Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wuj Torfowy

Powolne działanie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam, jeżeli wybrałem zły dział.

 

Od dłuższego czasu mam problem z działaniem komputera.

Mam zainstalowanych na dysku kilka gier, powiedzmy od 2 lat. Od 2-3 miesięcy mają one niesamowity problem z płynnością. Jeszcze pół roku temu mogłem grać we wszystkie bez problemu, teraz nawet Fifa 16 chodzi w taki sposób, że nie można w żaden sposób cieszyć się rozgrywką.

Średnio znam się na komputerach, ale przeczytałem parę tematów i zainstalowałem kilka programów.

 

Nawet kiedy sprawdzam poszczególne gry na "can you run it" mam informację, że spełniam wymagania sprzętowe i powinno chodzić bez problemu.

 

Fraps pokazuje mi od 60-90 do nawet 300 klatek w trakcie gry więc jest chyba ok.

Temperatury we wszystkich komponentach mam niskie (nawet nie wiem czy nie za niskie, okolice 30 stopni) (CPUID HWmonitor).

 

W Crystal Disk info mam w jednym z dwóch dysków (systemowych) żółty znaczek UWAGA - Liczba sektorów niestabilnych.

 

Mainboard Model B85-G43 (MS-7816)

Procesor: Intel® Core i5-4460 CPU @ 3.20GHz

Dysk1: SAMSUNG HD252HJ (system)

Dysk2: ST1000VX000-1ES162

Grafika: NVIDIA GeForce GTX 750

Zasilacz 400W Corsaira albo SilentiumPc (nie pamiętam już)

Ram 8GB

Windows 7

 

 

Jeżeli mam wstawić jakieś logi z programów proszę o informację.

HWMonitor.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz jakiegoś syfu na komputerze. Kiedy ostatni raz formatowales dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A użycie procesora, dysku? Sprawdź w Menadżer zadań windowsa.

Może system się aktualizuje albo po jakiejś aktualizacji wysyła ciągle coś z twojego PC.

Jakiś czas temu miałem podobny problem z którąś aktualizacją niestety już nie pamiętam którą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...