Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Serakuus

MSI B350 TOMAHAWK + AMD Ryzen 5 1600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy części z tematu będą ze sobą kompatybilne?

Tak są dla siebie stworzone :lol2: , widzę że składasz pierwszy komputer :D . Bardziej problematyczne może być twoje następne pytanie, jakie RAMy dobrać do tej platformy, proponowałbym Ci z miejsca nie kupować niczego ponad 2667mhz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec niech kolega poda już pełną specyfikacje zestawu, który chce poskładać i jakie środki może przeznaczyć.

 

Wtedy spróbujemy coś rzem dobrać, żeby całość hulała - bo płyta i procesor, to tylko część układanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura z niekupowaniem wysokich takt ramu. Sprawdzaj liste wspieranych modułów. Do Ryzena 3000MHz Minimum :) Kupisz wyższe ramy i za jakiś czas z coraz to nowszyn biosem bez trudu osiągniesz wyższe takt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura z niekupowaniem wysokich takt ramu. Sprawdzaj liste wspieranych modułów. Do Ryzena 3000MHz Minimum :) Kupisz wyższe ramy i za jakiś czas z coraz to nowszyn biosem bez trudu osiągniesz wyższe takt.

Hehe powiedz to 90% RAM 3000mhz na hynixach :lol2:

2667mhz to złoty środek cena/wydajność i daje się łatwo ustwaić co dla osoby początkującej/ niedużym budżecie może być bardzo ważne. Oczywiście im wyżej tym lepiej, ale w takim razie zaraz będzie 2 wątek autora "moje corsair vengence 3000 nie działają".

Listy QVL są często z palca wyssane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie niestety to prawda żeby mieć 100 % pewności ze pamięci rusza na 3200Mhz to trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni czyli okolice 900+ zł. Przeglądam pamięci do MSI B350 Gaming pro Carbon i z tego co widzę to G.Skill TridentZ to właściwie jedyne pewne rozwiązanie.

Moze komuś się przyda Lista B-Die Samsung

 

Trzeba szukać dalej może coś innego za rozsądne pieniądze znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie niestety to prawda żeby mieć 100 % pewności ze pamięci rusza na 3200Mhz to trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni czyli okolice 900+ zł. Przeglądam pamięci do MSI B350 Gaming pro Carbon i z tego co widzę to G.Skill TridentZ to właściwie jedyne pewne rozwiązanie.

Moze komuś się przyda Lista B-Die Samsung

 

Trzeba szukać dalej może coś innego za rozsądne pieniądze znajdę.

 

O czym Ty piszesz ? Jakie 900 + zł ? wystarczy, że kupisz za 500/600 zł np. takie Adata jakie mam w sygnaturce. Poniosło Cię z tą ceną Panie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty piszesz ? Jakie 900 + zł ? wystarczy, że kupisz za 500/600 zł np. takie Adata jakie mam w sygnaturce. Poniosło Cię z tą ceną Panie....

Tu chodziło o raczej o 100% pewności tylko b-die daje taką pewność. Nie ma tańszych pamięci na b-die niż 800zł+, są inne samsunga, a może się też trafić rodzynek hynixa 3200mhz, który potem nie będzie chciał iść na 3000mhz bez kopania kilofem w BIOS ;). Ja mam E-die, które idą na 3333mhz. Co nie zmienia faktu, że b-die są najlepsze na tej platformie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze b-die na morele jakie znalazłemg-skill-ripjaws-v-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl15-f4-3200c15d-16gvk

Wiem patrzyłem na nie ale nie znalazłem ich na liście polecanych do tej MSI Carbon

 

O czym Ty piszesz ? Jakie 900 + zł ? wystarczy, że kupisz za 500/600 zł np. takie Adata jakie mam w sygnaturce. Poniosło Cię z tą ceną Panie....

Jeśli tak faktycznie by było i by wystartowały z płyta MSI przy takich taktach to super :D ale tych również nie ma na liście producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak faktycznie by było i by wystartowały z płyta MSI przy takich taktach to super :D ale tych również nie ma na liście producenta

1000 innych pamięci też nie ma i będą śmigać, co nie zmienia faktu, że listy QVL są często wyssane z palca i nie ma co na nie jednak patrzeć. Jedyne sensowne rozwiązanie to szukanie info na jakich kościach są dane RAM, najlepiej na samsungach B,E,D i/lub szukanie info takich jakie np. dał Pitt_34 , że ten model działa dobrze i idzie wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty piszesz ? Jakie 900 + zł ? wystarczy, że kupisz za 500/600 zł np. takie Adata jakie mam w sygnaturce. Poniosło Cię z tą ceną Panie....

Czy masz dokładnie takie pamieci? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...