Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mark97

R9 290 -> GTX 1080

Rekomendowane odpowiedzi

Procek 4690K, 290 sprzedałbym 600-700 zł, 1080 wziąłbym na firmę. Ma to sens w tej chwili? Którą wersję GTX 1080 najlepiej kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskok będzie ogromny lecz musisz pamiętać że ten i5 będzie ograniczał kartę w FHD - nawet podkręcona - w tytułach które lubią dobry procek.

Ja tak miałem i dlatego wymieniłem monitor FHD na 2K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na 1440p.

 

W zdecydowanej wiekszosci gier wykorzystasz potencjal 1080. A ogromny skok wydajnosci bedzie zauważalny w każdej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cool, tak więc która wersja jest najbardziej rozsądna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza 1080tka, wraz z Gamerockiem.

Tylko bez dopłacania za Super, chyba że tańsza od zwykłej wersji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza 1080tka, wraz z Gamerockiem.

Tylko bez dopłacania za Super, chyba że tańsza od zwykłej wersji ;)

I wraz z Phoenixem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na morele sie nawet nie patrz, tam jest głupi automat i zaraz może być 3k za karte.

 

Równie dobrze może być chwilowa promocja. :) Ja 3 dni temu kupiłem MSI GeForce GTX 1080 Gaming X za 2399 PLN. I szczerze polecam. Jest cichuteńka. A i nawet pograć się da. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może być chwilowa promocja. :) Ja 3 dni temu kupiłem MSI GeForce GTX 1080 Gaming X za 2399 PLN. I szczerze polecam. Jest cichuteńka. A i nawet pograć się da. :-)

 

Skad wy takie promocje wyciągacie ;l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad wy takie promocje wyciągacie ;l

W sumie nic specjalnego, poprostu przyzwoita cena.

Za 2400 spokojnie znajdziesz Palita Jetstream czy Gamerock które są na tym samym poziomie jak nie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad wy takie promocje wyciągacie ;l

 

Promocje są non-stop, chociaż ciężko nazwać promocją produkt w tak kosmicznej cenie. Ze 2 tygodnie temu w morele był MSI GeForce GTX 1070 Gaming X za 2149 PLN. Poszły jak bułeczki. Potem ten GTX 1080. Trzeba codziennie przeglądać oferty. Warto zarejestrować się też w programie Komputronik VIP - co jakiś czas przysyłają kody rabatowe. Zwykle badziewne, ale miesiąc temu dostałem kod rabatowy o wartości 700 PLN na tablet Samsung Galaxy Tab S2 32 GB LTE i kupiłem go 2x taniej!

 

Za 2400 spokojnie znajdziesz Palita Jetstream czy Gamerock które są na tym samym poziomie jak nie lepsze.

 

Palit jednak pracuje odrobinę głośniej i w dodatku zajmuje 2,5 slotu. Paskudne rozwiązanie, chyba że ktoś nie zamierza nic więcej w komputerze zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit jednak pracuje odrobinę głośniej

Właśnie testy co innego mówią. Jedyna wada to właśnie wysokość chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocje są non-stop, chociaż ciężko nazwać promocją produkt w tak kosmicznej cenie. Ze 2 tygodnie temu w morele był MSI GeForce GTX 1070 Gaming X za 2149 PLN. Poszły jak bułeczki. Potem ten GTX 1080. Trzeba codziennie przeglądać oferty. Warto zarejestrować się też w programie Komputronik VIP - co jakiś czas przysyłają kody rabatowe. Zwykle badziewne, ale miesiąc temu dostałem kod rabatowy o wartości 700 PLN na tablet Samsung Galaxy Tab S2 32 GB LTE i kupiłem go 2x taniej!

 

 

 

Palit jednak pracuje odrobinę głośniej i w dodatku zajmuje 2,5 slotu. Paskudne rozwiązanie, chyba że ktoś nie zamierza nic więcej w komputerze zamontować.

 

Dziś był asus strix za 2221 zł ale patrząc na ten sklep wole stamtąd nawet nie zamawiać http://www.camino.pl/geforce-gtx-1080-8gb-hdmi-dvi-displayport-strix-gaming-oc-asus,twr,88966.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...