Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nalewator

HDD na gry,magazyn danych 2TB CICHY!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Potrzebuję zakupić HDD na gry, magazyn danych.

 

Pojemność 2TB w miarę wydajny i możliwie najcichszy.

 

Obecnie posiadam Samsungi F2 i F3 i dyski są bardzo ciche niestety brakuje mi już miejsca .Poszukuję czegoś równie cichego a wydajniejszego.

 

Cena gra drugorzędną rolę ale wszystko w granicach rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z jego głośnością , no i jak ma się w porównaniu do nowej Barracudy 2TB? Szkoda ,że Samsung już dysków nie robi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski Toshiby do najcichszych nie należą niestety. Są po prostu głośne.

 

Niestety, potwierdzam. Miałem P300, wymieniłem na WD. Blue/Red, do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski 3.5 cala nie należą ogólnie do najcichszych. 2.5 zapewniają cichy szum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsungi które posiadam w moim odczuciu są ciche miałem WD Blue i przy Samsungach był głośny. Najlepiej byłoby kupić SSD tylko ta cena :( Dodam ,że F2 ma chyba 8 lat a F3 niewiele młodszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w kompie 3 x 2TB (Toshiba DT01ACA200). Nie ma problemów z hałasem ale komp stoi we wnęce biurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na magazyn danych to raczej WD Red albo Seagate Ironwolf. Mam ten drugi w wersji 2TB i sobie chwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski Toshiby do najcichszych nie należą niestety. Są po prostu głośne.

Co do wersji 2TB to się nie wypowiem ale wersja 3TB jest względnie cicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na magazyn danych to raczej WD Red albo Seagate Ironwolf. Mam ten drugi w wersji 2TB i sobie chwalę.

 

Kolego a jak jest z wydajnością i głośnością tego Ironwolfa ? W teście na morelach nie wypadł zbyt dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jak jest z wydajnością i głośnością tego Ironwolfa ? W teście na morelach nie wypadł zbyt dobrze.

Bardzo cichy jest, wręcz niesłyszalny. Tylko bardzo duże obciążenie powoduje że słychać głowice. Jednak podczas normalnej pracy jakby go nie było. Jeśli chodzi o wydajność to jest całkiem nieźle. Wcześniej miałem Seagate Barracude 7200 rpm. Miała lepsze czasy dostępu, jednak już samo kopiowanie plików wypadało gorzej. Gry wyczytują się ciut wolniej, ale nie są to różnice znaczące wg mnie. Ironwolf jest szczególnie dobrym dyskiem do większego obciążenia (kilkoma procesami jednoczesnie) i do nieustannej pracy jako magazyn danych. Zresztą do tego był projektowany. W każdym razie jestem z niego zadowolony. Jeden z lepszych dysków jaki miałem, a miałem tego trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
    • Upierając się przy Intelu, zszedłbym do procka 12gen i w zamian wrzucił RTX 4070 Ti Super: https://www.morele.net/inventory/info/227db186/   Do gier będzie to wydajniejsze połączenie niż RTX 4070 Super + CPU 14-gen.   Jeśli komputronik musi być to: https://www.komputronik.pl/product/788171/endorfy-fortis-5.html https://www.komputronik.pl/product/737106/intel-core-i5-12600kf.html https://www.komputronik.pl/product/905177/karta-graficzna-asus-geforce-rtx-4070-ti-super-dual-16gb-oc-dlss-3.html   Zasilacz daj sobie: https://www.komputronik.pl/product/816280/be-quiet-pure-power-12-m-750w.html lub https://www.komputronik.pl/product/800858/msi-mpg-a850g-pcie5.html Ten Seasonic z Komputronika to stara wersja bez ATX 3.0 i wtyczki 12VHPWR pod nowe NVIDIE.
    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...