Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nalewator

HDD na gry,magazyn danych 2TB CICHY!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Potrzebuję zakupić HDD na gry, magazyn danych.

 

Pojemność 2TB w miarę wydajny i możliwie najcichszy.

 

Obecnie posiadam Samsungi F2 i F3 i dyski są bardzo ciche niestety brakuje mi już miejsca .Poszukuję czegoś równie cichego a wydajniejszego.

 

Cena gra drugorzędną rolę ale wszystko w granicach rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z jego głośnością , no i jak ma się w porównaniu do nowej Barracudy 2TB? Szkoda ,że Samsung już dysków nie robi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski Toshiby do najcichszych nie należą niestety. Są po prostu głośne.

 

Niestety, potwierdzam. Miałem P300, wymieniłem na WD. Blue/Red, do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski 3.5 cala nie należą ogólnie do najcichszych. 2.5 zapewniają cichy szum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsungi które posiadam w moim odczuciu są ciche miałem WD Blue i przy Samsungach był głośny. Najlepiej byłoby kupić SSD tylko ta cena :( Dodam ,że F2 ma chyba 8 lat a F3 niewiele młodszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w kompie 3 x 2TB (Toshiba DT01ACA200). Nie ma problemów z hałasem ale komp stoi we wnęce biurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na magazyn danych to raczej WD Red albo Seagate Ironwolf. Mam ten drugi w wersji 2TB i sobie chwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski Toshiby do najcichszych nie należą niestety. Są po prostu głośne.

Co do wersji 2TB to się nie wypowiem ale wersja 3TB jest względnie cicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na magazyn danych to raczej WD Red albo Seagate Ironwolf. Mam ten drugi w wersji 2TB i sobie chwalę.

 

Kolego a jak jest z wydajnością i głośnością tego Ironwolfa ? W teście na morelach nie wypadł zbyt dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jak jest z wydajnością i głośnością tego Ironwolfa ? W teście na morelach nie wypadł zbyt dobrze.

Bardzo cichy jest, wręcz niesłyszalny. Tylko bardzo duże obciążenie powoduje że słychać głowice. Jednak podczas normalnej pracy jakby go nie było. Jeśli chodzi o wydajność to jest całkiem nieźle. Wcześniej miałem Seagate Barracude 7200 rpm. Miała lepsze czasy dostępu, jednak już samo kopiowanie plików wypadało gorzej. Gry wyczytują się ciut wolniej, ale nie są to różnice znaczące wg mnie. Ironwolf jest szczególnie dobrym dyskiem do większego obciążenia (kilkoma procesami jednoczesnie) i do nieustannej pracy jako magazyn danych. Zresztą do tego był projektowany. W każdym razie jestem z niego zadowolony. Jeden z lepszych dysków jaki miałem, a miałem tego trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...