Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lobodo

Problem z płytą główną?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

tak jak w temacie do końca nie jestem pewien czy to kwestia płyty głównej. Opiszę więc całą sytuację licząc na Waszą pomoc.

 

Zakupiłem kilka części:

- asrock fatal1ty ab350 gaming k4

- ryzen 5 1600

- thermaltake smart se 530W

- corsair vengeance lpx ddr4 2x4GB 3000MHz

- msi geforce gtx 1060 6GB

Ze starych gratów zostało;

- ssd patriot inferno 60GB

- wdc wd20earx 2TB

Po złożeniu zestawu i przeinstalowaniu systemu, win 8.1 pro, komputer ma jedną irytującą przypadłość. Nawet przy tak prostych czynnościach jak przeglądanie stron, otwieranie/zamykanie folderów czy próba instalacji czegokolwiek, potrafi się zamyślić od kilkunastu sekund do kilku minut, a potem ruszyć, ewentualnie się całkiem zwiesić. Pozostaje tylko wyłączenie z palca bo restart też nie pomaga.

Pamięć sprawdzona memtestem - brak problemów.

Po podłączeniu dysków do starego komputera problemy z zawieszaniem nie występują. Według crystaldiskinfo i hdtune dyski są wporządku. Karta graficzna na starym kompie śmiga bez problemów a objawy i tak na nią nie wskazują.

Problemy z przycinaniem mają miejsce czasami również po odpaleniu komputera i próbie zalogowania się na konto użytkownika. Następuje chwilowa zwiecha, hasła nie można wpisać a po kilku sekundach wszystko wraca do normy. Problemy występowały na starym uefi jak i na wgranym najnowszym. Co tam jeszcze z objawów a i raz jeszcze na starym uefi przy próbie wejścia do "biosu" również się przymuliło na ponad 10 sekund i dopiera po tym czasie wszedłem w uefi.

 

Z objawów wnoszę że to płyta główna jest jakoś trafiona ale jak będziecie mieli jakieś sugestie odnoście tych problemów, proszę piszcie. Ewentualnie czy procesor może dawać takie objawy? Albo mój ssd? Jest dość stary ;) sata II i coś źle w uefi ustawiłem?

 

Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym moncił czy coś. Ale...

Podobne problemy miałem na starym laptopie który nie obsługiwał 8/8.1/10

Próbowałeś zainstalować windows 10 i zobaczyć czy problem występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku innych możliwości spróbuje mimo że nie wierze w to, że to coś da. Faktem jest , że microsoft zagrał bardzo nie czysto w stosunku do osób które nabyły nowe procesory ze stajni amd jak i intela. Mi wyskakuje okienko, że ryzen nie ma wsparcia ze starszymi systemami. No nic spróbuje, można pobrać windows 10 enterprise 90 dniowy trial.

Mam czas do środy żeby rozwiązać problem o ile nie jest to coś na co nie mam wpływu. Potem płyta idzie do zwrotu.

Jak ktoś zakupił nowy procesor i działa na 7e czy 8e to proszę pisać czy występowały bądź nie podobne problemy. Inne sugestie też mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na co dzień korzystam z dwóch systemów. Win10/64b do zabawy (testy, jakaś gierka, przeglądanie net'a) i Win7/64b do pracy (programy graficzne, raytracing, komponowanie muzy w FLstudio i Cubase).

Powiem tak:

Win7/64b chodzi the best i nie mam z nim najmniejszych problemów (wszystko na bieżąco aktualizowane włącznie z dedykowanymi sterownikami do komponentów). Na obecnym configu używam go z rok, na poprzednim 7 lat i ANI RAZU mi się system nie zawiesił.

 

Win10/64b... (używam cztery miesiące) już mi parę razy "zamarło" przy używaniu Chrome i przeglądaniu net'a tak że musiałem restartować kompa ręcznie. Czasem tylko na chwilę (parę sek.) przytnie się a później idzie dalej. Niemniej to wszystko sprawia że nie mam zaufania do tego systemu i raczej nie będę na nim nic produkował.

 

Analizowałem dziennik zdarzeń z Win10 ale to co tam się dzieje do niczego nie prowadzi i nie można z tego wyciągnąć żadnych konstruktywnych wniosków. Jedna wielka kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up pierdy wypisujesz zwalając na system.

 

Autorze, poczytaj trochę o problemach ryzena na tym ramie. Musisz pobawić się trochę ustawieniami tych lpx-ów.

tu masz podobny temat : Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...