Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CODICO

Monitor 27' FullHD lub WHQD, IPS, 1500 pln +

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Przeglądam tematy z forum ale nie trafiłem na nic pasujacego do mojej sytuacji. Skupiacie sie głównie na monitorach gamingowych lub do video i netu kiedy ja głównie potrzebuję ten monitor do programowania, dalej netu, video i na koniec gier od czasu do czasu.

 

Czego szukam.

*Monitor w okolicach 27 cali.

*Rozdziałka FHD lub WQHD.

*Chyba IPS - bo jestem fanem Plasmy do oglądania filmów i TV. Lubie prawdziwą czern i biel z naturalnymi kolorami. Czesto pracuje wieczorem i nocą przy słabym świetle, wiec szeroka regulacja jasnosci more then welcome.

Mam teraz monitor TN LG21' i Lenovo24' oba 1600x1050 i na nich praca jest ok + Laptopa Lenovo FHD 15,4' gdzie po 8h galki oczne odlatywały, stad podpiałem dodatkowy monitor.

Czy WHQD na 27 cali bedzie miała tak małe plamki jak ten 15,4 FHD w lapsie ? Wtedy wybiore 27' i FHD.

*Używac bede głównie do programowania i administracji gratami wiec duza przestrzeń robocza jest na wage złota, wieczorami filmy i net.

Dzieciak czasem pogrywa w Dirt-a albo World of tanks. Na nic lepszego nie pozwalaja bebechy Xeon5200/CoreQuad 9600, Radeon4770 512MB, 16GB RAM.

*Koniecznie flicker free,

*Odświezanie nie potrzebne żadne 144Hz, fajnie jesli mozna bedzie softwarowo podbic powyzej 60Hz, mam nadzieje że troche to poprawi wygodę pracy. Mam nadzieje że słabe bebechy nie przeszkodzą.

*Fajnie jesli 2 sztuki HDMI/DP + VGA (do podpiecia wprost do ILO Servera który mam). USB Hub opcjonalnie.

*Fajnie jesli cienko-ramkowa obudowa ale nie jest to super ważne.

*Pivot, głośniki i inne bajery nie koniecznie.

Budżet - jakies 1000 - 1500 PLN kiedy kupię od ręki, up to 2k+ kiedy dam rade znaleźc raty 0% gdzies na wybrany model.

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips BDM3270QP2 32" w morele jest za 1580zł. Amva więc dobra czerń. Softowo wyciągniesz 70hz. Ma flicker free i sporo złącz. Znajomy ma ponad rok Aoc-a na tej matrycy i nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo.

32 cale nie wchodzi w grę. Siedze około 0,5m od monitora. Nie zmiesci sie tez we wnęke jaka mam na główny monitor. Max szerokosc 68 cm i z podstawką wysokosc 56 cm.

Własnie zwróciłem uwage że 75Hz nie osiagne na mojej karcie Radeon HD4770 (tlko wyjscia DVI brak DP), tak samo moge zapomniec o 4K.

Ale i tak chce monitor z podbitym odświezaniem powyzej 60Hz bo za jakis czas komp trzeba bedzie zmodernizowac.

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doradze konkretnie, poniewaz nie mam takiej wiedzy, wiec tylko pare porad ogolnych z mojej strony. Tez bym polecal Ci cos na AMVA. Mam Iyame na AMVA+ 27' i caly czas jestem zachwycony tym monitorem. Swietny kontrast, kolory, biel i czern. Dobra czern nawet w nocy, to cos od czego ciezko sie jest juz odzwyczaic. Na IPS w slabo oswietlonym pomieszceniu o czerni mozesz pomarzyc. Przegladanie grafiki to zupelnie nowy poziom wrazen w stosunku do 22' na IPS, ktory mam jako drugi. Chociaz nie wiem, czy to zasluga samej matrycy, czy jakiegos filtru nalozonego na nia. W mojej Iyamie matryca to pol-mat i mozliwe, ze jest tam wlasnie jakis filtr.

 

Ogolnie przed zakupem mialem obawy w kwestii smuzenia VA i FullHD dla 27'. Smuzenie w dynamicznych FPS wydaje mi sie nieco wieksze niz na starym IPS. Jednak jak wlaczam testy na obu monitorach jednoczesnie z tej strony http://www.testufo.com/#test=eyetracking&pattern=stars to nie widze roznicy. Dziwne. Dodam jeszcze, ze w obu przypadkach smuzenie widac, gdy sie zwraca na to uwage. Ogolnie mam wrazenie, ze natepuje po pewnym czasie korzystania zmonitora proces adaptacji poniewaz na starym LG nie widzialem smuzenia do czasu jak zaczalem porownywac oba monitory. :)

 

Co do FullHD, to przy 27' w moim przypadku wielkosc plamki jest dobra przy korzystaniu z monitora oddalonego 70cm+. W przypadku tekstu (internet/programy), bo jezeli chodzi o filmy, gry, grafike to jest swietnie nawet z bliska. W twoim przypadku, gdy zalezy Ci na duzej powierzchni roboczej i super jakosci obrazu z kazdej odleglosci, to zdecydowanie bralbym 2K. Niestety, dobry monitor 2K kosztuje ponad 2k zł i potrzebuje dobrego komputera by pociagnal grafike w tej rozdzielczosci w rozsadnej liczbie klatek.

 

AMVA to tez slabsze katy w stosunku do IPS. Nawet znacznie, ale nie ma tragedii jak w przypadku TN.

 

Podsumowywujac polecam szukac monitora na matrycy AMVA lub VA z dobrym czasem reakcji i w 2K. Co do Flicker Free sie nie wypowiem, bo nie mialem. Brzmi troche jak jakis slogan marketingowy. :)

 

PS: dlaczego chcesz cienkie/brak ramki w monitorze? Moim zdaniem ramki w monitorze sa bardzo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips BDM3270QP2 32" w morele jest za 1580zł. Amva więc dobra czerń. Softowo wyciągniesz 70hz. Ma flicker free i sporo złącz. Znajomy ma ponad rok Aoc-a na tej matrycy i nie narzeka.

 

Nie wyciągniesz 70 Hz ani nawet 61 Hz. Program potwierdzi częstotliwość, ale monitor faktycznie będzie gubił klatki. Można to sprawdzić na testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Chyba IPS - bo jestem fanem Plasmy do oglądania filmów i TV. Lubie prawdziwą czern i biel z naturalnymi kolorami. Czesto pracuje wieczorem i nocą przy słabym świetle, wiec szeroka regulacja jasnosci more then welcome.

Opisujesz raczej matrycę VA, IPS nie ma prawdziwej czerni.

Zobacz na ten monitor https://www.morele.net/monitor-samsung-lv27f390fewxen-1124524/ ewentualnie któryś z tych LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na:

- rozdzielczosc WQHD.

- IPS/PLS lub VA.

- 27 cali.

 

Powoli podnosze budzet do 2000-2200.

 

Na placu boju są:

- Dell U2715H ev U2717D (z tym że mam obawę o jakość i podswietlanie),

- SAMSUNG LC27H711QEUXEN - w sumie szukam jakiegokolwiek VA z rodziałką WQHD i jest słabo. Tylko zakrzywione samsungi które mi sie nie podobaja.

- Acer BE270U (IPS, WQHD i 75Hz poki co nieprzydatne dla mnie) - mało o nim wiem. Cena podobna do Samsunga.

 

Mam problem, nie jestem w stanie znaleźć żadnego z nich na stanie we Wro aby zobaczyc organoleptycznie jak sie sprawują.

Zostaje zakup przez net w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Komputroniku i MM nie stoja? Jezeli planujesz zakup w jakims konkretnym sklepie, to zapyatj sie, czy byloby mozliwosci dostawy konkretnych modeli do sklepu i przetstowani. Mi zaproponowali takie cos w Komputroniku.

 

ps: okazalo sie, ze mam Slicker Free i jakies Blue light. :) Dodam, ze w LG nie mam takiej funcjonalnosci i nie odczuwam na nim wiekszego dyskomfortu, wiec to chyba marketing. :)

 

https://iiyama.com/pl_pl/produkty/prolite-xb2783hsu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na placu boju są:

- Dell U2715H ev U2717D (z tym że mam obawę o jakość i podswietlanie),

- SAMSUNG LC27H711QEUXEN - w sumie szukam jakiegokolwiek VA z rodziałką WQHD i jest słabo. Tylko zakrzywione samsungi które mi sie nie podobaja.

- Acer BE270U (IPS, WQHD i 75Hz poki co nieprzydatne dla mnie) - mało o nim wiem. Cena podobna do Samsunga.

Acer najprawdopodobniej będzie wymagał FreeSync do poprawnego wyświetlania obrazu w 75Hz. U mnie na karcie zielonych powyżej 62Hz gubił klatki. Odesłałem go i kupiłem Della U2715H, bo był ponad 200zł tańszy i przede wszystkim sprawdzony (dużo recenzji i opinii w sieci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Komputroniku i MM nie stoja? Jezeli planujesz zakup w jakims konkretnym sklepie, to zapyatj sie, czy byloby mozliwosci dostawy konkretnych modeli do sklepu i przetstowani. Mi zaproponowali takie cos w Komputroniku.

MI w MM zaproponowali, że ściągną za 2 dni dany model. Facet tak się podjarał, że zapomniał powiedzieć, że trzeba zapłacić za niego z góry, dopiero stojąc przy kasie z fakturą dowiedziałem się, że trzeba uiścić całą kwotę, a na przetestowanie jest 7 dni.

 

W rtveuroagd człowiek od monitorów nie grzeszył pojęciem w tej kwestii do tego stopnia, że musiałem mu pokazać który monitor na stoisku jest 16:10.

To jest jakieś chore, z kolei w innym punkcie chłopak mi czytał specyfikację z karteczki, pomimo tego że podałem mu co monitor musi posiadać to pokazywał mi monitory na Tn bez żadnej regulacji....

Jeżeli taki laik w kwestii sprzętu wie więcej to po jaka cholerę tacy ludzi stoją w marketach ? - chyba tylko po to by samemu wzbudzać zainteresowanie sprzętem i robić sztuczny tłum.

 

Nie, w markecie nie kupisz monitora, nawet nie sprawdzisz jego możliwości. Jak nie am kierownika to CI go nawet nie włączą, a dostępność na stronie w danym mieście to abstrakcja do stanu faktycznego.

 

Zamów przez internat i testuj, jak nie podpasuje to zwrot 14 dniowy i kolejny, trochę to trwa, ale lepiej tak dołożyć te kilkadziesiąt złotych za przesyłkę niż męczyć się z badziewiem.

 

Komputronik to już jest sklep profesjonalistów, potrzebowałem 2 lata temu stacji roboczej dla szwagra, (kręci wesela i obrabia foty).

Zaproponowali jakiegoś optiplexa z 8GB RAM i HDD... w kwocie 5000zł i to z i5.

 

 

Widziałem wczoraj U2715H, jak masz czas na wymiany to trafisz może na dobrą sztukę bo strasznie nierówne podświetlenie to ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi.

Zamówiłem własnie w X-Kom Della U2717D. Odbiór we wtorek. Zostanie jesli przejdzie testy syntetyczne i jesli nie przegra na czern z moim obecnym 10 letnim LG Flatronem TN. Podobnie jesli pojawia sie problemy z hot pixelami i podswietleniem pojdzie do zwrotu.

Nastepny bedzie kóryś z paneli VA z rozdzielczościa WQHD. Modeli spełniajacych to wymaganie jest zaledwie kilka i żaden nie jest od ręki poza beczkami Samsunga których nie chce. Wiec bede jeszcze cos szukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na info ;)

Sam się nad nim zastanawiam po tym jak muszę zwrócić u2518D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw. I sprawdź jaka rewizja (czy jest coś innego niż A00).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem własnie w X-Kom Della U2717D. Odbiór we wtorek.

 

I jak dotarł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor odebrałem dopiero przedwczoraj, przypominam wybrałem na ten moment Della U2717D.

Póki co nie robie testów porównawczych ze starym LCD bo nie udało mi sie do końca uruchomic nowego. HDMI które uzywałem ogranicza mi rozdzielczosc do 2048x1080. Zakupiona przejsciówka DVI-DL na DP nie zadziałała i dopiero dostane nową.

 

Bad pikseli nie ma, jest spory back bleading w obszarze prawego górnego rogu (ale najmocniejszy jest około 4-5 cm od naroznika), do tego nieduzy w prawym dolnym.

Na całym dole generalny problem zwiazany z podświetleniem, widze w którym miejscu swieca diody (wygląda to troche jak ogień na dolnej krawedzi). Po zejsciu z jasnoscią z fabrycznego 70% do 38% jest lepiej ale wciaz jest to widoczne jesli belke menu przeniose na bok i włącze cos średniojasnego/jednolitego na ekranie. Conieco skalibrowałem go na podstawie podpowiedzi z mva ale ... póki co nie pobił leciwego Flatrona. Kolory nieco żywsze ale srebrzenie mocno zniekształca czerń. Jak dojedzie nowy kabel ostatnie testy i jakies zdjątka dla potomnosci.

Obraz testowy z Nikona troche lepiej wygląda na starym Flatronie, rozpoznaje wiecej odcieni szarosci i cieni. Mimo powrotu na Dellu do oryginalnej jasnosci 70% i zmiany kilku profili, jakosc wyswietlania tego zdjecia sie zbytnio nie poprawiła. Musze powalczyc z ustawieniami.

 

Updejt : Finalnie udało mi sie odpalic WQHD ale musiałem wywalic moją HD4770 i włozyc staruteńką NV210GL. Po ustawieniu custom resolution i 60Hz wszystko poszło na kablu HDMI 2.0. Przejsciówki z DVI na HDMI nic nie dały. Kabel z konwersją DVI-DL na MicroDP tez nie dał rady.

 

W koncu wrazenia duzo lepsze. Do tego po wygrzaniu back bleading w górym prawym rogu jest słabszy. Pojawił sie za to nieco mocniejszy w lewym górnym.

Musze zgrac zdjecia z aparatu i je troche przyciac i dam wam przykłady. Wciaz stara TN-ka nie ustepuje zbytnio obrazem, ma lepsze cienie, troche bledsze kolory ale równomierne podświetlone.

Zaczynam szukac tańszej TN-ki albo VA i karty graficznej do mojego starocia.

 

W załączeniu fotki zrobione Sonaczem alfa6000 na priorytecie czasu zrobione z ręki.

Monitor ustawiony na jasnosc 40% i kontrast 45%.

Dla fotek podświetlenia czas naświetlania najciemniejszej to 0.25s, średniej 0.5s, najasniejszej 1s. Exify pokażą resztę danych.

e4bbe4683e8c1c03med.jpg

 

214e599ae7327a6emed.jpg

 

789a3bd91f1302fcmed.jpg

 

e9df24041f79327emed.jpg

Na ostatnim świeczki widoczne dopiero na powiekszeniu.

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell U2717D idzie jutro do zwrotu, problemy z kartą i sztuczne ustawianie rozdzielczosci plus bb powodują ze źle sie na nim pracuje.

Ten post juz pisze na starej TN-ce.

Kolejny krok to Nec EA275WMi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1030 -najtańsza karta do okazjonalnego grania :)

 

Nec EA275WMi - 3tysie za ten ekran to spora przesada. On nie oferuje NIC co usprawiedliwiłoby jego cenę. 3 tysie płaci się za 144Hz+ Gsync 27" IPS :)

 

Wybierz sobie lepiej coś w rozsądnej cenie. Matryce i tak pewnie wszytkie mają podobne :) W sensie że monitorów na rynku kilkadziesiąt, a matryce użyte w kilku wersjach.

https://cenowarka.pl/?cat=monlcd19wide&xf=11939_27~11942_2560x1440~11955_IPS&asuch=&bpmin=&bpmax=&v=e&hloc=pl&plz=&dist=&mail=&sort=p&bl1_id=30&togglecountry=set

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1030 -najtańsza karta do okazjonalnego grania :)

 

Nec EA275WMi - 3tysie za ten ekran to spora przesada. On nie oferuje NIC co usprawiedliwiłoby jego cenę. 3 tysie płaci się za 144Hz+ Gsync 27" IPS :)

 

Wybierz sobie lepiej coś w rozsądnej cenie. Matryce i tak pewnie wszytkie mają podobne :) W sensie że monitorów na rynku kilkadziesiąt, a matryce użyte w kilku wersjach.

https://cenowarka.pl/?cat=monlcd19wide&xf=11939_27~11942_2560x1440~11955_IPS&asuch=&bpmin=&bpmax=&v=e&hloc=pl&plz=&dist=&mail=&sort=p&bl1_id=30&togglecountry=set

 

Tak rozumują ludzie dla, których monitor to byle kolory i koniecznie hyrce.

Autor pisze wyraźnie - monitor do pracy, a ten NEC to udany monitorek, ktory zbiera wiele pochlebnych opinii ze względu na jakość, obraz i stosunkowo niską cenę na tle konkurenci - Eizo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem co masz na myśli.

 

ale on pisze wyraźnie do pracy - PROGRAMOWANIA, a nie do obróbki grafiki :) Sens taki sam, jak zakup monitora gamingowego do komputera autora. Moim zdaniem żaden. Szkoda kasy.

 

Jak kupuję samochód do pracy, to zgodnie z przeznaczeniem. Przedstawiciel handlowy nie jeździ TIRem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem co masz na myśli.

 

ale on pisze wyraźnie do pracy - PROGRAMOWANIA, a nie do obróbki grafiki :) Sens taki sam, jak zakup monitora gamingowego do komputera autora. Moim zdaniem żaden. Szkoda kasy.

 

Jak kupuję samochód do pracy, to zgodnie z przeznaczeniem. Przedstawiciel handlowy nie jeździ TIRem.

 

No ok ale poczytaj w sieci o tym Necu - to naprawdę bardzo uniwersalny monitor i konkuruje ze znacznie droższymi konstrukcjami.

Powiem tak - kto bogatemu zabroni tym bardziej, że chce kupić porządny a nie buzerancki monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale zobacz też z tej strony:

Mam teraz monitor TN LG21' i Lenovo24' oba 1600x1050 i na nich praca jest ok + Laptopa Lenovo FHD 15,4' gdzie po 8h galki oczne odlatywały, stad podpiałem dodatkowy monitor.

 

Na nic lepszego nie pozwalaja bebechy Xeon5200/CoreQuad 9600, Radeon4770 512MB, 16GB RAM.

 

 

toć od tego każda nowa dobra TNka będzie już lepsza :) VA tym bardziej. IPS tak samo. trochę bez sensu wyjeżdżać od razu z armatą.

 

Nie żebym bogatemu miał zabronić, ale komputer po całości wart jest może 300zl ? Do tego monitor za 3000zl ..

 

Czy do programowania potrzeba ekrany graficzne? Można kupić coś innego byle bez wad.

 

Do tego ekran pójdzie na raty, czyli pewnie siądzie na budżecie domowym. No po prostu szkoda trochę.

Budżet - jakies 1000 - 1500 PLN kiedy kupię od ręki, up to 2k+ kiedy dam rade znaleźc raty 0% gdzies na wybrany model.

 

jakby autor choć raz wspomniał, że monitor będzie zarabiał na siebie przy obróbce zdjęć/grafiki to bym się nie wtrącał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

CT moim zdaniem zbędne, to dopieszczenie kalibracją, by LCD dobrze oddawał kolory, dla kogoś bawiącego się w obróbkę grafiki jak najbardziej. Ale tego, że sam EA275WMi jest bez sensu, już bym nie powiedział. To nie jest graficzny LCD, to LCD do użytku domowo-biurowego. Przy czym zrobiony na bardzo dobrej elektronice, dającej możliwość nawet sprzetowej kalibracji monitora (pewnie potzrebne to nie będzie), pewnie też przechodzący jako taką kontrolę jakości w fabryce. Będzie miał wady IPSów, może tylko nieco mniejsze, wynikające z nieco staranniejszej produkcji. Cudów tu nie oczekiwać, "cuda" jeśli idzie o korekcję wad IPS to dopiero EIZO CG wraz z filtrami OCF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że EA275WMi ma sens, bo to z całą pewnością bardzo dobry monitor jest, ale z drugiej strony ja osobiście bym kupił coś tańszego, a resztę zainwestował w upgrade stacji roboczej, która woła o wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...