Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MichuPCv2

Aparat do nagrywania na YT do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, poszukuje aparatu do 1k zł do nagrywania na yt. Ważne żeby nagrywał FHD (ale to chyba oczywiste w tej cenie) łapał szybko i stabilnie focusa (będą nagrywane recenzje, rozpakowania itp) żeby mała ilość światła bardzo nie psuła nagrania (nagrania wnętrza komputerów). Sprzęt musi być nowy.

Generalnie aparat ma być tylko do nagrywania filmów, zdjęcia mnie nie interesują, fajnie jakby dało się podłączyć zewnętrzny mikrofon. Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparaty Sony mają dość dobra jakość nagrywanych filmów. Dodatkowo proponuję zaopatrzyć się w jakieś 2 lampy że stałym źródłem światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również szukam aparatu w podobnych pieniądzach. gość na

bardzo zachwala sony A5000 i jak sobie poczytałem o tym sprzęcie/pooglądałem przykładowe filmiki to wydaje mi się niemal idealny poza jednym, dość istotnym szczegółem - stabilizacją nagrywanego obrazu. Chciałbym nagrywać z ręki i w trakcie marszu to widać że "czuć" każdy krok. Przewińcie proszę do 6:06 i napiszcie czy chcąc zaradzić takim drganiom to warto kupić tego sony i zmienić obiektyw, dokupić jakiś gyro-stick czy może zdecydować się na inny sprzęt? Jeśli tak to jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałbym się za SONY/Panasonikiem. W tej cenie ciężko coś nowego znaleźć.

Ww. SONY a5000 trochę przekracza budżet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecasz jakieś konkretne modele? jeśli o mnie chodzi to mam do wydania około 1200zl na używany lub ~1500zł nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nowy SONY a5000 jest chyba jedyną opcją. Nowszy model a5100 z znacznie lepszym fokusem to już dużo wyższa kwota.

Z używanych w okolicach podanego budżetu warte rozpatrzenia są:

- Canon 600d

- Panasonic DMC-G6

Co planujesz kręcić?

Czy planujesz rozwinąć system, dokupić obiektywy, gimbale etc.?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za konkretne propozycje ale aparaty które podałeś są za duże. trochę wstyd mi pokazywać to co zmontowałem ponad rok temu ale co tam - od czegoś trzeba zacząć :E

Obiektywów, gimbali na pewno nie będę dokupował ponieważ to są kolejne setki/tysiące złotych, a muszę kupić jeszcze przynajmniej ze dwie kamery sportowe. Wiosną będę miał uprawnienie na troszkę większy samolot i chciałbym nagrywać więcej zza kokpitu, jak lecimy razem ze znajomymi, lądujemy na lotnisku kontrolowanym itp. Generalnie wszystko co związane z lotnictwem, czasem jak coś tłumaczę w hangarze, opowiadam z ręki o szkoleniu, coś zza kierownicy samochodu i inne także chyba w miarę ogólne zastosowanie. To nie będzie profesjonalna produkcja ale chciałbym żeby wyglądało to lepiej niż na filmiku powyżej.

Sony A5100 można kupić używane za ~1600zł, a nowe za 2000 więc ostatecznie mógłbym tyle przeznaczyć ale nic więcej. Z tego co się zorientowałem na yt to stabilizacja obrazu wygląda na skuteczniejszą niż w przypadku A5000. To możliwe czy sobie coś wmawiam? To przecież te same obiektywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Sony A5100 można kupić używane za ~1600zł, a nowe za 2000 więc ostatecznie mógłbym tyle przeznaczyć ale nic więcej. Z tego co się zorientowałem na yt to stabilizacja obrazu wygląda na skuteczniejszą niż w przypadku A5000. To możliwe czy sobie coś wmawiam? To przecież te same obiektywy.

 

Może soft lepszy... A może lepsze wsparcie dla wyższego modelu :E

Możesz jeszcze spojrzeć na Panasonika gf7. Podobna klasa co a5000, 12-32 jest lepszym obiektywem.

Może jeszcze cię zainteresuje Sony DSC-RX100 (pierwszej generacji)... Co prawda obiektywu nie zmienisz, ale ten zamocowany jest bdb. Dodatkowo jest chyba najmniejszy z całej stawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...