Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kain

VIA C3 vs VIA C7 - porównanie IPC

Rekomendowane odpowiedzi

Plus test zintegrowanych "GPU" (tak, zdecydowanie w "") i test z użyciem 8500 GT na PCI.

 

Całkiem interesujące platformy, całkiem interesujące wyniki, chcielibyśmy wszyscy zeby AMD czy Intel robili takie postepy z kazda nastepna architektura ;)

 

VIA C3 (Nehemiah) vs VIA C7 (Esther)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno sprzęt użyty w tych testach znaleziono w trakcie prowadzenia wykopów przy budowie drugiej linii metra :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dowcipne :E Przypominam, ze procesory ktore mam od Ciebie sa starsze, napisze Ci specjalna dedykacje :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dowcipne :E Przypominam, ze procesory ktore mam od Ciebie sa starsze

 

Bo są z czasów gdy budowali pierwszą linię metra :E

 

Ciekawe czy w ogóle odpalą :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny test, pamiętam że te procesory już w czasie premiery były przestarzałe, wtedy już pojawiały się DDR2, Athlony na S939 i LGA775 i procesory PD 805, mam na myśli czasy VIA C7, @kain jak byś był zainteresowany przetestowaniem procesora Cyrix GX GXm-233GP to taki posiadam.

 

http://www.cpu-world.com/CPUs/MediaGX/Cyrix-MediaGX%20GXm-233GP%202.9V.html takiego cudaka mam, niestety nie mam mobo do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo są z czasów gdy budowali pierwszą linię metra :E

 

Ciekawe czy w ogóle odpalą :hmm:

 

Jeszcze nie sprawdzalem, za duzo sprzetu w kolejce. Dam Ci znac na pewno :)

 

Bardzo fajny test, pamiętam że te procesory już w czasie premiery były przestarzałe, wtedy już pojawiały się DDR2, Athlony na S939 i LGA775 i procesory PD 805, mam na myśli czasy VIA C7, @kain jak byś był zainteresowany przetestowaniem procesora Cyrix GX GXm-233GP to taki posiadam.

 

http://www.cpu-world.com/CPUs/MediaGX/Cyrix-MediaGX%20GXm-233GP%202.9V.html takiego cudaka mam, niestety nie mam mobo do niego.

 

Nie zgodze sie, ze byly przestarzale. To troche tak jakby dzis o Atomach mowic, ze sa przestarzale. Po prostu zupelnie inny target. Zla opinie C7 ma miedzy innymi dlatego, ze troche ich wyladowalo w laptopach (jak HP mini 2133 czy jakos tak), a do tego sie nie nadawaly za bardzo, zwlaszcza z Vista.

 

A starych procesorow nie pozyczam, to jest sprzet ktory potrafi wziac i zdechnac, wole uniknac ryzyka ze ktos bedzie mial potem pretensje :) Ale dziekuje za propozycje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kain nie miał bym pretensji co do CPU, dzisiaj bardziej interesuję mnie muzyką niż procesory itd. jak by nie działał miał byś fajny breloczek, tylko do oldscoolowych laptopów czuję słabość. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stjepan PW :)

 

I mam pomysl na kolejny artykul - w sumie mam 7 roznych procesorow 1000Mhz takze nasuwa sie sam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdzie Cyrix, jak będziesz mieć mobasa to chcę testy, wiem że działa na 430FX i chyba TX, tam gdzie P133/166/200/166MMX/200MMX/233MMX. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz bardzo dziekuje i jak sprzet odpali przetestuje w czym tylko chcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stjepan PW :)

 

I mam pomysl na kolejny artykul - w sumie mam 7 roznych procesorow 1000Mhz takze nasuwa sie sam :D

 

Oraz nowsze modele w których można wymusić 1000Mhz. Do Via można dodać porównanie Atomów ale to za młody temat.

 

 

Masz w planie Transmete ? Czy to już zbyt egzotyczne ? :E

 

Na marginesie:

Czy pierwszy procesor który "odtwarzał" płynnie MP3 to Pentium I i odpowiedniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszego Atoma, za porownanie posluzy mu VIA Nano X2 1400 :cool:

 

W testach mam tez VIA NANO x2 1200 vs U7600 (Core 2 1200Mhz), bardzo ladnie obrazuje roznice architektur.

Do obu wyniki mam juz gotowe, wiekszosc tekstu tez. Troche sie zastanawiam z jaka czestotliwoscia dodawac nowe tresci na strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z produktów tej firmy miałem:

- 486 DX 40 Cyrix - odpalałem na nim Windows 95.

- był też Cyrix 686 P150+ (120 MHz@133 MHz). Latał na nim bez problemu Windows 98. To akurat nie wina CPU ale strasznie się wtedy ze swoim PC umordowałem. Miałem go na płycie głównej Super Grace. Jak zainwestowałem w grafikę na AGP (przesiadka z VGA na ISA), to za cholerę nic nie chciało na tym działać. Najpierw Riva ZX, którą w ostateczności zwróciłem. Potem S3 Savage 3D i przynajmniej pod pulpitem się nie wieszała, ale już odpalenie 3D kończyło się czarnym ekranem. Budżet licealny był znikomy, więc i możliwości znalezienia przyczyna takiego stanu rzeczy żadne. Aż któregoś razu pożyczyłem od kolegi Pentium 200 MMX...i eureka:). Już tego samego dnia w moim PC na tej płycie wylądował AMD K6-2 450 MHz i cieszyłem się wreszcie poprawnie działającym kompem.

 

Dalej to było już samo AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mialem nic Cyrixa nigdy. Do 2000r siedzialem na 386DX40 (ktore mam do dzis), potem juz bylo duzo zmian. Ale teraz mam wszystkie mozliwe modele Cyriksow wiec nadrabiam brak doswiadczenia. Tylko naprawde przetestowanie jednego procesora zajmuje bardzo duzo czasu, taki Cinebench R10 potrafi latac po 15h, a musze go przeciez trzy razy uruchomic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kain - może zacznij te proce ( zwłaszcza te z budowy z 1 linii metra od Pentium-a ) binować jak XtremeAddict i sprzedawać szczerbaty.gif Taki Cyrix II na 350 Mhz... To się musi sprzedać szczerbaty.gif

 

A tak serio... To się w ogóle da podkręcać? tongue.gif Strasznie podoba mi się ten motyw z retro elektroniką. Czekam na Twój artykuł !!

 

P.S

 

Tylko naprawde przetestowanie jednego procesora zajmuje bardzo duzo czasu, taki Cinebench R10 potrafi latac po 15h, a musze go przeciez trzy razy uruchomic :)

 

 

- Bo nie umiesz testować. Pewnie klikasz single core benchmark i się dziwisz...

img_1232531.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy ich nie sprzedam, ta kolekcja to moje zabezpieczenie emerytalne :E

 

Daja sie podkrecac, Cyrix z dobrym chlodzeniem na znacznie nowszej od niego plycie poszedl mi z 2x66Mhz na 2x100Mhz. Roznica w wydajnosci kosmiczna, glownie przez magistrale. Ale ogolnie nie krece tych procesorow zbyt mocno, wolalbym niczego nie uszkodzic ;)

 

1 pazdziernika wrzuce duzy test Ryzen vs Phenom II rdzen w rdzen i zegar w zegar. Wyniki mnie bardzo zaskoczyly. Kolejny artykul (10 pazdziernika, zamierzam wypuszczac regularnie) bedzie retro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwuję jedno miejsce w 1 rzędzie :)

 

Phenom II mówisz... właśnie z 1090T przesiadłem się na 6700k, którego mi wygrzebał na forum PentiumD szczerbaty.gif Ten test będzie na pewno ciekawy. Zwłaszcza w renderingu i poborze mocy. ( Pomiędzy FX-ami a Ryzenem nastąpiła dość znaczna zmiana w przydzielaniu klasy energetycznej. Również TDP uległo zmianie. Zrezygnowano z czystego PowerDraw i bardziej uzależniono algorytm od temperatur HSF )

Genialny pomysł na test bigsmile.gifthumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

chciałbym pochwalić autora sam pomysł na testowanie starych platform i procków, dobrze że ktoś odświeża te dane i zostawia dla potomności.

popieram również fakt trzymania wyników testów i opisów na zewnętrznej stronie utrzymanej w prostym stylu - mam wrażenie że właśnie specjalnie takim jakby ktoś wpadł na szalony pomysł oglądać tą stronę na tak starych jak testowane prockach.

@EDIT przeczytałem WORKLOGA - wygląd strony wynika z braku czasu autora, aleeee... mi osobiście z tym wyglądem strony dobrze, przypominają się stare czasy stron otwieranych po uprzednim wykręceniu 0202122 :)

 

Zdaje się że testowane też były stare karty graficzne kiedyś - liczę na wincyj takich testów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kart graficznych mam mnóstwo, w tym parę perełek typu S3 na PCIE czy 6600GTx2 na jednym PCB (Gigabyte którego modelu akurat nie pamiętam). Parę fajnych na AGP i PCI też, ale niestety te testy to naprawdę mnóstwo pracy i czasu więc wszystkiego na raz nie zrobie, z czegoś jednak muszę żyć ;)

 

Najpierw będą CPU, mam wyniki niektórych testów nawet dla 386 więc to będzie punkt startowy. Testowego JPGa z artykułów otwiera w jedyne 57 minut (ale i tak się zdziwilem że daje radę). Z czasem pojawia się rankingi i możliwość zestawiania ze sobą dowolnych CPU. Jak to skończę to się wezmę za GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś karty/procesory, które nie trafiły do regularnej sprzedaży? Mnie się zawsze marzyła seria artykułów o sprzęcie typu Voodoo 5 6000, Glaze3D (ponoć istniały jakieś działające, wyświetlające piksele prototypy), Larrabee (pierwsza wersja, z prawdziwymi wyjściami obrazu, była kiedyś demonstrowana na IDF-ie, a ostatnio gdzieś w Rosji znalazł się działający egzemplarz, tylko sterowników nie ma)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kart graficznych mam mnóstwo, w tym parę perełek typu S3 na PCIE czy 6600GTx2 na jednym PCB

Pochwalisz się fotką tego cudeńka? Jakbyś miał chwilę oczywiście. Chętnie bym zobaczył wink.gif W ogóle masz zajebiste hobby. Człowiek w pewnym momencie przestał zwracać uwagę, jak gigantyczny postęp dokonał się w tym segmencie. A to przecież nie takie znowu antyczne czasy.

 

@Mateusz - z zeszłego roku pamiętam artykuł o historii 3dfx. Ciepło się przyjął, był ciekawy. Mam nadzieję, że Twoje marzenie się spełni, bo byłaby to świetna seria artów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz - przeceniasz moje mozliwosci ;)

 

Wczoraj poswiecilem 2h na czyszczenie i przejrzenie kart graficznych AGP, powinienem dostac dodatek za szkodliwe warunki pracy :E Syf i brud straszny, ale to oprocz jednej karty (5900 Ultra z uniwersalnym AGP ktora kupilem celowo do testow) sprzet ktory po prostu wyladowal w pudelkach jako aktualnie niepotrzebny. W kazdym razie kart AGP mam co najmniej 26. Chociaz wydaje mi sie, ze w garazu mam jeszcze jedno pudelko :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, 10 pazdziernika bedzie ciekawostka dla fanow (sa tacy poza mna? :E ) VIA - Via Nano x2 1200Mhz vs U7600 1200Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie zdobyc jednordzeniowe Nano 1Ghz takze uzupelnie powyzszy test o jego wyniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wyjeżdżam na dłuższy czas, ale pójdę i o 2 w nocy do McDonalds gdzieś na trasie Amsterdam - Rotterdam żeby przeczytać ten test szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Assassin jest normalnie dostępny na polskim Amazonie w świetnej cenie: https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ Do 4000D lepiej dokupić ze dwa wentylatory na front. Alternatywnie be quiet! 500DX: https://www.ceneo.pl/93925243 Lepszy dysk: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-crucial-t500-2tb-z-radiatorem-m-2-2280-pci-e-gen4-ct2000t500ssd5-14998454806 Ale gwarancja tylko sprzedawcy, trzeba zarejestrować na stronie producenta żeby mieć gwarę Cruciala. Alternatywnie: https://www.x-kom.pl/p/672287-dysk-ssd-seagate-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-firecuda-530-heatsink.html https://www.ceneo.pl/119352284 Ogólnie Samsung się nie opłaca, ich dyski już się nie wyróżniają.
    • Ja tam zbliżam się do 30h i już skończyłem 10 rozdział. Ciężko oderwać się od ekranu, bo co chwilę się coś dzieje. Poboczne zadania robię jedynie jak jestem w pobliżu zleceniodawcy. Niczego specjalnie nie szukam, bo dla mnie takie odhaczanie pozycji z listy rzeczy do zrobienia jest głupie. Jeszcze sporo przede mną, ale spokojnie oceniłbym ten tytuł na 9/10 i typował, że będzie to tegoroczne GOTY. Gdyby system walki był lepszy to już w ogóle byłbym zachwycony.
    • Ja mimo ze gadam natywnie po angielsku to lubie miec napisy bo chce zrozumiec 100% tego co mowia. Czesto w grach masz terminy z zakresu virusologii jak tutaj czy inne terminy technologiczne jakich czlowiek nigdy nie slyszal ani nie uzywal 
    • Rozpoczyna się zaoranie CBA, pytanie jest takie co zrobi z tym Duda, gdyż PiS-iory już kwiczą . Kamiński, jesteś twarzą tego wszystkiego, co CBA się skompromitowała. https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-nagly-apel-mariusza-kaminskiego-do-cba-przetrwajcie,nId,7420258
    • zasilanie dodatkowe mi nie przekadza, dysk jest dobrze odczytywany ( jest o dziwo lepiej odczytywany niz taki ssd lexar czy patriot (pewnie dlatego ze mam dodatkowe zasilanie prądkowe)) no i jest duzo tanszy.    muszę ogarnąć jakiś pojemnik na te dyski dyski 2,5 zewnetrzne na usb nie biore nawet pod uwagę, nie zdąrze go zapełnić a juz sie zepsuje
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...