Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vista107

Karta graficzna dla starej płyty głównej AsRock 4CoreDual-SATA2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam dość wiekowy komputer z płytą główną Asrock 4CoreDual-SATA2 i procesorem Core2Quad Q6600. Niestety na stronie producenta przeczytałem, że posiada ona PCI Express Graphics slot (@ x4 mode) czyli bardzo wolny port. Chciałbym używać komputer do mniej wymagających zadań takich jak internet, filmy i mało wymagające gry (np. League of Legends). Czy przy tym porcie jakakolwiek karta graficzna da radę rozwinąć skrzydła? Coś pokroju Radeona HD5770?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego niż 9600/9800GT raczej nie pakuj (jakbyś miał slot x8 na płycie to by można było coś pomyśleć), ja posiadam ten sam CPU oraz 8600GT (ale ja mam PCI-E x16) w jednym z swoich PC'tów i do moich zastosowań starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kasy na karte i jaki zasilacz?

 

Zasilacz chieftec 350w, budżet ~150zł max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bym szukal jakiegos uzywanego HD 7770 / GTX 650 Ti (wersje 1gb, bo na 2 w tej cenie raczej nie ma szans)

zasilacz jest ok, tylko upewnij sie czy posiada jakąś wtyczke do karty (jesli bys chcial wlozyc cos co bierze wiecej niz 75W) ale wydaje mi sie ze ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bym szukal jakiegos uzywanego HD 7770 / GTX 650 Ti (wersje 1gb, bo na 2 w tej cenie raczej nie ma szans)

zasilacz jest ok, tylko upewnij sie czy posiada jakąś wtyczke do karty (jesli bys chcial wlozyc cos co bierze wiecej niz 75W) ale wydaje mi sie ze ma.

 

PCI-E 1.1 @x4 nie będzie ograniczać tych kart graficznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bym szukal jakiegos uzywanego HD 7770 / GTX 650 Ti (wersje 1gb, bo na 2 w tej cenie raczej nie ma szans)

zasilacz jest ok, tylko upewnij sie czy posiada jakąś wtyczke do karty (jesli bys chcial wlozyc cos co bierze wiecej niz 75W) ale wydaje mi sie ze ma.

 

Kto pakuje takie karty do złącza o przepustowości starusieńkiego AGP x4? Poza tym, jeśli to mobo ma PCI-E 1.1 (a najprawdopodobniej ma) to te karty nawet się nie uruchomią (przynajmniej GT640 nie działał z PCI-E x16 1.1)

 

@topic, tak jak wcześniej pisałem, najlepszym wyborem do tego złącza będzie 9800GT (a i tak zapewne będzie lekko ograniczana przez złącze), lepsze to overkill wg. mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gts450/HD5770 beda dzialaly bez problemu.A polecanie kart typu 9800GT pozostawie bez komentarza. Stare padajace karty a wiekszosc wygrzana w piekarniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bym szukal jakiegos uzywanego HD 7770 / GTX 650 Ti (wersje 1gb, bo na 2 w tej cenie raczej nie ma szans)

zasilacz jest ok, tylko upewnij sie czy posiada jakąś wtyczke do karty (jesli bys chcial wlozyc cos co bierze wiecej niz 75W) ale wydaje mi sie ze ma.

Te karty nie są kompatybilne z tą płytą główną (żadna karta z PCI-e 3.0 nie będzie na niej działać).

Prosi się o nie zgadywanie kompatybilności kosztem autora.

 

@autor Radeon 5750/5770 to górna granica. GTS 450 też będzie sobie radził.

Zamiast Q6600, lepiej wyszedłbyś na Q6700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gts450/HD5770 beda dzialaly bez problemu.A polecanie kart typu 9800GT pozostawie bez komentarza. Stare padajace karty a wiekszosc wygrzana w piekarniku.

 

Najprawdopodobniej nawet GTS450 będzie ograniczany ;) Poza tym, GTS450 to nie "stare padające karty"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej nawet GTS450 będzie ograniczany ;) Poza tym, GTS450 to nie "stare padające karty"?

Przez procka, bo przez port raczej nie : LINK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej nawet GTS450 będzie ograniczany ;) Poza tym, GTS450 to nie "stare padające karty"?

W duzo mniejszym stopniu padają jak stare 8800GT/9800GT, plus to ze taki GTS450 dluzej mial wsparcie jest nowszy i zgodny z directX 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę w jednym kompie i Radeon HD5450 działa bez problemu. O wydajność nie pytaj bo komp tylko do faktur w biurze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mnie ciekawi jeden aspekt bardzo mocno. Wiadomo że topowy blackwell to zespawane dwa chipy. A 4090 była mocno ścięta względem pełnego AD102 (w porównaniu do 3090 vs GA102). Czy 5090 to będzie 1/2 (czyli jeden czip) blackwella a pełny czip będzie w jakimś wyczesanym TITAN RTX 5000 z odblokowanymi funkcjami pro jak pierwsze titany? Czy RTX w ogóle nie zobaczą pełnego czipa 1+1 i max co będzie to tylko jeden pełny rdzeń.
    • A żeby było ciekawiej już od soboty ocieplenie. W poniedziałek w tych regionach gdzie teraz nocami jest przy gruncie -10, ma być nawet +26 w dzień.
    • https://www.facebook.com/LowcyBurzLodzkie/posts/pfbid0QUKddpwnKouxDEZ5JiQZ1Dv2tVCpv2aCbdmEFmZc1mdV7okToA95yJM6zjMkmwdel   Uprawy strasznie ucierpiały.       https://geekweek.interia.pl/technologia/news-winnice-ogrzewane-smiglowcem-polacy-wpadli-na-pomysl-jak-rat,nId,7468592#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome        
    • Witam Może na wstępie podam specyfikacje kompa. Procesor: Intel Core i5-8400, 2.8 GHz RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 (https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/) Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Karta Graficzna: GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6 Dysk SSD: SSD GOODRAM IRDM 240GB 2,5 SATA III   Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 3.5" SATA III   Na dysku SSD zainstalowany jest system + utworzona druga partycja na gry. Z racji, że to mało miejsca, a dysk HDD już nie daje rady przy nowszych tytułach, chciałbym zastąpić go nowym SSD. W ciągu 1-2 lat planuję wymienić również procesor i w razie potrzeby płytę główną z zasilaczem. Na razie jednak jest kolej na nowy dysk i na nim teraz się skupiam. Nie jestem na czasie jeśli chodzi o obecny rynek dlatego potrzebuję pomocy. Czytałem trochę o dyska NVMe i przemawiają do mnie dużo bardziej. Myślę, że pojemność 2 TB będzie wystarczająca. Natrafiłem na model KC3000 firmy Kingston polecany przez wiele osób. Moje główne pytanie jest takie czy ten dysk pasowałby do mojego komputera? Wiem, że to PCIe 4.0, a w płycie głównej mam 3.0, ale podobno też pasuje, a skoro w przyszłości wymieniałbym płytę główną, to już z PCIe 4.0. Czy dokładając ten dysk nie obciąży mi się za bardzo zasilacz (o ile w ogóle będzie mieć na niego wpływ, bo znajduje informację, że pobór mocy to około 3W, ale nie wiem ile w tym prawdy)? Czy nie będzie żadnego problemu, żeby wszystkie dane ze starego HDD przenieść na nowy SSD?   Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.      
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...