Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

quong

Zestaw z i5 2500K na pokładzie

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że jest trochę tematów o podkręcaniu procesora i5 2500K ale wszystkie są zależne od tego jaką kto ma obudowę, miejsca w niej, samą płytę główną i pod to dobierane jest odpowiednie chłodzenie i dalsze możliwości OC. W moim przypadku wygląda to tak:

 

Mam taki sprzęt:

 

Procesor: Intel i5 2500K

Płyta Główna: ASUS P8P67-M (nie pro)

Ram: 4x2GB

Grafika: Geforce GTX 660Ti

Obudowa: Cooler Master Elite 334

 

Tak to wygląda w środku. -> https://imgur.com/a/y80We - sorry za jakość foto robione główką od szpilki, heh

 

Chciałbym zrobić OC tego procesora ale zupełnie nie wiem co tu mogę włożyć (uwzględniając to ile tam jest miejsca) - chodzi mi rzecz jasna o wspomniane chłodzenie. Nie wiem co się tam da wsadzić i ile mogę na tym procku pocisnąć do przodu. Chodzi mi o bezpieczny OC, bez przesadyzmu i żyłowania. Mam ten sprzęt od czasu premiery Wiedźmina 2 z lekkim upgradem i chcę by jeszcze trochę mi posłużył - nie mam na razie kasy na pełną modernizację.

 

Dodatkowo chciałem zapytać, zakładając zrobienie OC procesora, na co mógłbym zmienić jeszcze tego swojego GTX'a tak by moc z OC procesora uzupełniała się z mocą karty, a nie jedno dławiło już drugie? Kiedyś wymieniałem 560TI na 660Ti, więc i teraz myślałem, żeby opchnąć 660Ti i wymienić na coś wyższego i używanego za niewielką dopłatą ale coś co mi jeszcze pociągnie ostatnimi dechami tego kompa do przodu.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

 

EDIT: Do procesora myślałem nad SilentiumPC ale w sumie nie wiem co będzie lepsze/da się włożyć: Fortis czy Fera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czy sie zmiesci to musialbys zmierzyc :D

Mysle ze cos rozmiarami jak 212Evo wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadziłem na tą płytę takiego Zalmana https://hee.sklep.pl/pl/p/Chlodzenie-CPU-Zalman-CNPS9900-MAX-BLUE/197 jest on gabarytami dość sporawy, a jeszcze luzy mam do zasilacza i do karty graficznej, co do OC, sprawdź najpierw na obecnym chłodzeniu bez ruszania napięcia np na 4.0-4.2 (jesli da radę) jakie masz temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...