Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Alienx11

i5-3570~4,1GHz + lg34um68 75Hz JAKA GRAFA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem - czekałem na jego rozwiązanie licząc na Amd i RX Vega - i się przeliczyłem (a czekam ponad 10m-cy). Aktualnie mam grafikę AMD 7870XT SAPPHIRE i kilka lat dawała radę ale pomyślałem o wymianie (bo słaba w lepszych gamesach)a że w najnowsze gry prawie się nie da grać - czas na wymianę. Liczę na porady - czy coś już wybrać czy może jeszcze nie ...

Opcje ze względu na monitor 2560x1080 75Hz Freesync:

-GTX 1060 6gb - 1300 pln (cena lekko wróciła po szale minningu ale brak freesync) - ale może starczy (w końcu odpowiednik GTX980)

- Rx 580 8gb -cena za 8gb ok 1550pln w góre (+freesync i przyszłościowość rozwoju :-D ) - być może optymalnie dla tej rozdziałki ale cena słaba a wydajnościowo GTX1070 lepszy a niewiele droższy

- Rx Vega 56 -cena 2400 pln + (+freesync +wydajność ok. gtx 1070 -cena gtx 1080 )- byłoby super gdyby nie ta cena za karte - przy cenie 399,-$ byłaby optymalnym rozwiązaniem

- Gtx 1070 - cena 1900 pln (lepsze niz rx580 ale brak freesync - porównywalne wydajnościowo do vegi 56 , mniej prądu żre ...) - byłoby super gdyby nie brak freesync`a i opcji vega 56

- Gtx 1080 -cena od 2200 w góre (niższe modele tańsze niż Vega 56 ... nie ma freesync ) - byc może optymalnie ale czy wykorzystam możliwości tej karty - czy będzie się nudzić ... ?

 

Na dzień dzisiejszy mam odłożone 1500 pln kasy i nie wiem czy kupować 1060 6gb czy zbierać na 1070 czy może jednak na Vege .. Czy faktycznie freesync ma takie znaczenie że warto dołożyć to słabszej karty ? Pomożecie ?

 

 

P.S

Procek mogę max do 4,3GHz bo chłodzenie do wymiany. (ArcticColer...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz monitor z freesync to fajnie zebys sobie wlasnie kupil karte pod niego XD

Jest jeszcze radeon r9 fury x....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dzięki za odpowiedź - jedyna jaką znalazłem w sprzedaży kartę Amd Fury to ta za 1600,- -> Fury

Dalej nie wiem czy wybór karty mocniejszej(bądź porównywalnej - ale za to nowej i z większą pamiecią) - GTX 1070 z 8gb nie będzie lepszym wyborem -> nigdy nie widziałem jak pracuje freesync i co to warte . Karta graficzna do tej pory wyrabiała się lub nie - jak nie textury w dół itp. Delikatne strzały / szarpnięcia jestem w stanie tolerować imho w imię jednak większej wydajności karty .. Nie wiem czy dobrze myślę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta 1070 lepsze pozniej zawsze monitor mozesz wymienic jak bedziesz chcial miec g-sync albo cos XD

tutaj zobacz jak to dziala FreeSync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...