Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SebeKu

Monitor 25" WQHD DELL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

pomogliście z doborem laptopa(ACER VX15, 1050Ti) to i pewnie z monitorem pomożecie :P

Potrzebny jest monitor do hobbistycznego programowania, modelowania 3D, obróbki zdjęć, oglądania filmów etc.

W sumie po przeczytaniu wielu wątków zdecydowałem się na DELLa 25" (miało być 27" ale po testach u znajomego ten rozmiar okazał się być zbyt dużym na moje potrzeby)

Pytanie jest następujące, który z trzech modeli DELLa wybrać: U2515H, UP2516D czy U2518D?

No chyba że jest jakiś inny 25" monitor WQHD który bije te delle na głowę, jest w miarę uniwersalny i ma podobne ramy cenowe?

Miałbyć UP2516D (w DE około 360Eur) ale obawiam się o backbleeding na ciemnym tle i wstępnie skierowałem wzrok na U2515H (trochę tańszy ale ma podobno minimalnie gorsze odwzorowanie barw no i te przyciski). Teraz w wyborze namieszało pojawienie się U2518D na temat którego nie znalazłem za dużo recenzji...

 

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę opisane przez Ciebie zastosowanie myślę, że nie będzie między tymi monitorami znaczącej w sensie odczuwalnej różnicy. Wybierz ten, który podoba Ci się z wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dokonalem. Pewnie zdecyduje sie na ten nowy model ale to dopiero w pazdzierniku (urlop).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor stoi na biurku.

Pierwsze wrażenie - mały! Wcześniej twierdziłem, że jednak 27' to będzie dla mnie za dużo (siedzę z odległości ok. 70cm). Po przesiadce z LG 22' (16:10), wymiary ekranu z ramkami (338x507) na Della 25' (16:9) (331x567) myślałem, że różnica będzie bardziej widoczna. Fakt, U2518D - ma na prawdę cienkie rameczki (7mm każda ze stron). Nie wiem, czy teraz nie skusiłbym się na 27' :)

 

Drugie wrażenie kolory! - rzeczywiście porównując do starego już LG jest duuuużo lepiej.

 

Trzecia sprawa - bleeding. Co prawda na zdjęciach wygląda to gorzej niż jest w rzeczywistości ale... zresztą oceńcie sami:

 

1c7290941f729c3emed.jpg

 

bd1785c418208235med.jpg

 

RGB:

 

3255396fd7886a91med.jpg

 

3f96463ea670c28dmed.jpg

 

7ec52a1f87a2cc88med.jpg

 

Kolejna sprawa.

Zauważalna jest różnica pomiędzy lewą a prawą stroną ekranu szczególnie na białym tle.

Lewa sprawia wrażenie zżółkniętej, natomiast prawa wygląda dobrze.

Niestety nie da się tego dobrze pokazać.

 

12df04fb6a390da9med.jpg

 

d7bafafbc057c97dmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na białym tle ta nierównomierność by mi przeszkadzała.

Wyciek światła w ciemności już raczej nie.

27 cali też mnie korci :)

Zostawiasz, wymieniasz czy oddajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien go, cos jest nie tak z panelem bo tej nierownomiernosci bieli nie ma prawa tam byc. Moj U2515H ma troche mniejszy bleeding.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta żółta poświata od lewej do środka ekranu najbardziej mnie irytuje. Gdy spojrzę przy czarnym tle na prawą stronę - widać "białe podświetlenie", po lewej wyraźnie żółte... Monitor raczej zwrócę tylko co dalej. Ten sam model? 27'? Jednak do U2717D musiałbym dołożyć 650 zł. Sporo. Sam nie wiem co robić.

 

Foto pod kątem. Średnio to oddaje, ale...:

 

bb947c7b775ca8a8med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo to wygląda.

Ta nierównomierność na białym będzie męczyć wzrok.

Jeśli zastanawiałeś się nad większą pow. roboczą to może 27cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozważam te 27 cali.

Zakupów dokonałem w emag.pl. Co prawda wziąłem na raty (10x0%), ale to niczego nie zmienia. Mam dwie opcje do wyboru i zastanawiam się teraz czy wybrać "zwrot gotówki" co wiąże się z odstąpieniem od umowy kredytu czy przyjąć "kartę podarunkową" i wykorzystać ją w "przyszłości" na zakup tego samego modelu - ewentualnie z dopłatą do owych 27 cali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj z U2717D, bo możesz trafić na coś takiego:

 

https://zapodaj.net/75526f39786ab.jpg.html

 

Generalnie ja odradzam tego della. Mam, bo na razie nie mam na co zmienić, ale moim zdaniem szkoda na niego kasy (a sam wywaliłem ponad 2600 ponad rok temu).

 

Może lepiej poszukać poprzednika, czyli U2715H? Jest na matrycy LG, w przeciwieństwie do nowego modelu, którego wyposażyli w panel Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro powinienem mieć 31,5 cale WQHD od Acera. Szukając przed zakupem to w przypadku 27 IPS to niemal każdy może cierpieć na kolorowy bleeding. Podałem się i ustrzeliłem 32 cale ze względu na matryce ADS-IPS od BOE, tutaj podobno występuje tylko bleeding, ponadto jest szybka i każda robi 75Hz. Zobaczymy jak to się będzie sprawować, bo 32 w cenie niższej niż 27, to może być ciekawe, ale jestem relatywnie spokojny, bo ta sama matryca jest w Asusie VA32AQ. Ponadto mam cichą nadzieje, że ta plamka pozwoli mi na korzystanie z monitora bez skalowania pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro powinienem mieć 31,5 cale WQHD od Acera. Szukając przed zakupem to w przypadku 27 IPS to niemal każdy może cierpieć na kolorowy bleeding. Podałem się i ustrzeliłem 32 cale ze względu na matryce ADS-IPS od BOE, tutaj podobno występuje tylko bleeding, ponadto jest szybka i każda robi 75Hz. Zobaczymy jak to się będzie sprawować, bo 32 w cenie niższej niż 27, to może być ciekawe, ale jestem relatywnie spokojny, bo ta sama matryca jest w Asusie VA32AQ. Ponadto mam cichą nadzieje, że ta plamka pozwoli mi na korzystanie z monitora bez skalowania pulpitu.

 

jaki model acera zamówiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer EB321HQUAWIDP jest jakaś przecena teraz i są za 1480-1500 zł. Jeszcze jakiś czas temu były między 1800-2000 zł. Dlatego zaryzykowałem. Kontrast 1:1200 statyczny, podobno niezłe kolory i powinna być dobra do grania. Wygląd też niezły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer EB321HQUAWIDP jest jakaś przecena teraz i są za 1480-1500 zł. Jeszcze jakiś czas temu były między 1800-2000 zł. Dlatego zaryzykowałem. Kontrast 1:1200 statyczny, podobno niezłe kolory i powinna być dobra do grania. Wygląd też niezły.

 

ciekaw jestem Twojej opinii jak dojdzie. Coś podobnego szukam, uparłem się co prawda przez jakiś czas na AMVA koniecznie- jednak jest słaby wybór, co powili skłania mnie do szukania IPS, po aktualnej TN i tak będzie na+.

 

btw. w opisach w/w monitora rozbroił mnie: Kontrast: 100 000 000:1- na forum mva.pl zawału by dostali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer ma przekłamaną specyfikację, bo podaje statyczny na poziomie 3000:1, a wtedy musiałby być panelem AMVA. Jedyna matryca to ADS od BOE. Ponadto znalazłem jeszcze częściowego bliźniaka acera, którym jest medion eraser i ten też ma matrycę ADS. Jeśli panelook ma prawdziwe info to sama matryca jest w dodatku 10-bitowa. Myślę, że źle nie będzie, a biorąc pod uwagę cenę 1,5k zł to pewnie będę co najmniej zadowolony. ADS-IPS mam w telefonie i nie ma się do czego przyczepić, ciekawe jak ta technologia sprawuje się na większym panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

...

 

btw. w opisach w/w monitora rozbroił mnie: Kontrast: 100 000 000:1- na forum mva.pl zawału by dostali :)

 

Nikt by zawału nie dostał, nawet gdybyś tam kolejnych dziesięć zer dopisał. Raz to nie parametr kluczowy, a dwa do danych wyssanych z palucha można i podejsć z dystansem, a nie podwyższonym tętnem. Ten LCD w zastosowaniach graficznych zapewne będzie zwykłym szmelcem i tu jest koniec dyskusji jesli idzie o mva. Do giercowania, filmów i czegoś tam jeszcze, może być dla kogoś znośny, więc tu też przesadnej dyskusji nie ma.

 

Ktoś chce tanio i wielkie, to swój rynek ma, ktoś inny woli mniejsze i lepsze w tej samej (a niekiedy i wyższej) cenie, to też jakiś rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt by zawału nie dostał, nawet gdybyś tam kolejnych dziesięć zer dopisał. Raz to nie parametr kluczowy, a dwa do danych wyssanych z palucha można i podejsć z dystansem, a nie podwyższonym tętnem. Ten LCD w zastosowaniach graficznych zapewne będzie zwykłym szmelcem i tu jest koniec dyskusji jesli idzie o mva. Do giercowania, filmów i czegoś tam jeszcze, może być dla kogoś znośny, więc tu też przesadnej dyskusji nie ma.

 

Ktoś chce tanio i wielkie, to swój rynek ma, ktoś inny woli mniejsze i lepsze w tej samej (a niekiedy i wyższej) cenie, to też jakiś rynek.

 

zgadzam się jak najbardziej- co do mojej wypowiedzi z dala byłem od podwyższonego tętna.

 

Ja jutro powinienem mieć 31,5 cale WQHD od Acera....

 

dotarł? Jak tak to jakie są pierwsze wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dotarł, jutro ma być do odebrania. Jak dotrze to napiszę, co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wreszcie dziś odebrałem tego Acera i wygląda to nieźle jak za tę kasę. Na razie po jakiś 15 minutach to nawet bardzo pozytywnie. Komplet kabli w komplecie dvi-d + dp, + oczywiście prund na UK i EU. Na razie muszę przywyknąć, bo blisko mu do 6500k nawet przy ustawieniu koloru na zimny, potem się pobawię łapkami, bo jest sześcioosiowy korektor dla kolorów. Matryca 8bit + FRC to nie jest pełne 10 bit, ale przejścia są prawilne. Po DP można sobie ustawić max 1620p potem pobawię się prawdziwymi niestandardowymi rozdziałkami 16:9 i OC. Drapie się też po głowię, bo albo trafiłem matrycę bez wyraźnego bleeda, albo jest jeszcze za jasno aby go dojrzeć na czarnym tle. Znaczy nawet na 100% jasności nie wywala mi żądnych widocznych plam na ekran. Kolory bardzo ładne i naturalne. Za to kąty widzenia w poziomie są plus minus jak w S-MVA, tylko tu się pojawia się glow na ciemnym, a na VA była utrata kontrastu i nasycenia. Jak się ściemni to porobię fotki, bo wtedy powinny wyjść ewentualnie wszystkie felery i będę wiedział jak się to w graniu sprawdza. Jednak koniec końców to nawet jakbym zapłacić i 2k zł to byłbym zadowolony :E

Spadam postrzelać do szturmowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...