Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Chelsey

Fotel z wysokim oparciem (pod 187cm) ~1100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

poszukuję fotela do 1100zł. Dużo ofert przeglądałem i w zasadzie oprócz foteli 'gejmingowych' nie znalazłem za bardzo niczego co spełniałoby moje oczekiwania. Otóż potrzebuję fotela do normalnego użytku (4-10h dziennie), który będzie odpowiedni pod mój wzrost (187cm, waga 86kg). Już kilka foteli patrzyłem w sieciówkach (Agatameble, jysk itp) i generalnie jedynym które mi pasowało pod względem wysokości oparcia były fotele DXRacer (96cm wysokość oparcia).

To co wstępnie wybrałem:

http://dxracer24.pl/aero-dxracer-oh-reo-nw-eco.html

http://allegro.pl/fotel-dla-gracza-spc-gear-silentiumpc-sr500f-grey-i6797805889.html#thumb/2

https://www.morele.net/fotel-akracing-gaming-czarno-niebieski-ak-k7012-bl-653013/

Niestety DXRacer odrzucam, bo nie chcę ekoskóry, a wersji tkaninowej nie ma. Co do akracing i spc wydają się fajne, są materiałowe, ale niestety nie mogę ich nigdzie 'wymacać' a mają oparcia ciut niższe, odpowiednio 93 i 92cm. I nie jestem do końca przekonany do foteli gejminowych ze względu na zastosowany tam mechanizm.

Czy możecie polecić coś jeszcze z wysokim oparciem? Wiem, że jest markus z IKEI, ale ostatecznością jest dla mnie 'dymanie' 250km w jedną stronę do najbliższego sklepu, a kupować w ciemno nie chcę. Patrzyłem też Unique Ares Mesh i wydaję się spoko, ale tu też 'tylko' 82cm wysokości oparcia co wydaje mi się zbyt małą wartością na mój wzrost.

Czy istnieją jakieś alternatywy? Opcjonalnie, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat mechanizmów w tych akracing/spc? Moje doświadczenia opierają się praktycznie wyłącznie na fotelach z jyska, które miały je tragiczne i po roku były mega irytujące.

Z góry dzięki za wszelką pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech linków, co podałeś, najlepszy mechanizm ma SPC - multiblock, pozostałe dwa mają zwykłego Tilta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze może coś doda?

Dzisiaj byłem w sklepie gdzie są fotele od Unique. Niestety były tylko 2 modele w tym WAU 2, muszę przyznać, że na lepiej wyprofilowanym fotelu chyba w życiu nie siedziałem. Fotel dosłownie ideał, ale niestety cena mocno ponad budżet bo 1700zł. Ktoś może za to posiada tutaj na forum modele Unique: Exact lub Nez i mógłby się podzielić wrażeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dostęp to polecam używany Steelcase please v2.

Nowy to cena ponad 3k PLN. Magia. Sam kupiłem ostatnio.

Mój link

W Polsce zdarza się, że ktoś sprzedaje - Mój link

Strona producenta - Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem finalnie Profim Xenon z zagłówkiem i jestem mega zadowolony. Mnogość regulacji, świetne wykonanie i bardzo duża wygoda użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...