Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wruszka

Procesor do zestawu - Ryzen 1600 vs i5 7500 + gtx 1060

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy z forum pomogli mi złożyć poniższy zestaw w zastępstwie za obecnego staruszka, jedyną wątpliwość, która mi pozostała to wybór procesora.

 

Gdzie nie czytam każdy poleca Ryzena, ale ja się zastanawiam czy przy moich wymaganiach ma to w ogóle jakieś znaczenie.

Moje wymagania są bardzo małe, komputera używam do gier i codziennych zastosowań - internet, multimedia. Nie będę się bawił w OC nie gram we wszystkie najnowsze gry przede wszystkim oczekuje żeby nowy zestaw był jak najbardziej bezobsługowy i żeby posłużył przez lata (około 5+) przy zachowaniu zadowalającej wydajności. Nie chce czekać na coffee lake ze względu na sporą wyższą cenę zestawu a nie chce wychodzić ponad to co poniżej.

 

Jeśli wybralibyście Ryzena bardzo proszę o polecenie płyty głównej, która będzie pasować do całego zestawu i przede wszystkim obudowy - najlepiej z linkiem do esc.pl

 

Patrząc całościowo wyszło coś takiego:

Palit GeForce GTX1060 DualFan 6GB DDR5 192bit (1708/8000, Micron) - 1269 zł

Intel Core i5-7500 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/ - 839 zł

AsRock H110M-ITX/AC /intel H110, DDR4, LGA1151/ - 299 zł

Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny - 230 zł

Crucial 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED - 290 zł

Fractal Design Define Nano S (Black) - 199 zł

GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC - 399 zł

Seagate Desktop 1TB 7200rpm 64MB cache SATA600 - 189 zł

Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB - 449 zł

Całość 4163 zł

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 5+ lat bierz Ryzena 1600, za kilka lat podziękujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że faktycznie Ryzen jest lepszą opcją, ale problemem staje się faktor cenowy...trzeba sporo dołożyć, sam procesor to jakieś 100 zł, ale widzę, że problemem jest płyta.

 

W esc.pl nie widzę żadnej na mini ITX w okolicach 300 zł chyba, że coś przeoczyłem?? a nie ukrywam, że bardzo zależy mi żeby utrzymać nieduże rozmiary komputera i najchętniej zostałbym przy tej obudowie Fractal Design Define Nano S bo na prawdę wpadła mi w oko.

 

Więc przy moim bardzo mało wymagającym użytkowaniu myślę, że nie warto dokładać kolejnych 300-400 zł tylko po to żeby to był Ryzen, nawet jeśli komputer ma posłużyć jakieś 5 lat.

 

 

Jeśli chodzi z kolei o coffee lake to jestem kompletnym laikiem. Proszę o podpowiedź, czy jest szansa, że pojawi się jakiś procesor + płyta główna na mini ITX w okolicach miesiąca lub maksymalnie dwóch?

Przede wszystkim zależy mi na cenie całości procesor max. 900-1000 zł + płyta max. 300-400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi z kolei o coffee lake to jestem kompletnym laikiem. Proszę o podpowiedź, czy jest szansa, że pojawi się jakiś procesor + płyta główna na mini ITX w okolicach miesiąca lub maksymalnie dwóch?

Przede wszystkim zależy mi na cenie całości procesor max. 900-1000 zł + płyta max. 300-400 zł

 

Tak, zostały już zapowiedziane płyty ITX. Cenowo ciężko powiedzieć, na obecną chwilę bęzdie ciut drożej jak przy premierze Kaby Lake. Mógłbyś pocelować np. i5-8400 + (niestety) Z370, ponieawż tańsze płyty do zablokowanych procków będą dopiero w 2018.

http://pclab.pl/news75394.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz intela, będzie wydajniejszy w codziennym użytkowaniu

@up

Błysnąłeś tą odpowiedzią. Podaj przykłady w codziennym użytkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 5+ lat bierz Ryzena 1600, za kilka lat podziękujesz ;)

+1 :thumbup: z mojej strony przyszłościowo na kilka lat do przodu - Ryzen 1600. W końcu coś się rusza do przodu jeśli chodzi o liczbę rdzeni i wątków oprogramowanie i gry w końcu ruszą za tym trendem tym bardziej, że planujesz komputer na 5+ lat w przyszłość. Inna sytuacja byłaby gdybyś panował jednostkę na najbliższe 2 lata.

 

Chyba, że masz czas i chcesz poczekać na premierę i5 Coffee, będzie 6/6 więc całkiem nieźle, a i ceny Ryzenów powinny "teoretycznie" spaść. Premiera niby 5.10 tego roku, więc wiele czasu nie zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z forum pomogli mi złożyć poniższy zestaw w zastępstwie za obecnego staruszka, jedyną wątpliwość, która mi pozostała to wybór procesora.

 

Gdzie nie czytam każdy poleca Ryzena, ale ja się zastanawiam czy przy moich wymaganiach ma to w ogóle jakieś znaczenie.

Moje wymagania są bardzo małe, komputera używam do gier i codziennych zastosowań - internet, multimedia. Nie będę się bawił w OC nie gram we wszystkie najnowsze gry przede wszystkim oczekuje żeby nowy zestaw był jak najbardziej bezobsługowy i żeby posłużył przez lata (około 5+) przy zachowaniu zadowalającej wydajności. Nie chce czekać na coffee lake ze względu na sporą wyższą cenę zestawu a nie chce wychodzić ponad to co poniżej.

 

Jeśli wybralibyście Ryzena bardzo proszę o polecenie płyty głównej, która będzie pasować do całego zestawu i przede wszystkim obudowy - najlepiej z linkiem do esc.pl

 

Patrząc całościowo wyszło coś takiego:

Palit GeForce GTX1060 DualFan 6GB DDR5 192bit (1708/8000, Micron) - 1269 zł

Intel Core i5-7500 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/ - 839 zł

AsRock H110M-ITX/AC /intel H110, DDR4, LGA1151/ - 299 zł

Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny - 230 zł

Crucial 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED - 290 zł

Fractal Design Define Nano S (Black) - 199 zł

GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC - 399 zł

Seagate Desktop 1TB 7200rpm 64MB cache SATA600 - 189 zł

Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB - 449 zł

Całość 4163 zł

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi!

zależy w czym, w nowych grach jak civilizacja vi czy players unknown battle grounds podkręcony ryzen 1600 jest porównywalny z podkręconym do prawie 5Ghz i7kaby, gdzie znajdzie się i5 4c/4t? w starszych każdy cpu da radę. Na 4 wątkowcach są zauważalne przycinki w niektórych grach czy microstutter, piszę to jako właściciel i5 haswell@3.8Ghz. Na płycie z chipsetem innym niż z170/z270 taktowanie turbo i5 7500 dla wszystkich 4 rdzeni wynosi tylko 3600Mhz :/ to gdzie ty go chcesz porównywać do ryzena ???

 

zdecydowanie 1600x tym bardziej, że co roku możesz wymenić na nową generację małym kosztem.

 

w testach techspot ryzen 1600@4Ghz jest słabszy od i7 7700k@4.9Ghz przy użyciu gtx1080 w fullhd o 5% i w 1440p o 2%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idziesz w itx to tylko intel zapomnij o oc wiec ryzen odpada chyba że myślisz o duzej obudowie i małej płycie ale jaki byłby sens takiej konfiguracji albo hałas ci nie przeszkadza. Od 4,5 roku jest na itx i powiem tylko tyle żadne oc nie wchodzi w grę sam pozbyłem się i5.7600k (nawet zrobiłem delida) i wróciłem do i5 6500 i przy udervoltingu do 1.024V mam teraz w rvz01 29-31C przy 370-420obr cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo można uzyskać przy ryzenie i dużej obudowie. Ryzen jest chłodny, nie ma problemów z temperaturami. Również można zrobić UV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo można uzyskać przy ryzenie i dużej obudowie. Ryzen jest chłodny, nie ma problemów z temperaturami. Również można zrobić UV.

 

Tylko jaki jest sens kupowania ryzena bez oc do ITX o tym pisze wyżej i o to mi chodzi. AMD aż się prosi o OC i masz je "za darmo" i w dodatku z fajnym colerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyt:"Jeśli wybralibyście Ryzena bardzo proszę o polecenie płyty głównej" gdzie tutaj mowa o ITX scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyt:"Jeśli wybralibyście Ryzena bardzo proszę o polecenie płyty głównej" gdzie tutaj mowa o ITX scratchhead.gif

 

Tutaj: Fractal Design Define Nano S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idziesz w itx to tylko intel zapomnij o oc wiec ryzen odpada chyba że myślisz o duzej obudowie

Przecież Nano S jest dużą obudową ;) a nawet b. dużą jak na ITX - sporej wielkości coolery wejdą, przewiew da się zrobić, więc problemów z temperaturą nie będzie...

 

Od 4,5 roku jest na itx i powiem tylko tyle żadne oc nie wchodzi w grę sam pozbyłem się i5.7600k (nawet zrobiłem delida)

i wróciłem do i5 6500 i przy udervoltingu do 1.024V mam teraz w rvz01 29-31C przy 370-420obr cisza.

A to trzeba było wybrać obudowę mniej płaską, gdzie duże chłodzenie wejdzie i taki i5@4 nie będzie problematyczny w chłodzeniu...

Swoją drogą to trochę sporo te 1.024V (3.3GHz na wszystkich jajkach mam przy 0.93V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj: Fractal Design Define Nano S

 

Bez problemu do tej budy wejdzie ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy w czym, w nowych grach jak civilizacja vi czy players unknown battle grounds podkręcony ryzen 1600 jest porównywalny z podkręconym do prawie 5Ghz i7kaby, gdzie znajdzie się i5 4c/4t? w starszych każdy cpu da radę. Na 4 wątkowcach są zauważalne przycinki w niektórych grach czy microstutter, piszę to jako właściciel i5 haswell@3.8Ghz. Na płycie z chipsetem innym niż z170/z270 taktowanie turbo i5 7500 dla wszystkich 4 rdzeni wynosi tylko 3600Mhz :/ to gdzie ty go chcesz porównywać do ryzena ???

 

zdecydowanie 1600x tym bardziej, że co roku możesz wymenić na nową generację małym kosztem.

 

w testach techspot ryzen 1600@4Ghz jest słabszy od i7 7700k@4.9Ghz przy użyciu gtx1080 w fullhd o 5% i w 1440p o 2%.

 

Wspomniałeś o wydajności Ryzena w PUBG. Miałbyś może link do jakichś testów procesorów w tej grze bo chciałbym się im przyjrzeć. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Swoją drogą to trochę sporo te 1.024V (3.3GHz na wszystkich jajkach mam przy 0.93V).

 

Nie idzie niżej taka sztuka . mam problem z grami w flash reset murowany po włączeniu w przeglądarcze. Syntetyki oraz W3 , lol, Doom idą poniżej 1V tak wiec taką wartość zostawiłem.

i5 6500 boostuje do 3600Mhz

 

Co do budy to tylko płaskie wygląd pod tv bezcenny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...