Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zdziwiony

i5-7600k OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie wszedłem w posiadanie mojego pierwszego procesora Intel :) No i chciałbym go podkręcić... Na chwilę obecną podkręciłem CPU do 5,1GHz przy napięciu vcore 1,35V - wydaje mi się, że dosyć przyzwoicie. RAM chodzi na 3000MHz załadowanym z profilu XMP. Po włączeniu XMP napięcia zmieniają się z:

CPU SA Voltage 1,064V

CPU IO Voltahe 0,960V

na

CPU SA Voltage 1,26V

CPU IO Voltage 1,26V

Oczywiście podnosi się też napięcie dla kości RAM na 1,35V - ale to normalne, bo takie napięcie jest zapisane w profilu XMP.

 

I tutaj rodzą się moje pytania: Czy takie napięcia CPU SA i IO są bezpieczne i właściwie co to za napięcia? Czy mogę "jechać" na dłuższą metę na 1,35V Vcore? Wiem, że napięcie 1,4V jest już lekko niebezpieczne, ale czy 1,35V też będzie prowadziło do jakiejś zauważalnie szybszej degradacji CPU?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz czym testujesz stabilność i jakie maksymalne temperatury odnotowujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuję w OCCT - bez AVX temperatury wahają się w granicach 85'C, a z AVX... Szkoda gadać :E

Zbiłem takty na 4,6GHz @1,2V i temp z AVX w OCCT nie przekracza 83'C (bez ~70) chodzi już tak 20min i wszystko wydaje się OK :) Tylko... co z tymi napięciami CPU SA Voltage i CPU IO Voltage? Nie ruszać? Zostawić na auto?

 

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie Masz chłodzenie CPU, oraz jaką obudowę i ile jest w niej zainstalowanych wentylatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie Masz chłodzenie CPU, oraz jaką obudowę i ile jest w niej zainstalowanych wentylatorów?

SilentiumPC AQUARIUS AQ-X70W (3 wentylatory) i SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Wczoraj ustawiłem procka na 4,8Ghz @1,22V - temperatury pod obciążeniem max 71'V (z AVX 86'C) - wydaje mi się, że znośne, aczkolwiek dziwię się trochę, że te AVX tak procka wygrzewa... Pomijam fakt, że chłodzenie leciutko ciepłe - glut jednak robi swoje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest niestabily powyżej 3.8 MHZ.

 

3.8MHz to zegar troche jak w Commodore 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*4.8Ghz

 

Na jakim napięciu? Mój robi stabilne 5,1Ghz na 1,35-1,36V - tylko, że temperatura zabija... Także wolę opcję 4,8 na 1,22V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime95 prawdę Ci powie, co te ustawienia mają wspólnego z prawdziwą stabilnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime95 prawdę Ci powie, co te ustawienia mają wspólnego z prawdziwą stabilnością.

A LinX 0.7.2 ukradkiem skomentuje (nie)sprawność układu chłodzenia szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime95 prawdę Ci powie, co te ustawienia mają wspólnego z prawdziwą stabilnością.

 

Bałem się go trzymać dłużej jak minutę w OCCT - dobijał do 100'C po ustawieniu większego limitu temp :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest potencjał. Dawaj delida i sprawdź jeszcze raz.

 

W zasadzie temperatury są znośne przy aktualnych ustawieniach, a dla tych 300Mhz więcej szkoda mi gwarancji i roboty :P

Za trzy, cztery lata - jeżeli nie będzie żadnej rewolucji na rynku CPU planuję wymienić na używanego i7-7770k (najlepiej, żeby już był skalpowany) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...