Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

starynowicjusz

Wybór monitora do grania FHD

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o podpowiedź co lepiej wybrać i jaki konkretny model.

 

Jak duża będzie różnica w inputlag przy starszym telewizorze sony FHD 40'' a mniejszym monitorze do grania.

Czy jakość odbiory gry będzie lepsza na mniejszym monitorze (z uwagi na większe zagęszczenie pikseli)?

 

Czy da radę znaleźć monitor do grania wraz z tunerem w okolicach 500-700zł? Tak, żebym mógł podłączyć DVBT w jedno wejście a w drugim komputer.

Jaki w tym przypadku byłby najlepszy stosunek rozmiaru do jakości?

EDIT:

 

Z tego co wyczytałem na forum - max do FHD i przyjemnych wrażeń to jest 27'' - w tym przypadku celowałbym bardziej w mniejsze monitory - max 24''.

 

Znalazłem na morele takie 4 propozycje:

LINK DO PORÓWNANIA

 

Która z nich byłaby najlepsza? Widzę, że tylko trzy 2xHDMI. Jaka jest różnica między kontrastem 1000:1 a 500000:1?

Czy dodatkowe funkcje samsunga są warte uwagi (tryb gry, Picture-In-Picture Plus+, automatyczne dodawanie kanałów, etc.)

Jeden samsung ma wejście usb - to też ciekawa opcja, szczególnie, że można by odpalić film, czy zdjęcia prosto z pen drive'a?

 

 

Jakieś inne propozycje w tym budżecie?

 

 

Może jednak coś lepszego dostanę bez tunera TV, a podłączę do monitora za pośrednictwem dekodera - tylko tutaj to już koniecznie 2xHDMI lub przynajmniej 1x DP + 1x HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Monitory mają sporo niższy input lag.

2. Zależy czy wolisz wielkość ekranu czy szczegółowość.

3. Jedynie te 2 są godne uwagi:

LG 24MT58DF

Samsung LT24E390EW

4. Do 1080p najbardziej optymalny jest monitor 23-24".

5. Kontrast 500000:1 to kontrast dynamiczny, liczby się statyczny czyli 1000:1, kontrast statyczny na monitorach LG również wynosi 1000:1.

6. Jak kto woli.

7. Zapewne tak, pytanie jakie formaty obsługuje ten monitor.

8. Do filmów lepszy byłby ten https://www.ceneo.pl/44223611#mh=C0Q9KxoP22007samsung_9DHw7IHLXwMkEq-ZLWE9CEkyhOQpTqyY8Ri3jNb1pVYI8jVZftD44WTA7_NhrMW7wJczzLocEgBgMuN8YofyVzBAfKkjUvh1H4EjvuFHjsjM316W6O6kq6O7Hlsfo9WsaLLjg95TVD_v8y_6DhPvfbrOIm87O-KS_QOqBD2PmALYRlG9Pd2075N4TMutTBX0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziękuję bardzo Krisol za odpowiedź!

 

W takim razie już mam stanowcze postanowienie

1. Monitor

2. Najlepsza szczegółowość przy 24''

3. Bez tunera - liczy się dla mnie jak najlepsza jakość przy grach, żeby nie męczył wzroku przy tekście i był dobry do oglądania filmów.

 

Spodobał mi się ten zakrzywiony samsung (LC24F390FHUXEN) - będzie on równie dobry do gier?

 

Ewentualnie jakaś inna propozycja? Myślę, że 650zł to będzie najlepsze odniesienie - tyle max chciałbym wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być dobry, ma jednak wady typowe dla matryc VA(black crush, gamma shift, takie sobie kąty widzenia, smużenie przy ciemnych scenach). Do filmów będzie bardzo dobry, do gier zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być dobry, ma jednak wady typowe dla matryc VA(black crush, gamma shift, takie sobie kąty widzenia, smużenie przy ciemnych scenach). Do filmów będzie bardzo dobry, do gier zależy.

 

 

A mógłbyś zaproponować coś podobnego tylko głównie do gier?

Planuję po premierze Coffe Lake zakup małego zestawu opartego na GTX 1050 lub 1060, więc FHD to max jak dla mnie.

 

W tym przypadku spędzałbym 90% czasu na graniu, reszta to film, przeglądanie sieci, tekst. Pracuję korzystając z laptopa, a komputer stacjonarny byłby głównie w celach rozrywkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdz sie do jakiegos sklepu i ocen, czy zakrzywiony ekran Ci pasuje. Wedlug mnie zakrzywiona maryca do 30" bez ultra wide nie ma racji bytu. Szczerze radze odpusc sobie zakrzywiony przy 24". Nawet zakladajac, ze taki ekran Ci sie spodoba, to w przypadku 24" musialbys postawic monitor 30cm od siebie by to dalo jakikolwiek efekt.

 

Pomysl nad 25" lub 27". FullHD przy 27" bardzo dobrze sie sprawdza. 24" po przejsciu z 40" TV to bedzie mikrusek.

 

W kwocie, ktora dysponujesz na monitor nic dobrego i nowego nie kupisz. Kup lepiej jakis uzywany na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję za propozycję!

Wydaje się chyba najlepszą możliwą. Patrzyłem jeszcze na iiyama G master B1/B2, ale odrzuca mnie jednak matryca TN. Rozumiem, że jest najlepsza dla graczy, ale jednak zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu - stąd IPS byłby lepszy.

Samsung co prawda ma matrycę VA i z tego co przeczytałem - lepiej odwzorowuje czerń, kąty są porównywalne, ale za to czas reakcji słabszy.

Zapewne wybiorę się jeszcze do sklepu, żeby wizualnie je obejrzeć

 

Dodałem teraz do porównania oprócz zaproponowanych, również wybrane przeze mnie (iiyama ze względu, że miałem kiedyś monitor tej firmy i uważałem go za naprawdę dobry, Samsung wydaje się być konkurentem LG, BenQ najtańszy 27'')

 

TUTAJ LINK DO PORÓWNANIA

 

Gdybym miał wybrać z tych, to który byłby najlepszym wyborem?

 

LG - typowo dla grania i najlepszy jak do tej pory

Samsung płaski - odpowiedź na LG ale słabsze odświeżanie i czas reakcji, i brak dodatkowego złącza na podpięcie tunera (ale w zasadzie bez głośników jest to bez znaczenia)

iiyama - ma podobną częstotliwość odświeżania jak LG, głośniki (kwestia podpięcia dekodera)

Samsung zakrzywiony - jak dla mnie wybór pośredni - i do grania i do oglądania (tylko czy te 24'' wystarczą) do tego matryca VA

Benq - jedyny 27'' z wbudowanymi głośnikami i cenowo najtańszy

 

Przejdz sie do jakiegos sklepu i ocen, czy zakrzywiony ekran Ci pasuje. Wedlug mnie zakrzywiona maryca do 30" bez ultra wide nie ma racji bytu. Szczerze radze odpusc sobie zakrzywiony przy 24". Nawet zakladajac, ze taki ekran Ci sie spodoba, to w przypadku 24" musialbys postawic monitor 30cm od siebie by to dalo jakikolwiek efekt.

 

Pomysl nad 25" lub 27". FullHD przy 27" bardzo dobrze sie sprawdza. 24" po przejsciu z 40" TV to bedzie mikrusek.

 

W kwocie, ktora dysponujesz na monitor nic dobrego i nowego nie kupisz. Kup lepiej jakis uzywany na Allegro.

 

Rzeczywiście przesiadka jest znaczna i rozumiem tę dysproporcję (pracuję na laptopie 15'' lub 12'' i jak podepnę się pod 40'' to jest znaczna różnica).

Przeczytałem an forum, że do 27'' jest jeszcze FHD akceptowalne, przy tym chciałbym naprawdę odczuć pełną przyjemność z jakości obrazu (rozumiem, że budżet do tego jest śmieszny, ale każdy cal więcej kosztuje - stąd 24'' uznałem za optymalne...)

 

Do tego wolałbym monitor z gwarancją, jeżeli coś się zepsuje (a czytałem zaś na forum, że często produkowane teraz panele są kapryśne) to oddaję do sklepu. W przypadku zakupu używki wydam 700zł i jedynie gdzie będę mógł oddać monitor to na szrot...

 

Jednocześnie, jeżeli masz jakiś sprawdzony, w który można celować jako używany to jak najbardziej bym takiego mógł poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się i zapytam, czy ktoś podkręcał matryce w tych, które natywnie mają 75hz? Siedzę teraz na Samsungu 60hz, ustawionym na 75 i zastanawiam się, czy z tych 75(natywnych), idzie wyciągnąć te 100hz? Bo to byłby fajny deal za 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pclab.pl/topic/1214710-LG-24MP59-problemy/page__p__14758491&?do=findComment&comment=14758491

Nie kupuj tego LGka, ma zwaloną matrycę. Miałem 3 sztuki z dwóch różnych sklepów - wszystkie identyczne.

Czytałem właśnie Twój temat - stąd moje obawy.

 

 

Do Asusa w żadnym wypadku nie jestem przekonany, ani do monitora ani od firmy.

Co ciekawe na ceneo ten monitor jest jako 27''

https://www.ceneo.pl/53290701

 

Natomiast dzięki za podrzucenie oferty X-KOM (urodzinowej)

Teraz naprawdę zacząłem się zastanawiać nad tym modelem:

https://www.x-kom.pl/p/361254-monitor-led-24-269-lg-27mp59g-czarny.html

 

Ma 27'', 2 porty (hdmi+DP), IPS, niski czas reakcji - a jednocześnie w promocji wyrwę go za 750zł - to jest 150zł więcej niż LG 24MP59G-P, ale także 3 cale więcej i do tego nie znalazłem na jego temat złych opinii.

 

Co byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja 27" :) Inni pewnie 24", bo tylko FullHD :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii tego demonizowanego FHD na 27". Zdjecie macro zrobione z odleglosci 5-10cm od ekranu. Przy normalnym korzystaniu z monitora (u mnie 70cm) obraz jest bardzo ostry.

 

http://uploads.im/3R7TE.jpg 2.4 MB - 3920 x 2204 px

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii tego demonizowanego FHD na 27". Zdjecie macro zrobione z odleglosci 5-10cm od ekranu. Przy normalnym korzystaniu z monitora (u mnie 70cm) obraz jest bardzo ostry.

 

http://uploads.im/3R7TE.jpg 2.4 MB - 3920 x 2204 px

ja 27" :) Inni pewnie 24", bo tylko FullHD :P

 

 

Chyba się zdecyduję na te 27'' - tylko czy to dobry deal za 750zł? Bo nie chcę wtopić kasy, jeżeli ten monitor miałby się okazać słabym wyborem względem sprawdzonego 24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wątpliwości? na początku wątku chciałeś go kupić. Matryca VA do gier dynamicznych jest kiepska, ale nie samymi grami człowiek żyje. On ma tylko jedno HDMI, chciałeś 2 wejścia cyfrowe, sam zdecyduj. Możesz próbować podłaczyć DVB-T do vga za pomocą przejściówki: dvb-t to vga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wątpliwości? na początku wątku chciałeś go kupić. Matryca VA do gier dynamicznych jest kiepska, ale nie samymi grami człowiek żyje. On ma tylko jedno HDMI, chciałeś 2 wejścia cyfrowe, sam zdecyduj. Możesz próbować podłaczyć DVB-T do vga za pomocą przejściówki: dvb-t to vga

 

Dobra, w sumie co mi tam - wziąłem go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę ci aby ten zakup okazał się udany, ale polecam nie zdejmować foli z obudowy, przetestować czy wszystko działa. Jeśli nie łatwiej będzie oddać w ciągu 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę ci aby ten zakup okazał się udany, ale polecam nie zdejmować foli z obudowy, przetestować czy wszystko działa. Jeśli nie łatwiej będzie oddać w ciągu 14 dni.

 

Dzięki - oby :)

 

Dam znać!

 

Póki co dziękuję wszystkim, którzy udzielili się w temacie - to dzięki Waszym wpisom podjąłem decyzję, ponieważ sam kompletnie się nie znam na monitorach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wątpliwości? na początku wątku chciałeś go kupić. Matryca VA do gier dynamicznych jest kiepska, ale nie samymi grami człowiek żyje. On ma tylko jedno HDMI, chciałeś 2 wejścia cyfrowe, sam zdecyduj. Możesz próbować podłaczyć DVB-T do vga za pomocą przejściówki: dvb-t to vga

 

 

Takie techniczne pytanie - jak w tym przypadku podłączyć dźwięk do tego monitora? Z komputera nie jest to problem, ponieważ osobno poleci obraz przez hdmi a z karty dźwiękowej dźwięk, ale jak w przypadku tej przełączki HDMI>VGA to chyba tylko uzyskam obraz (myślałem o podłączeniu po mJack (na wyjściu słuchawkowym monitora głośników), tylko przecież dźwięku przy przełączce nie będzie...

 

Jedyna opcja to zmieniać kable - w przypadku dekodera używać głośników po wyjściu słuchawkowym, a w przypadku komputera karty dźwiękowej?

 

 

EDIT:

Chyba jednak się zbytnio pośpieszyłem i lepiej będzie wziąć https://www.x-kom.pl/p/361254-monitor-led-24-269-lg-27mp59g-czarny.html LG 27MP59G-P

W ofercie za 750.

Komputer podłączę pod DP a dekoder pod Hdmi i bez większych problemów będzie śmigać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor od LG ma jedną zasadniczą wadę: przy kolorach niebieskich oraz pomarańczowych przy korzystaniu z bliskiej odległości widać paski: przykład . Posiadam ten monitor, z odległości 70cm linie są nie zauważalne. Warto również wspomnieć że problem jest widoczny tylko przy statycznym obrazie, w grach oraz filmach nie zauważyłem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten monitor, z odległości 70cm linie są nie zauważalne. Warto również wspomnieć że problem jest widoczny tylko przy statycznym obrazie, w grach oraz filmach nie zauważyłem tego.

 

27 cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...