnie, w którym miejscu i jakie bzdury Twoim zdaniem potarzam. 
    • sprawdź, czy karta - jak nie będzie internetu wpisz ping adres bramki jeśli nie będzie połączenia z ruterem\bramką raczej na pewno karta jeśli karta w menedżerze urządzeń kliknij prawym kartę - właściwości, zarządzanie energią, ewentualnie odhacz zezwól na wyłączanie urządzenia...  - może to
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...