Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mastermind

Karta graficzna pod sprawny montaż video w 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Specyfikacja mojego komputera znajduje się w stopce. Pracując z materiałami 4k w adobe premiere cc odczuwam pewien dyskomfort, podgląd nie jest odtwarzany płynnie. Program wykorzystuje CUDA mojej obcenej karty GeForce gtx 680 4gb Pytanie jaką kartę powinienem włożyć do peceta żeby odczuwalnie przyspieszyć pracę? Czy jest karta w dobrym stosunku ceny do mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zależności od ilości monitorów i ewentualnych podglądów czy okien...

od najbiedniejszych kolejno:

 

gtx 770/4gb

780/780ti

980/980ti

1070

1080/1080ti

 

titany

 

radeon 380

radeon fury/nano

radeon 580

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zależności od ilości monitorów i ewentualnych podglądów czy okien...

od najbiedniejszych kolejno:

 

gtx 770/4gb

780/780ti

980/980ti

1070

1080/1080ti

 

titany

 

radeon 380

radeon fury/nano

radeon 580

Liczyłem na Twoją odpowiedź ;) Co sam używasz, lub kupiłbyś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie używam nano w głownej stacji roboczej, quadro k5000m w laptopie, kombinację quadrok5000+gtx780 przy zestawie z paroma monitorami

 

z nowych kart kupiłbym 1070, chyba żeby się trafiło coś powyżej w jakiejś super cenie, natomiast ostatnio tu kolega sprzedawał przez forum 980ti od evga na gwarancji za około 1500 - rewelacja i gdyby nie moje wydatki związane z rokiem szkolnym moich miśków to kupiłbym na zapas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie używam nano w głownej stacji roboczej, quadro k5000m w laptopie, kombinację quadrok5000+gtx780 przy zestawie z paroma monitorami

 

z nowych kart kupiłbym 1070, chyba żeby się trafiło coś powyżej w jakiejś super cenie, natomiast ostatnio tu kolega sprzedawał przez forum 980ti od evga na gwarancji za około 1500 - rewelacja i gdyby nie moje wydatki związane z rokiem szkolnym moich miśków to kupiłbym na zapas

980ti

Patrząc na szerokośc szyny i liczbę rdzeni CUDA wygląda na to że 980ti przebija mocno 1070. Na allegro używane 980ti chodzą po około 1500-1700zł Czy może te karty róznią się jakość pod względem technologi wykonania i te z serii 10xx są lepsze? Słyszałem gdzieś że dopiero seria 10xx obsługuje nowsze kodeki w których nagrywają kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty nie mają nic do obsługi kodeków, chyba że mówimy o natywnym enkodowaniu i dekodowaniu 264/hevc ale to dotyczy quadro i tytanów

natomiast premiere ma swoje importery i w sumie zalecane jest nie instalowanie żadnych pakietów kodeków dodatkowych, bo na ogół przejmują nakładkę, robią na renderowanym materiale dodatkowe operacje w locie i jak coś się sypnie to nie dojdziesz od czego

 

goły premiere+ewentualnie quicktime(pod win10 specjalnie patchowana wersja), jak zajdzie potrzeba to pakiety avida, canopusa czy blackmagica albo zestaw od go pro ale w żadnym razie jakieś windowsowe kodek paki

 

jeśli chodzi o rendering w wideo to pomiędzy 780-980-1080 różnice są bardzo małe, bardziej się przekłada na płynne odtwarzanie materiału z nakładanymi efektami RT, 980/980ti/1080 (1070 nie mam) pozwalają puścić materiał "z palca" w play-u i nakładać efekty oraz zmieniać ich parametry w locie podczas odtwarzania

 

wszystko zależy czy chcesz kartę nową czy może być używana, ja bym nie wydał więcej niż 2tys na grafikę ale jak wyżej, 980ti od evga... piękna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty nie mają nic do obsługi kodeków, chyba że mówimy o natywnym enkodowaniu i dekodowaniu 264/hevc ale to dotyczy quadro i tytanów

natomiast premiere ma swoje importery i w sumie zalecane jest nie instalowanie żadnych pakietów kodeków dodatkowych, bo na ogół przejmują nakładkę, robią na renderowanym materiale dodatkowe operacje w locie i jak coś się sypnie to nie dojdziesz od czego

 

goły premiere+ewentualnie quicktime(pod win10 specjalnie patchowana wersja), jak zajdzie potrzeba to pakiety avida, canopusa czy blackmagica albo zestaw od go pro ale w żadnym razie jakieś windowsowe kodek paki

 

jeśli chodzi o rendering w wideo to pomiędzy 780-980-1080 różnice są bardzo małe, bardziej się przekłada na płynne odtwarzanie materiału z nakładanymi efektami RT, 980/980ti/1080 (1070 nie mam) pozwalają puścić materiał "z palca" w play-u i nakładać efekty oraz zmieniać ich parametry w locie podczas odtwarzania

 

wszystko zależy czy chcesz kartę nową czy może być używana, ja bym nie wydał więcej niż 2tys na grafikę ale jak wyżej, 980ti od evga... piękna sprawa

Dzięki. Rozjaśniłeś mi temat. Myślę że skłonię się na używkę 980ti. Dlaczego uważasz że karta od evga jest taka wyśmienita? Są producenci których się lepiej wystrzegać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze warunki gwarancji na rynku... a karta poszła ostatecznie za 1400wink.gif

 

 

ehhh pech to pech

 

 

EVGA jako firma szanuje klienta, a sprzęt też moim zdaniem lepszy od średniej

co do reszty to musiałbyś popytać tu na forum, bo to jak nie cewki piszczą, to za głośna itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh pech to pech

 

 

EVGA jako firma szanuje klienta, a sprzęt też moim zdaniem lepszy od średniej

co do reszty to musiałbyś popytać tu na forum, bo to jak nie cewki piszczą, to za głośna itd.

 

jeszcze mam pytanie o symbole oznaczone przy kartach EVGA GTX 980 Ti. Są np SC ACX 2.0, Hybrid , SC + To sie jakos od siebie różni (prócz tego że Hybrid ma chlodzenie wodne) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...