Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

psorek

CPU, RAM, SSD + reszta zestawu, high end

Rekomendowane odpowiedzi

Składam komputer. Przeznaczenie: deep learning, programowanie, gry.

 

Mam już GPU (1080ti founders edition), chcę do tego dołożyć 32gb RAMu z możliwością rozbudowy do 64gb, CPU (7700k lub któryś z Ryzenów w podobnej cenie, chyba że są lepsze propozycje), 256 lub 512 gb ssd i rozsądną resztę zestawu. RAM, CPU i SSD będę kupował w USA, resztę (mobo, chłodzenie i obudowę) w Polsce. Zasilacz już mam, 1200W thermaltake (dokładnego modelu nie pamiętam).

 

Nie zamierzam podkręcać. Miłym dodatkiem byłoby pasywne chłodzenie w idle. Co do budżetu, wydam tyle, ile będę musiał, ale wolałbym dopłacać tylko jeśli rzeczywiście warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakowanie się teraz w kaby lake to wywalanie kasy w błoto skoro za chwilę wyjdzie coffee, więc jak Ci się nie spieszy to poczekaj na i7 8700 z 6 rdzeniami i 12 wątkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety spieszy mi się, gdyby nie to, to poczekałbym na 8700k. Myślę jeszcze o 7800X (też ma 6 rdzeni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do czego to ma służyć tak w ogóle i pod jaką rozdzielczość będzie to podpięte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deep learning, programowanie, CUDA, gry. Większość czasu na Linuxie. Będzie podpięte pod 2-3 monitory 1080p (dwa mam, zamierzam kupić trzeci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A true jakoś ucieklo mi to mimo, że czytałem :)

No to zostaje prawdopodobnie intel, ryzeny (z tego co czytałem [nie wiem czy to w 100% prawda] miały albo mają nadal jakieś niedociągnięcia na linuxie)

Osobiście kupiłbym i7 6700k (uzywanego),(nie grzeje się jak 7700k), do tego płytę na z170 (jakiś gigabyte k3) albo na z270 (tomahawk), ramy najtańsze 2x16gb o taktowaniu 3000mhz, cooler grandis 2 albo Thermalright Macho Rev. B, budę aquarius x70w albo gladius m35, ssd iridium pro na sata albo Patriot Hellfire 240GB na m.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady; chyba skłaniam się w stronę 7800X ze względu na dodatkowe dwa rdzenie (do gier nie potrzebuję, ale do całej reszty się przyda). Skąd masz informacje, że 6700K grzeje się mniej niż 7700K? Jakie płyty główne, jeśli zdecyduję się na 7700K/7800X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i7 6700k, do tego jest masa info w necie odnosnie temperatur. Do 7700k wystarczy tomahawk z270, do 7800x dla siebie brałbym ASRock X299 TAICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...