Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

King Arthas

Telefon do 1500zł +- 200. Aparat, muzyka, 5,5 cala minimum.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

 

Szukam telefonu, najlepiej nowego, bądź lekko używanego do 1500zł plus minus 200zł.

Interesują mnie telefony z polską gwarancją i fakturą vat 23%, by nie było problemów w razie awarii telefonu.

 

Miałem zawsze flagowy mode, ale ponad rok temu skusiłem się na oneplus one i jestem bardzo zawiedziony.

budżet - 1500+-200 zł

 

Zakupu zamierzam dokonać w polskim sklepie, allegro z przedłużenia umowy, bądź olx z odbiorem osobistym. Może też być amazon.

Wolałbym telefon nowy, ale używany z super stanie i gwarancją minimum rok też będzie ok.

Wyświetlacz minimum 5,5 cala wzwyż. Najbardziej zależy mi na aparacie, płynności systemu, bardzo dużo słucham muzyki na słuchawkach soundmagic pl11.

Dużo dzwonię, smsuję, używam messengera, whatsapp, itp. Z gier to jedynie jakieś bardzo proste, ale nie przepadam. Od tego mam komputer.

Bardzo zależy mi także, by był dobry wyświetlacz i miał ładne kolory. Ten co ma opo to jest gorzej jak porażka, albo mam po prostu zbyt duże wymagania co do telefonu za 1400zł.

 

Co polecicie w tym przedziale cenowym? Prosiłbym też o tańsze propozycje. Rozważę wszystko.

 

Najbardziej do tej pory zainteresowały mnie:

 

- Galaxy s7 edge

- Lg G6

 

 

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak trafisz G6 w tej cenie, to bierz - spełnia wszystkie wymagania. S7 w wersji edge bym sobie darował ze względu na problematyczne zagięte krawędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie tylko brak przycisków home etc pod ekranem. nie lubię przycisków ekranowych. Przyzwyczajony jestem do samsunga:)

 

A czy taka oferta jest ok?

https://www.olx.pl/oferta/lg-g6-nowy-zafoliowany-jastrzebie-bielsko-CID99-IDoFy8g.html#0007007e43

 

Może za 1650zł bym wyrwał. Nowy z playa, chyba nie powinno być problemu z brandem operatora.

 

Jeszcze widzę z Krakowa, ale podejrzana aukcja za 1500zł

https://www.olx.pl/oferta/lg-g6-nowy-gwarancja-white-bialy-CID99-IDoKzjO.html

 

Nie odczytał, a na numer się poczta odzywa.

Ogłoszenie za s7 prawie nowego za 1700zł już nie aktualne. To samo lg g6 używany w super stanie za 1600zł.

 

Na best cena wystawiają fvat 23%, ale jakby telefon np był z Niemiec, to gwarancję uznają ?

 

https://bestcena.pl/telefony/lg-g6-h870-32gb-czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku telefonów LG Play nie branduje, tzn. nie ma oddzielnej wersji softu dla play i kupowanych w sklepie. W przeciwieństwie do Samsungów... Więc jak masz blisko tego G^ to umów się i obejrzyj.

 

W bestcena wystawią ci prawdziwą FV23% tylko jak będą mieli nowy z Polski, bo zgodnie z prawem telefony używane lub sprowadzane z zagranicy i odsprzedawane w Polsce, mogą wystawić tylko marżę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten samsung za 1550zł na allegro?

https://www.olx.pl/oferta/zadbany-galaxy-s7-edge-sm-g935f-gear-vr-oculus-indukcja-gwarancja-CID99-IDoNu80.html

 

Bez googli i ładowarki indukcyjnej.

 

Powiem szczerze, że chyba bardziej podszedł by mi ten lg g6.

Ale za 1700zł używany to nie wiem, czy jest sens, skoro nówka 1835 zł w bestcena z fvat23%.

 

W Krakowie teraz wysyp nówek z salonu play za 1650-1700zł, także się chyba skuszę :) Myślę, że cena 1650 zł za nóweczkę z play dobra ?:)

S7 niby lepsze foty, ale te krawędzie jednak nie przemawiają do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ostateczna decyzja.

1650 zł za nówkę G6, albo używanego 6 miesięcy S7. Czemu s7 tak trzyma cenę ? Jest o wiele lepszy jak G6?

Raczej wezmę g6, nówka to nówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edit

biorę G6.

 

W poniedziałek zdam relację, chyba, że jutro już go będę miał prosto z salonu.

 

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Mam nadzieję, że będę zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzyma cenę bo ludzie chcą tyle za niego płacić. G6 to konkurencja dla S8 a nie S7. A gdyby g6 pojawiło się wcześniej... S7 byłoby historia.

Daj znać koniecznie jak bateria i chwyt na tym ekranie. Sam się do niego przymierzam, bo mimo wszystko z p10 będzie od niego lepszy to jednak wciąż jest huaweiem. A coraz częściej spotykam się z problemami z działaniem po jakimś czasie. Czy to p9, p9 lite mojej żony czy inne huaweie. No tną po jakimś czasie ze szok. Żonie aktualizacja do 7 nie pomogła, z telefonu prawie nie da się korzystać.

Ktoś gdzieś napisał, że huaweie są na rok. Później przestają działać na tył sprawnie, aby można było z nich korzystać.

 

I koniecznie sprawdź jak aparat radzi sobie z dynamicznymi scenami (zabawa dzieci, zwierzęta w ruchu, samochody). Mój cool super sobie radzi że zdjęciami z tzw doskoku, z ręki (szybkie zdjęcie np podczas jazdy samochodem fotografuje sytuację na poboczu czy też przede mną.). Ale już biegającej córce ciężko ostre zdjęcie zrobić w pomieszczeniu

 

Edit

I potwierdź albo rozwieje moje wątpliwości. Przeglądając juz masę porównań g6 z innymi nasuwają mi się zupełnie inne wnioski niż recenzentom. Mianowicie zdjęcia wcale nie są takie super jeśli chodzi o kolory, szczegółowość itp. P10 wypada wyraźnie lepiej, tak samo jak S7. A to potwierdza moje obawy, że softem sprzętu nie przeskoczymy

https://www.google.pl/amp/s/www.tabletowo.pl/2017/07/08/lg-g6-dxomark-84-punkty/amp/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, telefon mam, bardzo mi się podoba.

Wykonanie bomba.

 

Ale powiedzcie mi, jaką mam kupić przejściówkę na usb type C? Bo mam słuchawki na mini jacka. Polecicie coś ?

 

Druga rzecz, mam z play oryginalny paragon i z tego komisu wystawili mi fakturę vat marża. Umowy nie mam z tego telefonu, tylko salon w jakim był brany i co. Wystarczy mi to do gwarancji ? Ten sam oryginalny paragon? Zapewne mogą sprawdzić w systemie jaki był w tym czasie kupowany telefon i porównać.

 

 

Na razie go nie używam. Zamawiam dziś etui nillkina i szkło.

 

Wychodzi na to, że wystarczy mi paragon:

Jakich dokumentów potrzebuję, żeby oddać sprzęt do naprawy?

Oprócz sprzętu należy zabrać ze sobą dowód osobisty, dowód zakupu lub Umowę o Świadczenie Usług Telekomunikacyjnych zawierającą numer IMEI urządzenia zgodny z oddawanym sprzętem oraz kartę gwarancyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umowa jest na zawarcie usług telekomunikacyjnych, w niej co najwyżej może być wskazane dokladne dane telefonu (imei itp) ale nie jest to dowód zakupu telefonu. Na telefon zawsze jest oddzielny paragon albo FV 23%. Jeśli spedawca wysatwił Ci FV marżę, ale dał również pierwotny dowód zakupu (ori paragon) to wszystko jest w należytym porządku.

uwazaj na wodę

 

http://forum.pclab.pl/topic/1219894-Oddanie-telefonu-LG-G6-do-serwisu/page__gopid__14810135entry14810135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Choćbym telefon był od nasa to i tak nie zamierzałem z nim nigdy pływać :)

 

Ale nie spojrzałem, że usb typu C jest i teraz szukam przejściówki :(

Ogólnie telefon ma wąskie ramki przez co jest taki sam jak mój opo, no troszkę większy.

 

Potestuję dopiero pod koniec tygodnia, bo zamówić muszę szkło i futerał. Nie chcę niczego porysować.

takie coś będzie ok?

http://allegro.pl/etui-skorzane-nillkin-qin-szklo-0-3-lg-g6-i6815810719.html?fromVariant=6814544569

 

Dodają nawet folie na aparat. A nillkina mam w opo i nie do zdarcia.

Znaczy, ten futerał otwierany nie porysuje nic? I tak będzie szkło. Nigdy takiego nie miałem, ale siostra mi gada, że lepiej to wygląda aniżeli sam bumper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelotki na jacka czy "zwykłego" usb? polecam jednak kable ubs C. Przelotkę na usb to dowolna. Ja mam unitek i jakieś cholera wie co, które znalazłem w pudełku z Cool. Działa. Ale po przelotce zauwazyłem, że jest znacznie wieksza szansa na uszkodzenie złącza. kable usb C kupowałem po naście zł. Poszukaj płaskiego.

Na jacka nie polecę, korzystałem z dedykowanych słuchawek leeco na usb C.

 

BTW, czemu chyba nikt na forum nie wspomniał w żadnym z wątków o Zensone Zoom S? No bez jaj...

ma wszystko czego trzeba, od mega baterii 5k mAh, wystarczającej wydajnosci z 4GB/64GB z mSD, po bdb aparat porównywalny z zeszłorocznymi flagowcami i AMOLED :hmm:

http://www.fotopolis.pl/testy/mobile/28837-asus-zenfone-zoom-s-test-aparatu/strona/6

https://www.tabletowo.pl/2017/07/11/test-recenzja-asus-zenfone-zoom-s-ze553kl/

 

 

i ten spełniałby wszystkie moje wymagania :)

 

i zawsze od szerokiego kąta brakowało mi lepszego zooma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pomyłkę, ale ze mnie tłuk.

Myślałem, że skoro jest usb typu C to nie ma wejścia na mini jack,a jednak jest :D

 

A czym się różnią te 2 etui?

 

http://allegro.pl/etui-klapka-okienko-nillkin-sparkle-view-lg-g6-i6814544569.html

http://allegro.pl/etui-skorzane-klapka-nillkin-qin-lg-g6-i6814595162.html

 

Wydaje się być to samo, tylko jedne to skora, a drugi to tworzywo sztuczne i oba mają te okienka.

Te szkło byłoby idealne, 0,15 mm, ale troszkawo drogie:

http://allegro.pl/etui-nillkin-nature-szklo-hartowane-9h-lg-g6-i6815789142.html

Normalne ma 0,3 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem G6, używam 1 tydzień. Jestem mega zadowolony. Myślałem, że tylko amoledy ładnie wyglądają, ale ten lg ma super ekran, działa bardzo dobrze, aparat w moim oneplus one nawet nie ma startu. Bardzo dobre wykonanie.

Podoba mi się to, że jak zamknę klapkę etui to się od razu zapala, a jak zamykam gaśnie. Czytnik to super sprawa. Odblokowanie moment. Zobaczymy jak będzie dalej.

Jest brandowany z play. Miał tam kilka aplikacji z playa, ale odinstalowałem je. Jest jeszcze sporo apek od LG, ale może je wyłączyć, chociaż ten Lg Doctor zostawię sobie.

 

 

Dziekuję wszystkim za pomoc :)

Teraz oneplus one leci na gwarancję, bo akurat jest do 28 i na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy czytnik działa na wilgotnym paluchu. Najlepiej poslin i przyłóż. Ciekawi mnie ie to bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy czytnik działa na wilgotnym paluchu. Najlepiej poslin i przyłóż. Ciekawi mnie ie to bardzo ;)

 

Haha nie działa :D

Błędny odczyt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możnaby wyciągnąć z tego błędny wniosek, że LG G6 jest gorszy od Cool1 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że kupiłem szrot,a nie telefon :D

Trzeba było wziąć cool, miałbym 4 sztuki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i byłbyś cool, i miałbyś plusa u Petru23, i zostałoby ci na browar :E

 

Edit: daj znać jak z baterią - ile działa ogólnie od ładowania do ładowania, ile SoT średnio przy jakim obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak coś jestem w Krakowie, to jak PEtru23 oferuje piwo to zapraszam :D

Pobawię się tym cool :D

 

No po weekendzie napiszę, ale co to ten SoT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak coś jestem w Krakowie, to jak PEtru23 oferuje piwo to zapraszam :D

Pobawię się tym cool :D

 

No po weekendzie napiszę, ale co to ten SoT?

Screen-on-time, czyli czas świecenia ekranu - po wejściu w opcję statystyk baterii najpewniej najwięcej % będziesz miał zuzytych na ekran - klikasz w to i masz informację ile godzin był włączony ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...