Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Holyfuck

[Zestaw] 5000-6000zł Gry/B-OC/Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, gdyby ktoś był na tyle dobry i zaproponowałby mi jakiś zestaw byłbym bardzo wdzięczny. Komputer ma służyć głównie do grania, oglądania filmów, słuchania muzyki, w niedalekiej przyszłości również do programowania, ale na 'poziomie' studiów, więc chyba niewiele zmienia to w kwestii podzespołów. Dobrze by było, gdyby komputer był w stanie bez zarzutów udźwignąć tytuły, które pojawią się przez najbliższe pare lat. Nie potrzebuje uruchamiać najnowszych gier na siłę na ultra. Nigdy nie bawiłem się w OC, a na nowiutkim komputerze najzwyczajniej w świecie boje się uczyć, dlatego ta opcja raczej odpada.

W zasadzie, to potrzebuje wszystkiego - całej skrzynki, windowsa, monitora, myszka, słuchawki, klawiatura. Najważnisjsza oczywiście jest skrzynka i monitor, reszte moge dobrać sobie sam, nigdy nie byłem specjalnie wymagający co do urządzeń peryferyjnych, więc wiele nie powinienem wydać, ale jeżeli ktoś ma coś ciekawego do zaproponowania, to chętnie wysłucham. Wszystko chciałbym zamknąć w kwocie 5000-6000zł, aczkolwiek jeżeli jest możliwość, aby niewielkim kosztem wydajności obniżyć cenę, to również jestem zainteresowany. Na monitor i reszte urządzeń planowałem przeznaczyć do 1300zł, na skrzynkę 4000-5000zł, ale tak jak napisałem - nie jestem bardzo wymagający odnośnie peryferii i myślę, że trochę powinno zostać z 1300zł.

Jeżeli warto zaczekać miesiąc-dwa, bo na rynek ma wejść coś ciekawego i miesczącego się w moim budżecie to również byłbym wdzięczny za informację.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czekać możesz na coffe lake, no ale płyty (b/h) nie do OC (czyli tańsze od Z370) wyjdą pewnie na początku nowego roku. Więc średni deal dla Ciebie.

Osobiście proponowałbym ryzena (no ale tu też wypada podkręcić procesor, co wcale nie jest ciężkie, wystarczy oblukać 1 lepszy poradnik 5 minutwy albo przeczytać co i jak) ,_ to byłaby najrozsądzniejsza opcja na tą chwilę

Jeśli podkręcanie Cię nie interesuje i wiesz, że nigdy tego robić nie będziesz to:

i7 7700 - procek z 4 rdzeniami i 8 wątkami, nie do OC, zegary 3,6-4,2

MSI B250M PRO-VDH - prosta płyta z 4 slotami na ram, slotem m.2, 6x sata 3, Nic więcej brać nie warto.

GoodRam 8GB (2x4GB) 2400MHz CL15 Iridium - 8gb w dualu o taktowaniu 2400mhz i CL15

Regnum RG2 - wystarczająca buda do tego zestawu.

Toshiba 1TB 7200rpm - 1TB na dane

XFX Core TS 550W - dobry zasilacz produkcji seasonica.

Fera 3 - niby bez OC ale kebaby są ciepłe przez słabego gluta.

GTX1080 WF3 OC 8GB - tu pisać chyba nie muszę.

Iridium PRO 240GB - 240GB na MLC

Razem 5244zł, w komentarzu do zamówienia wpisujesz x98ty2AZ+dostawa, to Ci sklecą i wyślą za darmola

Co do monitora to proponuję ten: LG 24MP59G-P - 599zł, 24", FHD, IPS, 75Hz.

Razem z monitorem 5843zł, doliczając wysyłkę za monitor ok 5860zł,

 

Jeśli jednak zaryzykujesz z OC to bardziej przyszłościową plaftormą (bo ta wyżej jest już uznana za zdechłą i jej nie rozbudujesz wsadzając inny procek) to proponuję zestaw z ryzenem 1600

Ryzen 1600 - 6 rdzeni 12 wątków, do kręcenia (okolice 3,9-4.0 Ghz)

MSI B350 PC Mate - do kręcenia ryzena i obsługi szybkiego ramu

A-Data 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 XPG Z1 - 2x4gb o taktowaniu 3000mhz i CL16

Toshiba 1TB 7200rpm - bez zmian

Aquarius X70W - lepsza buda z lepszym przepływem powietrza i oknem,

XFX Core TS 550W - bez zmian

GTX1080 WF3 OC 8GB - bez zmian

Iridium PRO 240GB - bez zmian

Fortis 3 - lepsze niż fera 3, która pewnie i tak by dała spokojnie radę z ryzenem 1600 po OC, no ale żeby nie było :)

Razem ok 5100zł, ten sam kod co wyzej na sklecenie i wysyłkę

LG 24MP59G-P - bez zmian, taniej 75Hz na IPS się nie dostanie :)

Czyli z monitorem ok 5700zł, zostaje 300 na słuchawki, mychę i klawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czekać możesz na coffe lake, no ale płyty (b/h) nie do OC (czyli tańsze od Z370) wyjdą pewnie na początku nowego roku. Więc średni deal dla Ciebie.

Osobiście proponowałbym ryzena (no ale tu też wypada podkręcić procesor, co wcale nie jest ciężkie, wystarczy oblukać 1 lepszy poradnik 5 minutwy albo przeczytać co i jak) ,_ to byłaby najrozsądzniejsza opcja na tą chwilę

Jeśli podkręcanie Cię nie interesuje i wiesz, że nigdy tego robić nie będziesz to:

i7 7700 - procek z 4 rdzeniami i 8 wątkami, nie do OC, zegary 3,6-4,2

MSI B250M PRO-VDH - prosta płyta z 4 slotami na ram, slotem m.2, 6x sata 3, Nic więcej brać nie warto.

GoodRam 8GB (2x4GB) 2400MHz CL15 Iridium - 8gb w dualu o taktowaniu 2400mhz i CL15

Regnum RG2 - wystarczająca buda do tego zestawu.

Toshiba 1TB 7200rpm - 1TB na dane

XFX Core TS 550W - dobry zasilacz produkcji seasonica.

Fera 3 - niby bez OC ale kebaby są ciepłe przez słabego gluta.

GTX1080 WF3 OC 8GB - tu pisać chyba nie muszę.

Iridium PRO 240GB - 240GB na MLC

Razem 5244zł, w komentarzu do zamówienia wpisujesz x98ty2AZ+dostawa, to Ci sklecą i wyślą za darmola

Co do monitora to proponuję ten: LG 24MP59G-P - 599zł, 24", FHD, IPS, 75Hz.

Razem z monitorem 5843zł, doliczając wysyłkę za monitor ok 5860zł,

 

Jeśli jednak zaryzykujesz z OC to bardziej przyszłościową plaftormą (bo ta wyżej jest już uznana za zdechłą i jej nie rozbudujesz wsadzając inny procek) to proponuję zestaw z ryzenem 1600

Ryzen 1600 - 6 rdzeni 12 wątków, do kręcenia (okolice 3,9-4.0 Ghz)

MSI B350 PC Mate - do kręcenia ryzena i obsługi szybkiego ramu

A-Data 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 XPG Z1 - 2x4gb o taktowaniu 3000mhz i CL16

Toshiba 1TB 7200rpm - bez zmian

Aquarius X70W - lepsza buda z lepszym przepływem powietrza i oknem,

XFX Core TS 550W - bez zmian

GTX1080 WF3 OC 8GB - bez zmian

Iridium PRO 240GB - bez zmian

Fortis 3 - lepsze niż fera 3, która pewnie i tak by dała spokojnie radę z ryzenem 1600 po OC, no ale żeby nie było :)

Razem ok 5100zł, ten sam kod co wyzej na sklecenie i wysyłkę

LG 24MP59G-P - bez zmian, taniej 75Hz na IPS się nie dostanie :)

Czyli z monitorem ok 5700zł, zostaje 300 na słuchawki, mychę i klawe.

Mógłbym ewentualnie rozważyć kwestię OC, muszę zagłębić się bardziej w temat. Jednak w obu przypadkach dodając do windows wykraczam poza budżet, co najrozsądniej można wymienić, żeby zmieścić się w 6000zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze winde mozna "kupić" z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku jest to zejście do GTX 1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie konkretną kartę 1070 do tego zestawu z OC? Bo z tego co widzę, to ceny niektórych 1070 są prawie identyczne jak 1080 w zestawie. Czy reszta podzespołów nie będzie marnowała się z racji zmiany na gorszą kartę graficzną? Może jest to spora różnica i jednak warto zostać przy 1080, wydać te parę stów więcej?

Czy ktoś może zaproponować mi jakiś pojemniejszy SSD? Chyba zdecyduję się na sam SSD + dysk twardy zewnętrzny (ktoś może coś polecić?)

 

Pozdrawiam i wielkie dzięki za dotychczasową pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tutaj jest właśnie problem, bo 1070 są praktycznie w cenie 1080. Zdecydowanie trzymaj się 1080.

Póki co o którym zestawie dyskutujemy. Intel czy Ryzen ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuje w ten z procesorem Ryzen, tylko kurcze budżet mnie dosyć mocno ogranicza. Windowsa wezmę z allegro, na razie sam ssd i potem najwyżej dokupie hdd lub zewnętrzny. Może jakoś to będzie. Zastanawiałem się również nad zakupem jakiegoś gtxa 1060 i w przeciągu pół roku-roku sprzedać i wymienić na 1080, jak taki pomysł wypadnie? Czy karta straci sporo na wartości czy mogę to zrobić bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 x SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)

1 x XFX Core TS 550W 120mm Bronze

1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

1 x Gigabyte GeForce GTX1080 WF3 OC 8GB DDR5 256bit (1797/10010)

1 x AMD Ryzen 5 1600 /3.6GHz, AM4, BOX/

1 x A-Data 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 XPG Z1

1 x Gigabyte GA-AB350-Gaming /AMD B350, DDR4, AM4/

1 x Samsung S24F350FHUX (PLS, 4ms, HDMI)

1 x Microsoft Windows 10 Home OEM 64Bit PL

 

6136 zł z esc.pl

 

Złożenie i wysyłka za Free. Kody do wpisania w komentarzu: X98TY2AZ + dostawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki. Jeżeli mógłbyś to prosiłbym jeszcze o komentarz w kwestii gtx 1060 do podanego przez Ciebie zestawu i wymiany w przeciągu roku (najpewniej za pół roku gdzieś). Dobry czy zupełnie bez sensu pomysł?

Muszę już wychodzić z domu, dlatego spojrzałem tylko pobieżnie i mogłem nie zauważyć - czy w podanym przez Ciebie zestawie nie jest potrzebne chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1060 zapewnia dobrą wydajność na chwilę obecną więc taki zamysł jest ok.

 

Ryzen 5 1600 ma chłodzenie boxowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale mój fundusz został mocno zredukowany i w tym momencie jestem w stanie wydać maksymalnie 3 tysiące na samą budę, monitor wezmę pewnie ten co polecaliście.

Ważną informacją jest to, że zestaw bez HDD - dalej decyduje się na dysk zewnętrzny, więc należy odjąć około 220zł, zostaje 2780zł na budę (zauważyłem teraz, że poprzednie zestawy były bez bez nagrywarki - musi być).

W zasadzie dalej jeszcze nie zdecydowałem co zrobić, na co postawić. Czy uda się złożyć za te pieniądze zestaw, który za rok będzie dobrą podstawą do wymiany podzespołów na lepsze (grafike na gtx 1080 i procesor na ryzena, chyba że w obu przypadkach w przeciągu roku wyjdzie coś, w co warto będzie zainwestować (za rok budżet powinien być znacznie lepszy))?

Czy nie ma ma sensu składać czegoś przyszłościowego i lepiej złożyć coś na teraz, a za rok sprzedać i kupić nową budę? Zastanawiam się też, czy jak już będę za rok coś wymieniał/kupował, to czy nie oddać budy bratu - w tej sytuacji nie potrzebowałbym czegoś przyszłościowego, brat pewnie za 3-4 lata będzie kupował nowy komputer. I ku tej opcji chyba skłaniam się najbardziej.

 

Jeżeli chodzi o OC to raczej bez, pewnie wymaga to stałej obserwacji, a wątpie żeby brat to ogarnął.

 

Wiem, że to nie ten dział, ale w obecnej sytuacji zastanawiam się również nad laptopem, ale to tylko luźny pomysł. Zawsze byłem przeciwko laptopom do grania, mam złe doświadczenia z laptopami i to samo obserwuje u osób, które znam. W takiej sytuacji bym nie kupował monitora, powiedzmy że na laptopa mógłbym przeznaczyć 4 tysiące. Czy da się coś sensownego kupić w takiej cenie? Do tej pory laptopy, których używałem nie były w stanie sprostać w miarę nowym grom, po dwóch latach strasznie muliły, a po trzech można było ich używać do rzeczy rekreacyjnych. Sytuacja taka sama jak ze stacjonarnym - po roku czasu wymieniam na stacjonarny, laptopa oddaje bratu, ale chciałbym, żeby laptop mu służył w miarę przez około 3 lata. Czy jest to w ogóle możliwe? :D

 

 

 

Pozdrawiam i wybaczcie za ten chaotyczny opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2780 zł na zestaw z systemem czy na samą budę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 x AMD Ryzen 5 1400 /3.4GHz, AM4, BOX/

1 x MSI B350M Bazooka /AMD B350, DDR4, AM4/

1 x SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black)

1 x XFX Core TS 450W 120mm Bronze

1 x A-Data 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 XPG Z1

1 x Inno3D GeForce GTX1060 Twin X2 6GB DDR5 (1708/8000) micron

 

2920 zł z esc.pl i niżej bym nie schodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, gdybym chciał ssd to jaką karte graaficzną warto rozważyć? Bo raczej na niczym innym sie nie przyoszczedzi, zeby zmiescic sie w budzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 3GB. Monitor pod Cs-Go po sieci polecam 24``cale z odświeżaniem 144Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze chłodzenie ma karta z linku powyżej z dwoma śmigłami GTX1060 WF2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...